Legendary Pokémon

Full Version: In-Game Ομάδα στις BW
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
There we go! Ποια θα είναι η Ομάδα σας στο παιχνίδι(όχι για Metagame)? Προβλέπω πάντως να μην δούμε και πολλούς με HM Slaves Toungue
Ας κάνω την αρχή μην χαθεί το θέμα xD Τα δύο πρώτα είναι τα μόνα σίγουραToungue

Serperior
Excadrill
Archeops/Unfezant/Swoobat(για Fly)

Gigalith/Galvantula/Zebstrika
Scoutland/Liepard/Conkeldurr
Darmanitan/Chandelure

Θα έχω πιο σίγουρη γνώμη όταν εχω την White. Πάντως μπορεί να γίνουν μεγάλες αλλαγές. Εδώ στην HG είχα Victreebel στην ομάδαToungue
Τα 5 πρώτα pokemon που θα μου αρέσουν και ενα HM Slave.
pekinoua και εγώ είχα victreebel στην ομάδα μ στη HG.Toungue
Στην Black σκέφτομαι τα εξής:
Serperior
Swana
Buffalon
Galvantula
Baibanira
Gothitelle/Zuruzukin/Kirikizan
Μπορεί να αλλάξω γνώμη αλλά τώρα αυτά έχω στο μυαλό μου.
Είδα ότι ως Ability, το Lillipup μπορεί να έχει το Pick Up. Το Zigzagoon που είχα στην Emerald το είχε επίσης και είχε φανεί πάρα πολύ χρήσιμο. Άρα πιστεύω να καταλαβαίνετε ότι θα είναι σίγουρη προσθήκη Toungue
η ομαδα μου εναι:
Osshowt
snivy
reziram
sasandora
zorua
???
[κανω μια κομπινα και στελνω τα ποκεμον στην αδερφη μου και το ξανααρχιζω]
Emboar
Zoroark
Krookodile
Swanna
Haxorus
Zebstrika

kala einai nomizw ;P
Σκέφτομαι να κάνω ένα δεύτερο playthrough όπου να 'ναι και σκοπεύω να φτιάξω αυγά και να περάσω μια εξάδα από Pokémon που δεν έχω χρησιμοποιήσει την πρώτη φορά. Λογικά πάει για Snivy, Joltik, Darumaka, Durant, Tympole και Sawk.
^ Same, μόνο που εκτός απο το Joltik και το Darumaka λέω να βάλω Tepig/Snivy (μάλλον το δεύτερο για να μην έχω 2 Fire types), Frillish, Druddigon και κάνα άλλο δεν ξέρω, ίσως Scraggy Big Grin Το Zorua θα ήταν επίσης καλή ιδέα.

Η τωρινή μου πάντως είναι Samurott, Conkeldurr, Haxorus, Reuniclus, Volcarona και Zebstrika (για το τελευταίο είμαι σε πολύ meh κατάσταση, έλεγα να τ'αλλάξω για κάνα Braviary να πετάω κιόλας...Toungue)
(07-02-2011 11:13 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]Ας κάνω την αρχή μην χαθεί το θέμα xD Τα δύο πρώτα είναι τα μόνα σίγουραToungue

Serperior
Excadrill
Archeops/Unfezant/Swoobat(για Fly)

Gigalith/Galvantula/Zebstrika
Scoutland/Liepard/Conkeldurr
Darmanitan/Chandelure

Θα έχω πιο σίγουρη γνώμη όταν εχω την White. Πάντως μπορεί να γίνουν μεγάλες αλλαγές. Εδώ στην HG είχα Victreebel στην ομάδαToungue

Έληξα τελικά κάπως έτσι^ + Scrfty που τελικά αποτέλεσε ένα από τα καλύτερα μέλη.
Ελπίζω να μην είναι πολύ αρχαίο αυτό το Topic τέλος παντων.
Oshawoot
Darumaka
Blitzle
Sandile
Pidove
HM Slave Smile
Στο video game Pokemon BLACK Version έχω την εξείς 6αδα:
Victini (το πείρα με Event)
Zaphirom (Reshiram)
Unfezant (Female)
Serperior
Haxorus (Male)
Zoroark (Female)
λίγο άργησα αλλά here i go:

Serperior
Samurott
Unfezant/Boldore(μέχρι να βρω πως γίνεται Gigalith πήγε 58 xD)
Darmanitan
Zebstrika
Liepard
αν και προπονούσα και Stoutland , Vanilish...
Serperior
Jellicent
Boldore
Zebstrika
Reuniclus (έτσι γράφεται?)
Tranquill Airlines
(28-08-2011 11:23 AM)Aldark Wrote: [ -> ]Unfezant/Boldore(μέχρι να βρω πως γίνεται Gigalith πήγε 58 xD)

Γίνετε Gigalith μόνο με ανταλαγή μεταξή φίλων.
Pages: 1 2
Reference URL's