Legendary Pokémon

Full Version: Αναβαθμίσεις στο Wiki...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Εδώ μπορούμε να μιλάμε για τα άρθρα που ετοιμάζουμε για το wiki, να ανταλλάσσουμε απόψεις για τις αλλαγές στα ήδη υπάρχοντα, αλλά και να προτείνουμε πράγματα για το wiki. Επίσης, μπορούμε να δούμε τι άρθρα ετοιμάζουν οι άλλοι, ώστε να μην φτιάχνουμε τα ίδια (μη σκοτώνεστε, ένας ένας). Εγώ, παρότι δεν έχω γίνει μέλος ακόμα, ετοιμάζω ένα full άρθρο για τα glitches, εδώ και περίπου μια εβδομάδα. Πραγματικά, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απ' αυτό της bulbapedia. Ίσως λίγες μέρες μετά τις εξετάσεις να το τελειώσω... Λοιπόν, εσείς τι ετοιμάζεται;
οπως ανεφερα προηγουμενως, ετοιμαζω ενα αρθρο για το poketch και τα χαρακτηριστικα που προσφερει....
Εγώ ετοιμάζω για το arceus. Λογικά θα το τελειώσω μετά τις εξετάσεις
Ανέβασα το 2ο άρθρο μου με περιεχόμενο Ανταγωνιστικό Παιχνίδι. Check it out. Natures. Τίποτα το ιδιαίτερο :Ρ
Συνεχίζοντας εγώ το project (wiki alone), θέλω να σας ανακοινώσω την εξής αλλαγή/επέμβαση που έκανα:

Στο άρθρο "Γενιά 1" έχω κάνει επεξεργασία στο θέμα "Στο Manga" για να εντάξω το άρθρο σε μια νέα κατηγορία: "Pokémon Generations". Εκεί λοιπόν θα βρείτε το σχετικό άρθρο. Πρέπει όμως να γράψουμε και για τις υπόλοιπες γενιές (και κυρίως να ασχοληθεί και το υπόλοιπο forum).
Ελπίζω ο συντάκτης του συγκεκριμένου άρθρου να μην έχει πρόβλημα μ' αυτή την αλλαγή που έκανα. Άμα δεν τον ευχαριστεί, μπορώ ανά πάσα στιγμή να επαναφέρω το άρθρο στην αρχική του μορφή. Ωστόσο, θεωρώ πως με την κατηγοριοποίησή του μπορεί να κάνει την αναζήτηση πληροφοριών από τους αναγνώστες πιο εύκολη.

ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΓΙΑ ΤΟ WIKI ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ!
Αν συμφωνήσουν και άλλοι θα μπορούσα να γράψω για την Generation V(τα Pokemon,κτλ.). Αν είναι να παώ να φτιάξω αύριο το "Γενιά 5".
Αν είναι έτσι, μπες στη κατηγορία που έφτιαξα. ^
Wink
aha. Αλλά δεν καταλαβαίνω πως φτιάχνω λογαριασμό:/ λίγη βοήθεια?
Στείλε e-mail στον Arty2. Εγώ δεν ξέρω. Αυτός μου έφτιαξε λογαριασμό. :Ρ
Ανάρτησα το άρθρο, Γενιά V, όμως θα του κάνω και κάποιες αλλαγές, αργότερα. Επίσης, θέλω να ρωτήσω πως βάζω εικόνες και πως βάζω πίνακες πληροφορίας(ή γενικούς), ή όπως λέγονται. Εννοώ αυτούς τους πίνακες που βλέπω σε πολλά άρθρα της Wikipedia αλλά και του Bulbapedia(με τα χαρακτηριστικά των Pokémon) Αν καταλάβατε πείτε μουToungue
Ωραία! Να αυξάνονται τα άρθρα! Wink

Δεν μπορείς να χρησιμοποιείς εικόνες. Θυμάμαι τον Arty2 να λέει πως δεν γίνεται να αναρτείς εικόνες ΔΥΣΤΥΧΩΣ!..
Για πινακάκια, μπες στο άρθρο μου "Natures". Εκεί έχω φτιάξει ένα πίνακα. Ελπίζω να βγάλεις άκρη... :Ρ

Παρεπιπτόντως, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις "Συζητήσες'. Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργούν, αλλά μπορούμε να αφήνουμε "σημειώματα" για τους άλλους αρθρογράφους. ;Ρ
Reference URL's