Legendary Pokémon

Full Version: Άβαταρς
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Σχετικά με τα άβαταρς των προφίλ σας:

Μπορείτε να βρείτε μια πληθώρα εικόνων (sprites) από τα παιχνίδια Pokémon εδώ, στο τμήμα Support του forum μας.

Εκεί μπορείτε να ανατρέξετε στις λίστες εικόνων και να αντιγράψετε την ηλεκτρονική διεύθυνση (URL) εκείνης που επιθυμείτε, στο ανάλογο σημείο του προφίλ σας, επιλέγοντας Submit στη συνέχεια.

Αυτό μπορεί να γίνει εφικτό και με άλλες εικόνες στο Internet, απλά κάνοντας δεξί κλικ στην εικόνα, επιλέγοντας Ιδιότητες/Properties και αντιγράφοντας με τη χρήση του Ctrl+C και επικολλώντας Ctrl+V την τοποθεσία της εικόνας Location στο ανάλογο σημείο του προφίλ σας.

Μην ξεχνάτε ότι οι εικόνες οι οποίες δεν πληρούν τις προυποθέσεις από άποψης μεγέθους δεν μπορούν να εμφανιστούν ενώ οποιαδήποτε υβριστική ή χυδαία εικόνα θα διαγράφεται δίχως προειδοποίηση.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας.
Παρακαλώ να δημοσιεύετε τις απορίες σας πάνω σε αυτό το θέμα εδώ.
μια ερωτηση,δεν υπαρχει η δυνατοτητα οταν κανουμε ενα αβαταρ upload,του οποιου αβαταρ οι διαστασεις του don't meet the requirements,να γινεται upload με μικροτερες διαστασεις?με απλα λογια το συστημα να κανει force down in size το αβαταρ αθτοματος
Hmmm.... Δε νομίζω. Ο Arty2 μπορεί να έχει εισάγει κάποιο ανάλογο scipt αλλά δεν είμαι σίγουρος. Πάντως, και το resize είναι μια επιλογή...
Μπορείτε να μικρύνετε εύκολα τις εικόνες με το Irfanview.. το πρόγραμμα είναι δωρεάν και έχει όλες τις βασικές ρυθμίσεις. Εκτός αν έχετε το Photoshop η το Paint Shop pro η κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα.
Γιατί τα avatars δεν εμφανίζονται στα forums?
Τι ενοεις ακριβως;
Nα πχ διπλα στο ποστ σου λέει το όνομα σου και δε δείχνει το αβαταρ
Hmmm...Απο τον υπολογιστη μου το δειχνει οποτε πιθανοτατα το προβλημα ειναι σε εσενα.Δοκιμασε να αποσυνδεθεις και να ξανασυνδεθεις αλλα αν το προβλημα συνεχιζει εγω δεν ξερω κατι παραπανω και θα πρεπει να περιμενεις να μιλησεις με τον Arty2.
Εκτός και άν έχεις επιλέξει διαφορετική ρύθμιση στο User CP το άβαταρ φαίνεται κανονικά.
re paidia 8elw na valw ena avatar kai sto link pou valate leei oti einai under construction! Sad
πως βαζεις δικα σου αβαταρς
deozard σου εχω στειλει pm για αυτο το θεμα (εδω και ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ μαλιστα)
Οι σύνδεσμοι διορθώθηκαν οπότε οι οδηγίες που αναφέρονται ανωτέρω είναι πλέον επαρκείς.
Eraleas Wrote:Σχετικά με τα άβαταρς των προφίλ σας:

Μπορείτε να βρείτε μια πληθώρα εικόνων (sprites) από τα παιχνίδια Pokémon εδώ, στο τμήμα Support του forum μας.

Εκεί μπορείτε να ανατρέξετε στις λίστες εικόνων και να αντιγράψετε την ηλεκτρονική διεύθυνση (URL) εκείνης που επιθυμείτε, στο ανάλογο σημείο του προφίλ σας, επιλέγοντας Submit στη συνέχεια.

Αυτό μπορεί να γίνει εφικτό και με άλλες εικόνες στο Internet, απλά κάνοντας δεξί κλικ στην εικόνα, επιλέγοντας Ιδιότητες/Properties και αντιγράφοντας με τη χρήση του Ctrl+C και επικολλώντας Ctrl+V την τοποθεσία της εικόνας Location στο ανάλογο σημείο του προφίλ σας.

Μην ξεχνάτε ότι οι εικόνες οι οποίες δεν πληρούν τις προυποθέσεις από άποψης μεγέθους δεν μπορούν να εμφανιστούν ενώ οποιαδήποτε υβριστική ή χυδαία εικόνα θα διαγράφεται δίχως προειδοποίηση.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας.
Παρακαλώ να δημοσιεύετε τις απορίες σας πάνω σε αυτό το θέμα εδώ.

Σε ποιο σημείο κάνουμε επικόλληση την εικόνα στο Profile;
BLUE Wrote:Hmmm...Απο τον υπολογιστη μου το δειχνει οποτε πιθανοτατα το προβλημα ειναι σε εσενα.Δοκιμασε να αποσυνδεθεις και να ξανασυνδεθεις αλλα αν το προβλημα συνεχιζει εγω δεν ξερω κατι παραπανω και θα πρεπει να περιμενεις να μιλησεις με τον Arty2.

Σε ποιο σημείο κάνουμε επικόλληση την εικόνα στο Profile;
Menu > Your profile > Upload or Avatar URL Wink
Pages: 1 2
Reference URL's