Legendary Pokémon

Full Version: Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Ναι, για το WiiWare. Από όσο ξέρω δεν ήταν τόσο άσχημα, αν και πολύ μικρότερα σε σχέση με αυτά του DS. Και τα γραφικά ήταν περίεργα, όπως του Rumble.

Γενικά πάντως, δεν μπορώ αν φανταστώ πως θα μπορούσε να είναι το πέρασμα από το 2D στο 3D για την Main Series. Το 3DS σε επίπεδο γραφικών, θεωρώ ότι έχει ένα αποτέλεσμα σαν του GameCube. Όπως για παράδειγμα στο Resident Evil, το οποίο καν δεν χρησιμοποιεί όλη την δύναμη του 3DS. Οπότε, αν το φτάσουν στο μακρινό μέλλον στα όρια του, πραγματικά απίστευτα πράγματα θα δούμε. Το MD φαίνεται πως το πέρασμα στο 3D το έκανε επιτυχημένα.
Πιθανότατα αυτός είναι και ο λόγος (ή ένας από τους λόγους) που βγήκαν οι BW2 στο DS. Για το πέρασμα στο 3D χρειάζεται πολλή δουλειά. Smile

(ναι είμαι off-topic το ξέρω)
Ανακοινωθηκε η ημερομηνια κυκλοφοριας του παιχνιδιου. Την 23η του Νοεμβρη θα κυκλοφορησει στην Ιαπωνια και βγηκε επισης το εξωφυλλο του παιχνιδιου.

Επισης θα ειναι διαθεσιμο και απο το Nintendo eShop
Ωραίο boxart, αλλά μου άρεσε περισσότερο αυτό στα προηγούμενα... Ήθελα να είναι στο ίδιο στυλ. Sad
Το ήξερα ότι το πρώτο 3d pokemon game θα ήταν Myster Dungeon για να μας αναγκάσουν να το αγοράσουμε λόγω του 3d.
Δείχνει να έχει ωραία γραφικά και η σειρά έχει αποκτήσει και κοινό, οπότε αγοράστε το. Toungue
χμμ, ισως ειναι ο λογος που θα παρω 3DS.(μεγαλος fan της σειρας)
Oh no.

Θα έχει DLC το παιχνίδι... Το πρώτο, είναι το Pokéforest. Πρέπει να μαζεύεις χρήματα ενώ είσαι στο μπουντρούμι, χωρίς να ξυπνήσεις τα Pokemon που κοιμούνται. 150 Yen(περίπου 1.5 ευρώ). Ελπίζω μόνο να μην μπει για τα καλά στα DLC η Gamefreak. :/
(28-10-2012 03:04 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]Oh no.

Θα έχει DLC το παιχνίδι... Το πρώτο, είναι το Pokéforest. Πρέπει να μαζεύεις χρήματα ενώ είσαι στο μπουντρούμι, χωρίς να ξυπνήσεις τα Pokemon που κοιμούνται. 150 Yen(περίπου 1.5 ευρώ). Ελπίζω μόνο να μην μπει για τα καλά στα DLC η Gamefreak. :/

και τα DLC τι στο καλο ειναι;
Quote:DLC: Downloadable content, digital media available for download on the Internet, used to refer to content created for video games that is released separately from the game
(28-10-2012 05:11 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]Και ουσιαστικά τι είναι αυτό; Όσα τόσα χρόνια μας δίνανε δωρεάν. Και το χειρότερο είναι πως αυτό θα δοθεί όταν βγει το παιχνίδι! Θα μπορούσε να ήταν μέρος του παιχνιδιού και όχι κάτι επιπλέον...




Δεν μαρεσει καθολου αυτο που διαβαζω.
Και ουσιαστικά τι είναι αυτό; Όσα τόσα χρόνια μας δίνανε δωρεάν. Και το χειρότερο είναι πως αυτό θα δοθεί όταν βγει το παιχνίδι! Θα μπορούσε να ήταν μέρος του παιχνιδιού και όχι κάτι επιπλέον...
Ευτυχώς συνεχίζουν τη μόδα με τα animated PVs μετά από το εξαίσιο των B2/W2.
http://www.legendarypokemon.net/2012/11/...ungeon-pvs
Εγω περιμενα ενα κανονικο σπεσιαλ επεισοδιο οπως εγινε και με τα υπολοιπα Mystery Dungeon, αλλα αυτο ηταν περισσοτερο trailer του παιχνιδιου.
Iδού και τα animated specials με αγγλικούς υπότιτλους:






Aπλά πανέμορφα. Κι η φωνή του θηλικού Pikachu απίστευτα χαριτωμένη. Μακάρι να βγάλουν και anime special ίδιου επιπέδου και στυλ με τους ίδιους πρωταγωνιστές.
(28-10-2012 03:04 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]Oh no.

Θα έχει DLC το παιχνίδι... Το πρώτο, είναι το Pokéforest. Πρέπει να μαζεύεις χρήματα ενώ είσαι στο μπουντρούμι, χωρίς να ξυπνήσεις τα Pokemon που κοιμούνται. 150 Yen(περίπου 1.5 ευρώ). Ελπίζω μόνο να μην μπει για τα καλά στα DLC η Gamefreak. :/

Εμενα αυτο μου θυμιζει τις Extra Missions απο τα τρια παιχνιδια Ranger. Δεν θα εχουν σχεση με την βασικη πλοκη του παιχνιδιου

(28-10-2012 03:04 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]150 Yen(περίπου 1.5 ευρώ)

τι εννοεις; δηλαδη θα πληρωνουμε για να τα κατεβασουμε;
Pages: 1 2 3
Reference URL's