Legendary Pokémon

Full Version: Event mew
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Καλημέρα,
Είπα να ξεκινήσω να έχω φούλ Pokedex σε όλες τις κασέτες, και βρέθηκα με ένα κενό. Είδα ότι ενώ τερμάτισα μια χαρά τις FR/LG και έπιασα τα πρώτα 150, μένει το mew. Ψάχνω να βρώ πως το αποκτάς και ήταν μόνο με event. Φυσικά έψαξα στις κασέτες μου και είδα ότι σε μια emerald που έχω δεν το είχε Legit.
Αν κάποιος το έχει ακόμη από επίσημο event (και όχι απο save editor), και το έχει κρατήσει στις κασέτες του (FireRed/LeafGreen/Ruby/Sapphire/Emerald) το θέλω για trade με ότι pokemon μου ζητήσει. (και από τα καινούρια event)

http://www.serebii.net/events/dex/151.shtml

OT: Aura
ID: 20078
Toys 'R' Us
η
OT: MYSTRY
ID: 06930
Toys 'R' Us
Σε αυτή τη γενιά που το ψάχνεις, μηδενικές πιθανότητες να το βρεις απευθείας από event και να είναι unique και όχι κλώνος. Αυτά τα δυο που αναφέρεις έγιναν μόνο Αμερική. Μπορείς ακόμα να το βρεις στο Pokémon Ranch πάντως.
Πολυ σωστα με προλαβες. Και εκτος αυτου, πες οτι βρηκες καποιο Mew. Στην τριτη γενια δεν υπηρχε το wifi αρα θα πρεπει να βρεθεις με καποιον απο κοντα για να το παρεις
(16-12-2012 06:45 PM)Water Gym Leader Wrote: [ -> ]Πολυ σωστα με προλαβες. Και εκτος αυτου, πες οτι βρηκες καποιο Mew. Στην τριτη γενια δεν υπηρχε το wifi αρα θα πρεπει να βρεθεις με καποιον απο κοντα για να το παρεις
η να τη κάνει backup μέσω DS (R4-SW) και να μου στείλει με mail το save.

Τρόπους βρίσκουμε, ας βρεθεί κάποιος που να το έχει (όπου και να είναι).
(16-12-2012 06:58 PM)Pokemaniac Wrote: [ -> ]
(16-12-2012 06:45 PM)Water Gym Leader Wrote: [ -> ]Πολυ σωστα με προλαβες. Και εκτος αυτου, πες οτι βρηκες καποιο Mew. Στην τριτη γενια δεν υπηρχε το wifi αρα θα πρεπει να βρεθεις με καποιον απο κοντα για να το παρεις
η να τη κάνει backup μέσω DS (R4-SW) και να μου στείλει με mail το save.

Τρόπους βρίσκουμε, ας βρεθεί κάποιος που να το έχει (όπου και να είναι).

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως όποιος ξέρει και έχει τα μέσα να το κάνει αυτό, θα σου στείλει το κανονικό Mew και όχι κάποιο φτιαχτό; Toungue
bug: σε mail subscribing δεν με κρατάει logged in.

τρόποι να το αναγνωρίσεις υπάρχουν και φαίνεται στο Location/OT/ID/Stats.
Για δες αυτό το Mew.
MYSTRY Mew
Τελικά το βρήκα.
Reference URL's