Legendary Pokémon

Full Version: Με ποιο Pokemon θα ξεκινησετε στις X και Y;
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Με ποιο απο τα τρια αρχικα ποκεμον της Kalos θα ξεκινησετε; εγω λεω να ξεκινησω με Froakie για να κρατησω την παραδοση που με θελει να διαλεγω παντα αρχικα ποκεμον νερου και να παρω και το Charmander γιατι εχω παρει ηδη το Squirtle στην LeafGreen και το Bulbasaur στην HeartGold
Εγώ θα αρχίσω με το Fennekin (εκτός και αν μ' αρέσει η τελική evolution των άλλων 2) και με τον Bulbasaur γιατί δεν έχω ξεκινήσει κάποιο game με εκείνον Smile
εχεχε , froakie κι εγώ παιδιά , εκτός κι αν η τρίτη μορφή είναι lame Dodgy , αλλά η παράδοση συνεχίζεται και για 5η συνεχόμενη γενιά θα θελήσω ένα αρχικό νερού (αγαπημένος μου τύπος Heart)! ΄Ύστερα, θα πάρω το Charmander , λόγω της γνωστής σχέσης που έχω με αυτά Blush
Ελπίζω να μη μου το γκρεμίσουν με την τρίτη μορφή του Froakie , γιατί θέλω το τσάρμαντερ για φάηρ και το φρόακι για γουότερ , αλλιώς θα αναγκαστώ να πάρω τίποτα Fenekin και Squirtle Sad
Fennekin, Squirtle και αποθηκεύω το Torchic.
Froakie,Charmander για το Drought (αν και θα προτιμούσα να γινόταν Fire/Dragon ώστε να μην έχει 4X Weakness στο Stealth Rock,αλλά επίσης ως half Fire θα δεχόταν 1X από Fairy αντί για 2X λόγω του Dragon) αλλά μπορεί να πάρω Squirtle.

@Peke
Να μου κάνεις ένα αυγό Fennekin κι εγώ θα σου δώσω Froakie.Toungue
και εγω θα σας χρειαστω για τα αλλα δυο starters. Και γενικα για τα version exclusives pokemon. Εκτος κι αν τα παρω ξεχωριστα, τα μεταφερω στο Pokemon Bank και κανω new game.
(07-09-2013 02:24 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]@Peke
Να μου κάνεις ένα αυγό Fennekin κι εγώ θα σου δώσω Froakie.Toungue
Μολίς φτάσω στοDaycare θα αρχίσω εμπόριο Pokemon. Big Grin
Παραδοσιακά διάλεγα αυτό του νερού. Αλλά επειδή αυτή τη φορά ο βατραχομούρης δε με ελκύει, και επειδή άκουσα κάτι φήμες που λένε ότι παίρνεις και ένα pokemon από kanto (άρα blastoise), θα διαλέξω αυτό της φωτιάς.
εγω δεν μπορω να διαλεξω αναμεσα σε fennekin και chespin...ισως το παιξω κορονα γραμματα Toungue τωρα απο αρχικο απο kanto,μαλλον charmander
Παρε Chespin καλυτερα και οταν φτασεις στο DayCare δωσε μας μερικα αυγα
καλα,αν τα εχετε τοσο αναγκη Toungue
Αλλαξα γνωμη για το starter της Kanto που θα παρω. Θα παρω το Bulbasaur τελικα και οχι Charmander γιατι το Charmander που εχω φερει απο την Kanto μου φαινεται πιο σπανιο/ιδιαιτερο ποκεμον που αξιζει να το κρατησω στην συλλογη μου
(24-09-2013 07:21 PM)Blue Cross Wrote: [ -> ]Αλλαξα γνωμη για το starter της Kanto που θα παρω. Θα παρω το Bulbasaur τελικα και οχι Charmander γιατι το Charmander που εχω φερει απο την Kanto μου φαινεται πιο σπανιο/ιδιαιτερο ποκεμον που αξιζει να το κρατησω στην συλλογη μου

Καλά θα κάνεις, θα έχει κ συναισθηματική αξία. Toungue
Όσες φορές κι αν ξαναξεκίνησα την Y, πήρα το Fennekin γιατί απλώς δε μπορώ να του αντισταθώ! Και από Kanto διαλέγω το Charmander. Αν και λέω να δοκιμάσω και Chespin ή Bulbasaur, δε μου αρέσουν ιδιαίτερα οι εξελίξεις τους...
Reference URL's