Legendary Pokémon

Full Version: Ποιο ηταν το πρωτο σας starter ποια ειναι η ιστορια σας (POKE και ποτε το
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Το δικο μου πρωτο starter το πηρα σχετικα αργα το 2007. ηταν ενα turtwing!
ενα παιδακι δευτερα δημοτικου που δεν ηξερε τιποτα τα καταφερε και με την βοηθεια ολης της ταξης του (επικο!) καταφερα να παω στη.....μια εκει ολη που δεν θυμαμαι το ονομα της! με την βοηθεια του Aldark (του τοτε νεου μελους) καταφεραμε να φτασουμε ως εδω Big Grin! Αν και μας μενει το EV.............
Τωρα το turtwing μου ειναι ενα torterra 100 lvl Big Grin!
Καλό θα ήταν να προσθέσεις και ερωτήματα στο δημοψήφισμα.
Edit και ούτω καθεξής
εμενα ηταν ενα cyndaquil.....μεγαλωσα μαζι του στην silver, και μεγααλη συγκινηση.........τωρα επισης ειναι ενα typhlosion 100lv. Smile
Βλέπω ο George'T συνεχίζει απτόητος :Ρ

Έτσι, είμαστε μαζί σου σε κάθε σου προσπάθεια. Έχασες πάντως τις χρυσές εποχές των Gold/ Silver/ Crystal. Δεν έχουν βγει καλύτερα παιχνίδια στην ιστορία των videogames. Χρυσές εποχές, πραγματικά. Totondile, εννοείται πως ήταν το αρχικό.
Όχι πάλι τα ThunderBlizzardFireBlastHyperBeam-Mon. Κρίμα είναι, θυμάμαι όλες τις αντίπαλες ομάδες επί εποχής G/S/C να έχουν Ubers και ξε-ubers με μόνο αυτές τις 4 επιθέσεις. Κρίμα, πραγματικά...

Θυμάμαι, επίσης, πως στη γειτονιά μου μόνο εγώ και ο αδερφός μου είχαμε σκεφτεί το Snorlax με Rest + Snore + Leftovers ("τι μας είπες..."), το οποίο νικούσε τα πάντα. Αθάνατη η ομάδα της Crystal...
2007. Εγώ και ο George'T ρολλάραμε στο DS του με την Pearl και σε κάποια φάση ο George'T έκανε τη βλακεία και διάλεξε το Turtwig , αντί για Piplup. Αν και τελικά έγινε ένα κατοστάρι Torterra τότε ήταν πολύ lame , ακόμα και στην Fantina κολλήσαμε...Nevermind , δεν ήταν άσχημα , έτσι κι αλλιώς στις επόμενες κασσέτες είχαμε ντόπες Empoleon.
Chrismas 24/12/2004 9:30PM
Modest Charmander, Male on Pokémon Firered
Egine ena wraio Charizard. Sta 77 tou level mphke sto Hall of Fame.Twra einai Lv100
(27-11-2011 03:34 PM)Aldark Wrote: [ -> ]2007. Εγώ και ο George'T ρολλάραμε στο DS του με την Pearl και σε κάποια φάση ο George'T έκανε τη βλακεία και διάλεξε το Turtwig , αντί για Piplup. Αν και τελικά έγινε ένα κατοστάρι Torterra τότε ήταν πολύ lame , ακόμα και στην Fantina κολλήσαμε...Nevermind , δεν ήταν άσχημα , έτσι κι αλλιώς στις επόμενες κασσέτες είχαμε ντόπες Empoleon.

ναι αλλα την νικησα μολις του 'βαλα Rock Slide! τωρα που το σκεφτομαι επρεπε να το ειχα κρατησει...

ναι αλλα νικησα με ενα φου το πρωτο εμβλημα
δευτερο εμβλημα να 'σε καλα staravia (τωρα εκατοσταρι Staraptor μεχρι και 100σταρι Lugia εχει νικησει)
τριτο με ενα φου
τεταρτο με ενα φου
πεμπτο 1 μηνα μετα
εκτο με ενα φου
εβδομο δυσκολο τα καταφερα
ογδοο με ενα φου!
ειδες? μονο σε 2 απο τα 8 δυσκολευτικα
αλλα εσυ δεν το ξερεις γιατι ολα τα εκανε ο νικος ( nood gay)
Adamant Mudkip - Pokemon Sapphire.
Παρολο που ξεκινησα απο την 2η γενια, στην τριτη γενια ηταν που αρχισα να παιζω ουσιαστικα.
Το προαναφερθεν Mudkip υπηρξε το πρωτο , με διαφορα 3 ημερων απο το δευτερο, 100αρι μου.
Θυμαμαι ακομα εκεινο το αθλιο moveset που του ειχα .....Muddy Water, Mud Shot, Earthquake, Rock Tomb.
Τωρα ειναι καπου ξεχασμενο μαζι με την Sapphire Toungue
Εγώ άρχισα να παίζω το 2011 με την κυκλοφορία το Pokemon black...BlushΤον Δεκέμβριο του 2010 πήρα ένα Nintendo DSi.Το starter μου στην Black ήταν το Snivy!(τώρα είναι 100 level)Πήρα και την Soul Silver και διάλεξα το totodile!Big GrinToungue
Εγω ξεκινησα να παιζω με την Yellow, αλλα αυτη εξαιρειται. Το πρωτο μου pokemon ηταν η Chikorita στην Gold. Μου αρεσε τοτε, την εβρισκα πολυ cute (Τοτε ουτε το Cyndaquil ουτε το Totodile μου αρεσαν. Αλλα τωρα και τα τρια μου φαινονται εξισου χαριτωμενα)

EDIT: Το πρωτο μου pokemon στην Sapphire ηταν το Torchic που τωρα στην White 2 ειναι 100 level. Με ειχε πεισει ενας φιλος μου να το παρω επειδη εξελισσεται σε Blaziken αλλα ηδη απο τοτε μου ειχε ερθει ιδεα να γινω Water Gym Leader οποτε εδωσα προσωρινα στον φιλο μου το Torchic εκανα new game πηρα το Mudkip και μετα πηρα πισω και το Torchic
Εμένα ήταν ένα Piplup στη Diamond.
Τώρα είναι μεταναστευμένο στη White και είναι ένα 100σταράκι.
Μετά ήταν ΠΑΛΙ ένα Piplup στη Platinum.100στάρι στη Black2
Μετά ένα Totodile στη HG τώρα lv89 στη Black2
White:Oshawott
Black2:Tepig (ακόμα lv32 ως Pignite.Ο Godtwo (Lucario) έκανε όλη τη δουλειά στα γυμναστήρια!)
Και τώρα στη Diamond έχοντας κάνει new game,διάλεξα ΠΑΛΙ Piplup με nickname Alexander.
Και ιδού ο Αλέξανδρος!
Alexander
Το πρώτο μου starter ήταν ένα piplup στην pearl. Τώρα είναι ένα 100σταρη empoleon! Θυμάμαι είχα κολλήσει στο 2ο έμβλημα Big Grin
Το πρώτο μου starter μου ήταν ένα Treecko, το 2005 σε μια rip off Ruby κασσέτα που κατάλαβα όταν δεν μπόρεσα να κάνω transfer στην Pearl. :|
Reference URL's