Legendary Pokémon

Full Version: Wii Mini
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Βρήκα τυχαία αυτό το άρθρο.

(δεν το κάνω copy-paste γιατί δεν ξέρω αν έχουν πρόβλημα από το enternity)

[Image: promo.jpg]

(φωτογραφία από το site της Nintendo με τιμή μάλλον χαμηλότερη απ' ότι στην Ελλάδα)

Πότε βγήκε αυτό; Το έχουμε κράξει εδώ στο σάιτ και δεν το θυμάμαι ή δεν το έχουμε σχολιάσει καν;



ΥΓ. Αν έχουμε και άλλο θέμα ενώστε τα/σβήστε το.
Είχα διαβάσει ότι θα ήταν μόνο για μία συγκεκριμένη χώρα. Καναδάς; Ιαπωνία; Κάτι τέτοιο. Δεν ήξερα ότι θα έβγαινε κι εδώ. ΤΙ ΜΛΚΙΑ ΕΙΝΑΙ! Ούτε ίντερνετ.


Had to. I regret nothing! Toungue
Ναι στο άρθρο λέει ότι προοριζόταν για τον Καναδά μόνο. Μόνο η εμφάνισή του δείχνει να αξίζει...
Σαν ιδέα δεν είναι καθόλου άσχημη. Αφαιρείς features που ο Γιαννάκης που πάει Γ' δημοτικού δεν θα χρησιμοποιούσε ούτως ή άλλως ώστε να μειώσεις την τιμή σε επίπεδο προσιτό για τους γονείς του Γιαννάκη. Κι όλα αυτά σε μια συσκευή χωρίς πολύπλοκα πράματα, χωρίς θύρες για χειριστήρια και memory cards του GameCube που ο Γιαννάκης δεν ξέρει καν τι είναι. Αυτό που το κάνει απόλυτη αποτυχία είναι το ότι το βγάζουν το 2013, 5 χρονία αργότερα από όταν έπρεπε, τη στιγμή που έχεις ήδη κυκλοφορήσει το Wii U.
Καλά, έτσι και αλλιώς δεν βρίσκεις πια Wii με υποστήριξη GameCube εδώ και χρόνια.
Το χειρότερο είναι πως το απλό Wii που μπαίνει και internet, είναι μόνο 30€ ακριβότερο…
Θάνο η διαφορά τιμής είναι το θέμα, αφαιρείς ένα κάρο πράγματα για να ρίξεις 30-40 ευρώ την τιμή; Ποιό το νόημα; Πάρε το ακριβότερο και κάποια στιγμή θα μάθει ο Γιαννάκης. Toungue
Αν έβγαινε το 2008-9, η διαφορά θα ήταν αρκετή ώστε να δώσει κίνητρο σε κάποιον να το αγοράσει. Τώρα πια δεν έχει νόημα η κυκλοφορία του όχι επειδή δεν συνδέεται στο internet αλλά επειδή η κονσόλα θα σταματήσει να υποστηρίζεται πολύ σύντομα. Κατα τη γνώμη μου πάντα, ως κάποιος που δεν ένιωσε ποτέ την ανάγκη να μπει στο internet με το Wii.
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ χτες (το έγραψες και εσύ βέβαια), ότι έπρεπε να βγει νωρίτερα για να είναι μεγαλύτερη η διαφορά τιμής ώστε να αξίζει τον κόπο. Anyway ας πρόσεχε η Nintendo. Big Grin

Πάντως δείχνει όμορφο. Smile (ναι δεν αρκεί αυτό για να πουλήσει, αλλά πρέπει να του το αναγνωρίσουμε Toungue)
GS σταμάτα να ασχολείσαι με το Wii Mini και πάρε 3ds.

Πέρα από αυτό δεν έχω να προσθέσω κάτι. Μια τελευταία προσπάθεια για εύκολο χρήμα.
(πραγματικά δε με νοιάζει το Wii MIni, αλλά 5 ποστς σε σχέση με τη νέκρα του φόρουμ είναι τρελό ακτίβιτυ)

Δώσε μου λεφτά εσύ και παίρνω και 2 3DS. Big Grin
Παίρνεις μεταχειρισμένο 3ds (όχι XL) στα 100 ευρώ, όσο κάνει το wii mini Toungue
Βρίσκεις και με λιγότερα αν ψάξεις, αλλά και πάλι δεν καίγομαι να αγοράσω άλλη μια κονσόλα που δε θα χρησιμοποιώ.
(19-04-2013 12:19 AM)NM2 Wrote: [ -> ]Σαν ιδέα δεν είναι καθόλου άσχημη. Αφαιρείς features που ο Γιαννάκης που πάει Γ' δημοτικού δεν θα χρησιμοποιούσε ούτως ή άλλως ώστε να μειώσεις την τιμή σε επίπεδο προσιτό για τους γονείς του Γιαννάκη. Κι όλα αυτά σε μια συσκευή χωρίς πολύπλοκα πράματα, χωρίς θύρες για χειριστήρια και memory cards του GameCube που ο Γιαννάκης δεν ξέρει καν τι είναι. Αυτό που το κάνει απόλυτη αποτυχία είναι το ότι το βγάζουν το 2013, 5 χρονία αργότερα από όταν έπρεπε, τη στιγμή που έχεις ήδη κυκλοφορήσει το Wii U.


Overly Idiotic Question:
Ποιος είναι ο Γιαννάκης?
Toungue
Πάντως ο μικρός Γιαννάκης ίσως να ήθελε να παίζει GameCube...
(20-04-2013 08:47 PM)fr3quency Wrote: [ -> ]Πάντως ο μικρός Γιαννάκης ίσως να ήθελε να παίζει GameCube...

...αν το είχε ή μάλλον αν ήξερε τι ήταν...
Pages: 1 2
Reference URL's