Legendary Pokémon

Full Version: Μινιατούρες Pokémon
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Εγώ δεν είμαι και φανατικός συλλέκτης αλλά όταν ήμουν μικρός ήμουν μανιώδης με το να μαζέυω διάφορες μινιατούρες Pokémon.Είχα πάνω άπο ~15 και όταν μεγάλωσα ήταν λογικό να σταματήσω....Εσείς μαζεύατε παλιά ή συνεχίζετε να μαζευτε ακόμη;Παλιά είχα ενδιαφέρον πάνω στο θέμα αλλά μετά επειρεάστηκα από διάφορα άτομα.
Εμένα μου αρέσουν γενικά οι μινιατούρες..αγόραζα ό,τι έβρισκα ενδιαφέρον..ακόμη θυμάμαι σε ένα μαγαζί, είχα βρει μια σκηνή απο Asterix kai Ovelix σε μινιατούρα από μόλυβδο, αλλά με τη χαρά έμεινα, γιατί κόστιζε 300 ευρω!
Όσον αφορά στα ποκεμόνια, δεν αγόρασα ποτέ τπτ, αλλά τελευταία έχω αρχίσει να φτιάχνω..
http://velisianna.deviantart.com/art/pok...-127898439 αυτά είναι τα πρώτα που έκανα, είμαι ακόμη άπειρη στο χειρισμό του υλικού, αλλά νταξ, it's all the fun part that worths~

[Image: pokemon_mates_by_velisianna.jpg]
εγω εχω φυγουρες συλεκτηκες φυγουρες φαντασιας δρακοι μονοκεροι ναιραιδες και μινιατουρες ποκεμον απο οτι θυμαμε γτ ειναι παλιες εχω vaporeon jolteon eevee charmader squirtel charizard ratata dewgong dratini dragonair slowpoke slowbro seaking goldean giglipaff wiglitaff clefairy clefable pikachu raichu horsea seadra pigeot azumaril maril αυτα θυμαμε νομιζω πως ειναι ιδη αρκετα XD i love miniature θα παραγκηλω lopunny milotic rapidash gardevoir espeon glaceon looolXD [Image: mc128lopunny.jpg]
[Image: GlacionAndVaporion-600x450.jpg]
Lucario, Umbreon, Floatzel και Τangrowth από το PokeCenter του Τοκυο (μου τα φεραν, δεν πήγα εγώ). Δεν είχα βρει ποτέ την ευκαιρία να βρω μινιατούρες στην Ελλάδα, μόνο ένα αυθεντικό Charmander-doll. xD
@torch: τι μ θυμμησες τωρα!! υπηρχε ενα παιχνιδι σαν το ΡΤCG, αλλα με μινιατουρες ποκεμον. ομως, επειδη η nintendo δεν καταφερε να κανει πολλες πωλησεις σ οτι αφορα το παιχνιδι με αυτες τις μινιατουρες ποκεμον, σταματησε να τις πουλαει και γενικα, σταματησαν να υπαρχουν. νταξ δεν ημουν φαν σ αυτα, αλλα ηταν ωραιες αυτες οι φιγουρες....

anyway, απο κανονικες φιγουρες εχω pikachu, rattata, ekans και καποιες αλλες με ποκεμον απ το καντο. ειναι αρκετα παλιες....
Εγώ ούτε είχα ούτε έχω τίποτα,σας την έφερα.
και νατες οι μινιατουρες μου ^_^ και τα χειροπιητα κουκλακια που εφτιαχνα εγω(lugia,mini glaceon,jirachi)και 2 ακομα μινιατουρες που ξεχασα και το mew κουκλακι^^

[Image: DSC02767.jpg]
[Image: DSC02768.jpg]
LOL!!Ποπο μινιατουρες!!!!Μπραβο αλλα πιο ωραιες ειναι αυτες που εφτιαξες εσυ!!!!Για αλλη μια φορα μπραβο!!!Οσο για τις δικες μου μινιατουρες μονο ενα Charmander και ενα Pikachu εχω.....αλλα δεν εχω και πολυ τρελα με τα "ψιλολογια"......
Μπα , δεν έχω ,

όχι κάτσε έχω.

Πριν σχεδόν μια δεκαετία , έκανα πάρτυ και είχα μια τουρτα με Pokes!

Είχε πάνω Πίκατσου , Ήβη , Τσαρμαντερ , Σκουιρτλ.

Έχω τα 3 τελευταία(ο πίκατσου μάλλον πετάχτηκε από κανα παράθυρο γιατί δεν το συμπαθούσα) και ένα Charmeleon , που δεν έχω ιδέα που το βρήκα.

Αυτά τα ολίγα.
i had one mew and i lost it...gmt το λατρευα
Oute ki egw mazeva dioti palia epaiza me tous filous mou sto sxoleio h sto spiti mou/tous.Aftoi eixan polles alla egw den endiaferomoun.Perissotero mou aresan oi mpilies pokemon pou evgainan kai se polla xrwmata.Twra pou anefera mpales,oi perissoteroi eixan mia Masterball pou ekleine kai tis petagame kai pianame myges.Tespa egw eixa 3 plastika(varia) pokemon apo thn lampada.Ena Pidgeotto ena Squirtle kai ena Jigglypuff.Epoxes aftes...
ειχα καμια 80αρια, αλλα καποια στιγμη κατασχεθηκαν απο τους γωνεις μου λογο υπερ-ποροσης, και τωρα εχω μονο 17 (τα αλλα δεν εχω ιδεα που ειναι), μεταξι αλλων και το Gengar μου (το πρωτο ποκεμον-μινιατουρα μου/ενας απο τους λογος που ειναι το αγαπημενο μου ποκεμον), καμια 8αρια πικατσου (απο αυτα που μπορουσες να τα βαλεις στον στιλο σου) ενα charizard, hunder, arkanine, ligatunk, charmander, raichu, poliwag, και ενα πολυ κακοφτοιαγμενο και χοντροκομενο πρασινο mew (το οποιο προφανος δεν ηταν αυθεντικο)! εχω επισης (απο την σειρα των ποκεμπολ με την παγηδα) master ball και 2 pokeballs και μια απο εκεινες που ηταν κατι ποκεμπολς με κατι καραμελιτσες και ενα ποκεμον μεσα. αυτα μου εχουν μεινει απο την αλωτε τεραστια συλογη μου!

Koko

Ama kapoios apo sas endaiferete na poulhsei tis figoures tou parakalw as epikoinwnisei mazi mou,efxaristw!
Μπορει να το εκανε κατα λαθος

Παντως και εγω ειχα μικρος μερικες μινιατουρες με τον Snorlax, τον Squirtle, τον Jigglypuff, τον Pikachu και μπορει και του Meowth. Τωρα ομως εχουν πεταχτει
Reference URL's