Legendary Pokémon

Full Version: My best team
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
ωραια αλλα οταν παρω γ.φ. θα σε προκαλεσω.
[δηλαδη σε μερικους μηνες 3,4,5]
αλλα προσεχε γιατι τοτε τα 85 100σταρια μου θα ειναι 100 100σταρια
Τα Pokémon στις wi-fi battles γίνονται 100 level ανεξαρτήτως πόσο είναι με το 100 level Forced mode!
(20-03-2010 04:40 PM)staraptor Wrote: [ -> ]ωραια αλλα οταν παρω γ.φ. θα σε προκαλεσω.
[δηλαδη σε μερικους μηνες 3,4,5]
αλλα προσεχε γιατι τοτε τα 85 100σταρια μου θα ειναι 100 100σταρια

Θα χαρώ πολύ να κάνουμε μάχη,αλλά ας μη φεύγουμε από το θέμα μας.
επιτελους.2 αστερακια.κερδισα το πρωτο[και το τελευτεο] μαστερ ρανκ με ενα τορτερα
Αυτό το post που έκανες, που κολλάει με το thread; Confused
πουυυυυθεναα πουθεναα lol
οκ απλα δεν εβρισκα που να το γραψω
Γιατί κοντά 10 μέρες τώρα είμαι τόσο ευγενικός με το παρόν thread;

Staraptor, κάτι που προφανώς δεν έχεις καταλάβει, εδώ μιλάμε για "ανταγωνιστικό παιχνίδι". Τα Pokémon που έγραψες στο πρώτο post είναι κατά πάσα πιθανότητα τα Pokémon που χρησιμοποίησες για να πάρεις τα εμβλήματα και για να περάσεις τους Elite 4. Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αυτά τα Pokémon δεν έχουν σχεδόν καμία πιθανότητα να νικήσουν μια "σωστά" εκπαιδευμένη ομάδα, φτιαγμένη για μάχες με άλλους παίκτες. Υπάρχουν μηχανισμοί στο παιχνίδι που λογικό είναι να μην γνωρίζεις ακόμα, άλλωστε είσαι αρκετά μικρότερος από τους περισσότερους εδώ και πολύ πιθανό να μην μπορείς να τα καταλάβεις ακόμα γιατί χρειάζεται να ξέρεις και κάποια μαθηματικά. Για παράδειγμα, δες λίγο ένα Pokémon που χρησιμοποιούσε ο GeorgeSlayer (random pick):

(21-02-2010 02:36 AM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ][Image: Spr_4d_260.png]

JustBlue (Swampert) (M) @ Leftovers
Ability: Torrent
EVs: 252 HP/252 Def/6 Spd
Relaxed nature (+Def, -Spd)
- Stealth Rock

- Earthquake
- Ice Beam
- Surf

Ingame IVs:21 / 29 / 31 / 30 / 25 / 9

Είμαι σίγουρος ότι τα κόκκινα πράγματα δεν ξέρεις τι είναι και ποιος ο ρόλος τους στο "ανταγωνιστικό παιχνίδι". Δες και τις επιθέσεις του. Surf, Ice Beam, Earthquake. 3 διαφορετικοί τύποι, Water, Ice και Ground. Αν εμφανιστεί ένα Grass Pokémon, μπορεί να το χτυπήσει με Ice Beam τώρα και να σωθεί, αν για παράδειγμα είχε Aqua Tail αντί Ice Beam, δεν θα είχε να κάνει τίποτα. Κι επίσης, χρησιμοποιεί Stealth Rock, μια κίνηση που δεν κάνει ζημιά. Γιατί; Κάποιος λόγος θα υπάρχει.

Σου ξαναλέω λοιπόν, χωρίς να σε θεωρώ κατώτερο ή άσχετο, όλα αυτά είναι πράγματα που είναι λογικό να μην γνωρίζεις. Αυτό που θα σου πρότεινα πριν ξαναποστάρεις κάποια ομάδα είναι να ρίξεις μια ματιά στους οδηγούς του site μας. Και παλί, το πιο πιθανό είναι να καταλάβεις ελάχιστα πράγματα με την πρώτη. Γι' αυτό υπάρχουμε κι εμείς, μπορείς να ρωτάς στο κατάλληλο θέμα πάντα για ό,τι δεν καταλαβαίνεις.

NM2 out.

Και τώρα ο Darvor θα με πρήξει στο MSN.
Pages: 1 2
Reference URL's