Legendary Pokémon

Full Version: GeorgeSlayer's and JuanDeLolo's ego boosting thread (a.k.a. Pokémon academy)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
(01-03-2011 10:28 PM)herooftime Wrote: [ -> ]Yer all noobs. Αντί να ευλογάτε τα γένια σας και να περιμένετε μια πιθανή ευκαιρία, δε γράφετε λέω εγώ στο HPW; Εγώ πάντως ήδη έχω γράψει καποια πράγματα για IVs, Φύσεις και Breeding, οπότε μπορείτε:
α) είτε να γράψετε νέα άρθρα
β) ή να επενδύσετε σ' αυτά που έγραψα εμπλουτίζοντάς τα με περισσότερες πληροφορίες (γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι και καλός Pokegamer)

Εγώ γουστάρω άμα θέλετε κι εσείς να αναγεννήσουμε τη Wiki, αρκεί να έχετε κι ΕΣΕΙΣ όρεξη.

EDIT: Περιμένω απεγνωσμένα απάντηση από τον GS ο οποίος είναι συνδεδεμένος και κάνει το τυφλό :Ρ

Δες την ποστ μου στο θέμα για τη wiki.

In other news, περιμένω ιδέες/προτάσεις γι'αυτό εδω το project, φαίνεται να το 'χουμε παρατήσει αλλά με την καινούρια γενιά που έχει κερδίσει το ενδιαφέρον αρκετών νέων και παλιών πιστεύω είναι μια ευκαιρία να το προχωρήσουμε αν βρούμε το πώς.
(09-03-2011 09:30 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]In other news, περιμένω ιδέες/προτάσεις γι'αυτό εδω το project, φαίνεται να το 'χουμε παρατήσει αλλά με την καινούρια γενιά που έχει κερδίσει το ενδιαφέρον αρκετών νέων και παλιών πιστεύω είναι μια ευκαιρία να το προχωρήσουμε αν βρούμε το πώς.

* Περισσότερα ΕΠΙΣΗΜΑ τουρνουά σε LP.
* Nα ποστάρουμε Pokemon of the Week & άρθρα & στρατηγικές περί Competitive Battling σε main site. Οk, το 1ο το κάναμε & παλιότερα, αλλά τώρα το έχουμε χαισμένο...

'Nuff said...
Τα επίσημα τουρνούα είναι υπόθεση των διαχειριστών, αν κρίνουν πως υπάρχει ενδιαφέρον δεν νομίζω πως υπάρχει καμία περίπτωση να έχουν αντίρρηση να γίνουν τουρνουά, ενδιαφέρον όμως δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει.

Όσον αφορά τα PotW, πραγματικά πιστεύω ότι όταν υπάρχει απέναντι το Smogon με δεκάδες contributors δεν μπορεί κανείς να το ανταγωνιστεί, εκτός ίσως από κάποια surprise sets όπως είχε προσπαθήσει παλιότερα ο Blue.
(09-03-2011 11:02 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Όσον αφορά τα PotW, πραγματικά πιστεύω ότι όταν υπάρχει απέναντι το Smogon με δεκάδες contributors δεν μπορεί κανείς να το ανταγωνιστεί, εκτός ίσως από κάποια surprise sets όπως είχε προσπαθήσει παλιότερα ο Blue.

Το PotW ποτέ δεν είχε σαν σκοπό να ανταγωνιστεί το Smogon ή οποιοδήποτε άλλο site, ήταν απλά μια προσπάθεια για εύκολο και σταθερό περιεχόμενο κάθε εβδομάδα ώστε να κρατήσει κόσμο στο site. Δούλευε για κάποια περίοδο αλλά με μόνο δύο άτομα είναι λογικό κάποιες βδομάδες να μην μπορούσε κανένας από τους δύο κι έτσι σιγά σιγά ξεχάστηκε.

On topic τώρα, έχω δει καιρό τώρα το thread αλλά είπα να μην γράψω πριν δω πώς θα εξελιχθεί. Σαν ιδέα το να βοηθάει κάποιος πιο έμπειρος τους νεότερους παίκτες είναι πάντα καλή άλλα για την ώρα σας βλέπω να μην ξέρετε ούτε εσείς πώς θα γίνει αυτό. Δεν θα ήταν καλύτερο να είχατε κάτι πραγματοποιήσιμο στο μυαλό σας πριν ξεκινήσετε το thread, ε κύριοι pros; Toungue

@ Chaos714: Τα τουρνουά δεν είναι ο τρόπος για να μάθει κανείς να παίζει σωστά ή για να βελτιωθεί. Στα τουρνουά απλά δείχνει τι ξέρει με σκοπό να νικήσει και να υπερηφανευτεί μετά. Κι έτσι κι αλλιώς αυτό το thread έχει ως σκοπό να ανεβάσει το επίπεδο των πιο άπειρων, ποιος ο λόγος να γίνει ένα τουρνουά με 10 άτομα (lol, 10) που θα νικήσει ο GS ή o Juan ή δεν ξέρω κι εγώ ποιος;
Καλησπερα σε ολους και σε ολες(βλ. GS)....

Μετα απο ενα πενθημερο δωρο θεου λογω χιονιου και επειδη αυριο θα παρω και την White(Black Sux),αποφασισα να γυρισω δρυμητερος στα pokemon!Buyaaaaaaaa!

Λοιπον εχουμε και λεμε:
1)Τα tours δεν νομιζω να εχουν σχεση με το academy...και δεν γινεται να διοργανωθει ευκολα tour με λιγα ατομα...το τελευταιο tour με αρκετες συμμετοχες(συγκριτικα με τα αλλα) ηταν το UU του Spyrou και αυτο ειχε 12 αν θυμαμαι καλα...

2)
Quote:Δεν θα ήταν καλύτερο να είχατε κάτι πραγματοποιήσιμο στο μυαλό σας πριν ξεκινήσετε το thread, ε κύριοι pros; Toungue

(Και του το πα οτι θα πεφτε αυτη η ερωτηση ;Ρ)

Λοιπον....σημερα θα μιλησω με τν GN να αρχισουμε να δουλευουμε πανω στο tοpic καθως και αυτος αποφασισε να κανει comeback :X

3)To PotW δεν ειναι τοσο απλο κατα τη γνωμη μου.....θελει 4-5 ατομα να ασχοληθουν αρκετα και να αφιερωνουν αρκετο χρονο καθε βδομαδα...
Κατι που πιστευω οτι ειναι λιγο δυσκολο γιατι ο pro(βλ.me),ο μουφαpro GN
και αλλα παιδια εμπειρα στην ηλικια μας ειμαστε στην προτελευταια ταξη του Λυκειου και οσο να πει κανεις πρεπει να ειμαστε συγκεντρωμενοι κυριως εκει και στον ελευθερο χρονο να λυνουμε και καμια παραπανω ασκηση (λεμε τωρα :Ρ).Οι Admin/mods εχουν και αυτοι εξετασεις για τις σχολες τους ή γενικα ειναι απασχολημενοι....
Αρα περιμενουμε το νεο αιμα μηπως μπορει να κανει κατι :Ρ

4)Σας αγαπαω ολους & φιλια στα μουτρα!Heart

Ελπιζω να σας καλυψα Big Grin
Καλησπερα σε ολους.Πιστευω πως καποιος που δεν ξερει πολλα ή τιποτα από competitive battling ειναι δυσκολο να μαθει να παιζει μονο βλεποντας logs απο μάχες.Μια καλή κατα την αποψη μου ιδεα θα ηταν να εφαρμοσουμε κατι σαν το tutoring program του smogon,δηλαδη καποιοι εμπειροι παιχτες να αναλαμβανουν αλλους και να τους μαθαινουν τα βασικα του competitive battling.Φυσικα χρειαζονται και αναλογοι οδηγοι/αρθρα που θα βοηθησουν ακομη περισσοτερο τους νεους παιχτες.Εγω ετσι εμαθα να παιζω competitive.Eιχα ενδιαφερον οταν ξεκινουσα(τον αυγουστο ξεκινησα),διαβασα τα βασικα στο smogon,με βοηθησε και ο buba(απο το uepc) και μπορω να πω πως μπορω παιζω αξιοπρεπως πλεον.Παντως αν οργανωθει κατι ειμαι προθυμος να βοηθησω...
(10-03-2011 01:28 PM)JuanDeLolo Wrote: [ -> ]Λοιπον....σημερα θα μιλησω με τν GN να αρχισουμε να δουλευουμε πανω στο tοpic καθως και αυτος αποφασισε να κανει comeback :X

GN=GeorgeNoob; Toungue

Also, άμα σκεφτείτε κάτι, είμαι πρόθυμος να βοηθήσω. Αν πάλι δεν μπορείτε να σκεφτείτε κάτι, θα τα πούμε μέσω msn ή fb κάποτε. Toungue
(14-03-2011 04:09 PM)Spyros Wrote: [ -> ]
(10-03-2011 01:28 PM)JuanDeLolo Wrote: [ -> ]Λοιπον....σημερα θα μιλησω με τν GN να αρχισουμε να δουλευουμε πανω στο tοpic καθως και αυτος αποφασισε να κανει comeback :X

GN=GeorgeNoob; Toungue

Also, άμα σκεφτείτε κάτι, είμαι πρόθυμος να βοηθήσω. Αν πάλι δεν μπορείτε να σκεφτείτε κάτι, θα τα πούμε μέσω msn ή fb κάποτε. Toungue

Yes,δν ξεχνιουνται αυτα!GN 4ever!

8α τ πουμε msn!
Λοιπον ο Δασκαλος GS μου ειπε να σας πω το εξης:

(Παυση για αποκορυφωση της αγωνιας)

Αυριο στο chat του LP μετα τις 6:30 p.m θα ηθελα την συμμετοχη ολων για το πρωτο βημα του ProAcademy!

Αναλυση ομαδων κτλπ!

Απο τις 6:30 και μετα μπορω εγω με τον GS πειτε μου εδω για καποια αλλαγη ωρας λογω φροντιστηριων ή κτ αλλο!
Θελω ΠΟΛΛΕΣ συμμετοχες!

May the force be with us!
(23-03-2011 07:31 PM)JuanDeLolo Wrote: [ -> ]Αυριο στο chat του LP μετα τις 6:30 p.m θα ηθελα την συμμετοχη ολων για το πρωτο βημα του ProAcademy!

Φτου! Στις 7 έχω Αγγλικά... Καλά, δε νομίζω να πειράζει και τόσο που θα λείπω αφού ότι θα έλεγα για την ομάδα μου το λέω σε ένα κείμενο που έχει ο Γιώργος. Αλλά οκ, και για ένα τεταρτάκι που θα κάτσω, καλά θα είναι.
(23-03-2011 07:31 PM)JuanDeLolo Wrote: [ -> ]Αυριο στο chat του LP μετα τις 6:30 p.m θα ηθελα την συμμετοχη ολων για το πρωτο βημα του ProAcademy!

Αναλυση ομαδων κτλπ!

Θελω ΠΟΛΛΕΣ συμμετοχες!

Αύριο τέτοια ώρα είναι ότι πρέπει για μένα! Θα έρθω σίγουρα επειδή είμαι νουμπάκι βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα αυτήν την ιδέα... αλλά μια ερώτηση, για 4th gen mechanics θα αναφέρεστε ή θα προσαρμοστείτε με 5th gen? Huh Ρωτάω επειδή η 5th gen είναι καινούρια ακόμα και θα πέσει βαρύ για αυτούς που έχουν προσαρμοστεί στης 4th gen (τα mechanics).
(προσωπικά προτιμώ να εξοικειωθώ πρώτα με 4th gen για τα καλά, γιατί δε ξέρω αν αγοράσω B/W κιόλας, αλλά αν είναι, πάω πάσο και έρχομαι ούτως ή αλλιώς για το experience)
(24-03-2011 01:02 AM)WyvernJymer Wrote: [ -> ]αλλά μια ερώτηση, για 4th gen mechanics θα αναφέρεστε ή θα προσαρμοστείτε με 5th gen? Huh Ρωτάω επειδή η 5th gen είναι καινούρια ακόμα και θα πέσει βαρύ για αυτούς που έχουν προσαρμοστεί στης 4th gen (τα mechanics).
(προσωπικά προτιμώ να εξοικειωθώ πρώτα με 4th gen για τα καλά, γιατί δε ξέρω αν αγοράσω B/W κιόλας, αλλά αν είναι, πάω πάσο και έρχομαι ούτως ή αλλιώς για το experience)

Αν έχω καταλάβει καλά, θα ασχοληθούμε με την τέταρτη γενιά και ίσως αργότερα με την πέμπτη.
Τότε θα είναι ό,τι πρέπει! Big Grin Ανυπομονώ για αύριο (έχοντας ds, χαρτί και στυλό στο χέρι) γιατί οι περισσότερες μάχες που έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι ερασιτεχνικές (από τη δικιά μου πλευρά πάντα, οι αντίπαλοι με είχανε για πρωινό)
/5-year-old hyper kid xD
Μπερδεφτικα με ολα αυτα που διαβασα αλλα αν καταλαβα καλα σημφονα με τον Delolo σημερα θα μηλισετε για Αναλυση ομαδων σωστα;
Σήμερα κυρίως θα είναι δοκιμαστική συνάντηση στο chat για να δούμε το ενδιαφέρον και να οργανωθούμε για περισσότερα πράγματα στη συνέχεια.
Pages: 1 2 3
Reference URL's