Legendary Pokémon

Full Version: Ποιά προκειται να είναι η εξάδα σας στις HG/SS?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Λογικά θα ξεκινήσω με cyndaquil και μετά οπωσδήποτε ένα mareep. Σκέφτομαι να στείλω και treecko από την πλάτινουμ για τη θέση του grass type και τέλος να εξελίξω την eevee του bill σε vaporeon. HM Slaves κλασσικά sentret και κάτι που να πετάει(spearow/pidgey μάλλον) Στην πορεία ίσως αλλάξω κάποια ποκεμον με αυτά του καντο(snorlax/dugtrio)
Εγω σιγουρα:Totodile,Mareep,Pidgey,Machop,Geodude,Magmar ή Vulpix (πιο προτηματε απο τα 2?)
(08-01-2010 10:55 PM)Grovyle_Fan Wrote: [ -> ]HM Slaves κλασσικά sentret και κάτι που να πετάει(spearow/pidgey μάλλον)

Εγω θα το πω κι ας με περασετε για τρελο. Ο ορος HM slaves προσβαλει τα Pokemon. Εγω θα τα ονομαζα HM Supporters και εχω στο μυαλο μου να τα πηγαινω LVL 100 τιμητικα...
Αααααχ, εγώ θα προσπαθήσω να θυμηθώ την ομάδα μου στην Silver. *προσπαθεί*

Σίγουρα θα έχω Typhlosion και Lapras. Μόλις είχα βρει το Lapras την πρώτη φορά I was like "O_O LAPRAS". Και μετά πήγα την άλλη μέρα να ξαναπιάσω ένα, και δεν υπήρχε τίποτα. xD Το χρησιμοποιούσα συνέχεια στο πρωτάθλημα, στους δράκους. <33

Εώς τώρα έχουμε: Typhlosion και Lapras. (2)

Tyranitar και Espeon. (4)

Άντε και Lugia και Raikou/Hoho/ένα από τα legendary dogs.(6)

Μετά το πρωτάθλημα, λογικά θα φτιάξω την ομάδα που έχω στην Diamond.
(09-01-2010 01:22 PM)BLUE Wrote: [ -> ]
(08-01-2010 10:55 PM)Grovyle_Fan Wrote: [ -> ]HM Slaves κλασσικά sentret και κάτι που να πετάει(spearow/pidgey μάλλον)

Εγω θα το πω κι ας με περασετε για τρελο. Ο ορος HM slaves προσβαλει τα Pokemon. Εγω θα τα ονομαζα HM Supporters και εχω στο μυαλο μου να τα πηγαινω LVL 100 τιμητικα...

Αν και προσωπικά το βαριέμαι αφάνταστα αυτό,σε κάποια HM Slaves/Supporters (όπως θέλετε πείτε τα) τους έχω μεγάλη συμπάθεια.Αυτά παθαίνεις όταν έχεις καταλάθος Hasty Swellow για Fly,με πολλές νίκες σε διαγωνισμούς,και το χρησιμοποιείς και 4 χρόνια σερί.Το συγκεκριμένο το έχω κ στην Diamond Toungue.

@fr3:Τίποτα για τα HMs δεν προβλέπεται;

@all:Εγώ είχα και ένα Dragonite 100 level που του έβαλα Fly,Surf,Waterfull,Whirlpool (4 HMs σίγουρα,ίσως όχι αυτά τα 4).Λέτε να το ξανακάνω; Toungue
Damn HMs. Lapras σίγουρα με Surf. Lugia/Hoho με Fly.

Ρε συ... σε όλα θα μάθω HMs. :/ Κάτσε να φτάσω στο πρωτάθλημα. xD Και μετα Hoorah για τον Move Deleter.


... Ο οποίος εάν θυμάμαι καλά, είναι στο Kanto -_-; ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΗΜs;!;! No seriously, δε θυμάμαι εάν το Johto έχει Move Deleter. xDD
Έχει και βρίσκεται στην Blackthorn City Toungue
(09-01-2010 01:22 PM)BLUE Wrote: [ -> ]Εγω θα το πω κι ας με περασετε για τρελο. Ο ορος HM slaves προσβαλει τα Pokemon. Εγω θα τα ονομαζα HM Supporters και εχω στο μυαλο μου να τα πηγαινω LVL 100 τιμητικα...

Ούτε εμένα μου πολυαρέσει ο όρος HM Slave, δεν τον λέω υποτιμήτικα(εκτός απ'την περίπτωση του μπιντουφ >.<) απλά τόσο καιρό τον έχω συνηθήσει. Άσε που χωράει στο nickname, ενώ το HM Supporter όχι Toungue
Το furret μάλιστα που χρησιμοποιούσα στην crystal, αν και κουβαλούσε HMs το συμπαθούσα πολύ

Όταν βέβαια αποφασίσω να φτιάξω ομάδα 6 ποκεμον, όπως έκανα στην πλατινουμ αναγκαστικά μοιράζω τα ΗΜs και μόλις περάσω το victory road τα αλλάζω. Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω γιατί σε κάθε στενό πρέπει να βάζουνε μία πέτρα που θέλει rock smash...
(09-01-2010 01:40 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Αυτά παθαίνεις όταν έχεις καταλάθος Hasty Swellow για Fly,με πολλές νίκες σε διαγωνισμούς,και το χρησιμοποιείς και 4 χρόνια σερί.Το συγκεκριμένο το έχω κ στην Diamond Toungue.

Linoone με 3 HMs, Covet και Pickup, από το 2004 μέχρι σήμερα. Toungue

Όσον αφορά τους HM Slaves, σίγουρα ο όρος είναι υποτιμητικός και ούτε εμένα μου αρέσει. Αλλά από τη στιγμή που τα HMs από 5 έγιναν 7 και στη συνέχεια 8 κι από τη στιγμή που βγήκαν Pokémon σαν το Bidoof με μόνο λόγο ύπαρξης να κουβαλάει 4 HMs, ε, εντάξει.

Anyway, επειδή θέλω πολύ να το νιώσω το παιχνίδι αυτή τη φορά και να μην παίξω "άψυχα" όπως στην Diamond/Platinum, δεν σκοπεύω να ανταλλάξω για κανένα λόγο πριν νικήσω τον Red πρώτη φορά. Οι competitive βλακείες μπορούν να περιμένουν.
Συμφωνώ στο θέμα του nick "HM Slaves", δεν είναι και τόσο χαριτωμένο :/
Όχι σα μερικούς που ονομάζουν τα Bibarel/Tropius τους "Spartacus" *runs*


Σίγουρα πάντως μπρος για 'αναβίωση' της παλιάς ομάδας από Crystal: Typhlosion, Pidgeot, Lapras, Gengar, Espeon και ένα Lugia με fly Big Grin (και ίσως extra αυτό το καταραμένο Dragonite που δεν έκανε λεβελ-απ με την καμία...)
simfono me NM2 kai ego to idio 8a kano....8a piaso mia eksada kai 8a pao me aftin sto prota8lima kai ston red, opos palia Big Grin
ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ CYNDAQUIL ΚΑΙ ΘΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΝΑ LAPRAS,UMBREON,RAICHU,LUGIA KAI LATIAS H LATIOS

(NM2: Μην γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ, μοιάζει σα να φωνάζεις στους άλλους.)
Κι εγω συμφωνω στο θεμα του HM slave, καλυτερα supporter.
Επισης συμφωνω και με τον ΝΜ2 στο οτι θελω να παιξω οπως παλια και να νιωσω τη μαγεια του παιχνιδιου (με totodile φυσικα!!!) χωρις ψυχρους υπολογισμους και συνδυασμους (συνηθως πιανω κι ενα geodude σε καθε version). Τωρα υστερα οταν ασχοληθω με competitive battle το ξανασυζηταμε.
Εγω λεω αφηστε την να βγει και ολα τα αλα τα βρισκουμε.6αδα σιντακουιλ,φλεριον,τοτανταιλ[απο την πλατινουμ]τσικοριτα[απο την πλατινουμ]χο-οχ και ται ρανιταρ
χμμ, για αρχικη μαλλον τιποτα σε Totodile, σε PIgeot για Fly και επειδη ειναι ωραίο Poke, Furret για αλλα HM's, Hitmonlee, Nidoking ή Crobat και Houndoom... Για later game και compatitive battling, μια απο τις εξαδες που εχω τωρα στο μυαλό μου!Toungue
Pages: 1 2 3
Reference URL's