Legendary Pokémon

Full Version: Επαναλειτουργεία της wiki;
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Μπορείτε εσείς οι 2 (Celebi,HoT) να αναλάβετε τη διαχείριση; Μπορώ να βοηθήσω και εγώ αν χρειαστείτε κάτι, αλλά όχι να έχω ιδιαίτερα ενεργή συμμετοχή λόγω έλλειψης χρόνου, βοηθητικό ρόλο όμως μπορώ να "παίξω" πιστεύω.
EDIT: Και σίγουρα και ο φανταστικός μας webmaster ( Toungue ) μπορεί να βοηθήσει, αρκεί να μην χρειαστεί να διαθέσει πολύ χρόνο γιατί δεν έχει.
Μπορώ μέσα στο Απρίλιο και μόνο (μετά στρατός....) να βοηθήσω με το άμεσα τεχνικό, τουτέστιν επανεγκατάσταση και βασική ρύθμιση του wiki και από πλευράς επαφών, μπορούμε να ζητήσουμε βοήθεια και κάποια τεχνογνωσία από την Bulbapedia (τζάμπα το χουμε το admnιλίκι εκεί; ) ώστε να «εκπαιδεύσουν» την διαχειριστική ομάδα αλλά και να μας δώσουν οδηγίες για το πως μπορούν να στηθούν και να λειτουργήσουν τα υπο-projects.

Αποφασίζετε και μου λέτε. :]
Το θέμα δεν είναι να είμαστε ένας-δύο, το θέμα είναι ΟΛΟΙ να στρώσουν τα οπίσθιά τους και να συνεισφέρουν, εφόσον βέβαια πραγματικά το θέλουν. Και κακά τα ψέματα, εγώ δεν ασχολούμαι πλέον με τα Pokemon (δε θα αγοράσω Black/ White εκτός κι αν βρω μια από αυτές σε πολύ χαμηλή τιμή), αλλά γουστάρω να κάνουμε μια ελληνική βάση απ' όπου θα μπορούνε οι gamers να ενημερώνονται. + δε θα χρειάζεται ο Arty2 κάθε τρεις και λίγο να απαντάει στα pokemonια που δεν έχουν μυηθεί ακόμα στο ανταγωνιστικό παιχνίδι (1. βλ. charis :Ρ 2. "ανταγωνιστικό παιχνίδι" και όχι "competitive battling", έτσι για να λέμε πως το wiki είναι ελληνικό).

Και μη νομίζετε πως κι εγώ έχω τον αμάν χρόνο. Από του χρόνου μπαίνω στη 2α λυκείου και τα πράγματα θα δυσκολέψουν. Εάν λέμε τώρα αναλάβω εγώ τη διαχείρηση του wiki, θα πρέπει μετά να βρεθεί ένας άλλος για να πα΄ρει τη θέση μου και θα επαναλαμβάνεται ο φαύλος κυκλος.

Όποιος είναι μέσα, εγώ μαζί του...
Ηρακλή, μπορείς να γράψεις συγκεντωμένα σε μια ποστ τί χρεάζεται στη παρούσα κατάσταση η wiki για να αρχίσει να λειτουργεί; Και το περιεχόμενο έπεται.
Με μια γρήγορη ματιά στα threads και μια επίσκεψη στο site βλέπω πως η κατάσταση με το wiki δεν πάει καλά.

Λοιπόν εγώ μπορώ να βοηθήσω, σε έναν τομέα κυρίως. Συγγραφή άρθρων. Μπορώ να γράψω ότι άρθρο θέλετε κι αν δεν θέλει καμιά τρομερή γνώση προγραμματισμού κτλπ (που δεν νομίζω) θα προσθέσω και εικόνες κτλπ. Το σίγουρο είναι ότι μπορώ να μεταφράσω σχεδόν κάθε άρθρο από άλλα sites. Θα βρω ελεύθερο χρόνο αλλά άμα είναι να τον επνδύσω στο project τουλάχιστον να αξίζει. Αν χρειάζεται κάτι άλλο, μπορώ να βοηθήσω αρκεί κάποιος να μου δείξει τι πρέπει να κάνω.

Ξέρω πως είμαι νέο μέλος εδώ πέρα αλλά σε περίπτωση που επαναλητουργήσει, θα συνεισφέρω. Δεν υπόσχομαι αριστουργήματα αλλά σίγουρα πράγματα πάνω από τον μέσο όρο. Αν χρειάζεται να στείλω κανά δείγμα σε admins, πείτε.

Όπως είπε και ο GeorgeSlayer, να δούμε τι χρειάζεται η wiki για να πάρει μπρος, αν τη συνεχίσουμε. Ιδιαίτερα τώρα που σιγά-σιγά έρχεται καλοκαίρι να γίνει καμιά οργάνωση, μπας και κάνουμε τίποτα.
(31-03-2011 11:49 PM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Με μια γρήγορη ματιά στα threads και μια επίσκεψη στο site βλέπω πως η κατάσταση με το wiki δεν πάει καλά.

Λοιπόν εγώ μπορώ να βοηθήσω, σε έναν τομέα κυρίως. Συγγραφή άρθρων. Μπορώ να γράψω ότι άρθρο θέλετε κι αν δεν θέλει καμιά τρομερή γνώση προγραμματισμού κτλπ (που δεν νομίζω) θα προσθέσω και εικόνες κτλπ. Το σίγουρο είναι ότι μπορώ να μεταφράσω σχεδόν κάθε άρθρο από άλλα sites. Θα βρω ελεύθερο χρόνο αλλά άμα είναι να τον επνδύσω στο project τουλάχιστον να αξίζει. Αν χρειάζεται κάτι άλλο, μπορώ να βοηθήσω αρκεί κάποιος να μου δείξει τι πρέπει να κάνω.

Ξέρω πως είμαι νέο μέλος εδώ πέρα αλλά σε περίπτωση που επαναλητουργήσει, θα συνεισφέρω. Δεν υπόσχομαι αριστουργήματα αλλά σίγουρα πράγματα πάνω από τον μέσο όρο. Αν χρειάζεται να στείλω κανά δείγμα σε admins, πείτε.

Όπως είπε και ο GeorgeSlayer, να δούμε τι χρειάζεται η wiki για να πάρει μπρος, αν τη συνεχίσουμε. Ιδιαίτερα τώρα που σιγά-σιγά έρχεται καλοκαίρι να γίνει καμιά οργάνωση, μπας και κάνουμε τίποτα.
Φίλε Διαιρημένε με το Μηδέν, μ' αρέσει η αισιοδοξία σου. Ωστόσο, αν προσέξεις το forum, η κινητικότητα στα σοβαρά θέματα Pokemon είναι σχεδόν μηδενική. Κι εγώ γουστάρω να συνεισφέρω, αλλά τι να σου κάνουν δύο-τρία άτομα;...

Πάντως, μη φοβάσαι με το κώδικα των Wikis. Είναι αρκετά εύκολο να μάθεις τα βασικά και είναι σαν το ποδήλατο. Άπαξ και το μάθεις, δε το ξεχνάς εύκολα. Καλό είναι βέβαια να παρατηρείς και άλλα κείμενα (που έχεις γράψει εσύ ή και άλλα άτομα) ώστε να θυμάσαι ανά πάσα στιγμή τη σωστή "έκφραση" χωρίς να κολλάς.

Δυστυχώς, η HPW δεν υποστηρίζει εικόνες (ακόμα τουλάχιστον)...
Δηλαδή οι μόνοι που μπορούν και θα δουλέψουν στο project (αν αρχίσει) είμαστε εγώ, ο herooftime, o GeorgeSlayer, o Arty2 που θα πάει στρατό σε κανά μήνα και ο Celebi;

Όσο για τον κώδικα, θα τον μάθω έυκολα έτσι όπως τον είδα. Απλώς φοβόμουν μην είναι τίποτε περίεργο που δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει.
Εμένα μπορείτε να με αφαιρέσετε, πλησιάζουν εξετάσεις και αμέσως μετά το τελευταίο καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες που θέλω να το εκμεταλλευτώ όσο περισσότερο μπορώ σε όλους τους τομείς. Προς το παρόν σύμφωνα με τον Arty2 πάντως το σημαντικότερο που χρειάζεται είναι να βρεθεί κάποιος να τρέξει το project για να μπουν όλα σε μια σειρά.
Πότε σε υπολογίζαμε μέσα στη συγγραφική ομάδα ρε Γιωργοσφάχτη; :Ρ
U f*ckin mad?

Άρα μένουμε εγώ, ο Divided by Zero, ο Celebi και ο pekinoua (ξέρω πως θέλει να γράψει, είναι κρυφό ταλέντο)... We equal zero. We are divided by zero.
H diairesh me to 0 dn dinei panta 0. Afou eiste oloi mhdenika, sygrafikh omada=0. An x/x = 1, tote 0/0 = 1
Εεε, για μια στιγμή, η διαίρεση με το μηδέν είναι αδύνατη. Πραγματικά αδύνατη. Αν πρόσεξες, ο πρώτος και απαράβατος κανόνας όταν λύνεις εξίσωση με κλάσματα είναι να μην είναι ποτέ ο παρονομαστής μηδέν. Ενώ υπάρχουν αριθμοί που όταν υψωθούν στο τετράγωνο δίνουν αρνητικές τιμές, η διαίρεση με το μηδέν είναι αδύνατη.

Θα μπορούσα να εξηγήσω και πολλά παραπάνω στο θέμα αλλά θα βγω off-topic.


Τώρα στο θέμα, αφού έμμεσα παραδεχόμαστε ότι κανείς δεν πρόκειται να ξαναοργανώσει τη wiki, ας πούμε πως η λειτουργεία της αναβάλεται επ' αόριστων, έτσι;
Ruuuuuuuuuuuuuuuuules were made to be broken Toungue.

Pera apo thn plaka,synexise se PM. To thema me endiaferei.
Αν χρείαζστε πάντως και άλλους,για όποτε είναι να κάνουμε το wiki να ξαναλειτουργήσει,εγώ μπορώ να βοηθήσω,μιας και έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο.
Πάντως είχα μιλήσει με Bulbapedia, και την βοήθεια την έχουμε αν θέλετε, σκεφτείτε το όσο θα μπορώ άνετα Smile
Tha mporousa na dwsw ena xeraki....daxtulo....nuxi....
Pages: 1 2 3
Reference URL's