Legendary Pokémon

Full Version: Ελληνικό Wiki για Pokemon
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Το είχα σκεφτεί και πιο παλιά, αλλά νομίζω ότι ήρθε η στιγμή να πετάξω την ιδέα και να δούμε τι θα γίνει...
Λοιπόν, πως σας φαίνεται η ιδέα να δημιουργήσουμε ένα Wiki για τα Pokemon στα ελληνικά; Κάτι αντίστοιχο με την Bulbapedia αλλά με πληροφορίες στα ελληνικά. Φυσικά δεδομένα όπως του Pokedex που παρέχονται στο κυρίως site δεν χρειάζεται να αναπαραχθούν όμως υπάρχουν ένα σωρό άλλα πράγματα που μπορούν να γραφούν για κάθε ένα απο τα Pokemon, τους χαρακτήρες, τα παιχνίδια κ.α.
Βέβαια κάθε ανάλογη ενέργεια χρειάζεται και την στήριξη της κοινότητας, και για αυτό το λόγο θέλω να απευθύνω το ερώτημα σε εσάς. Είναι σημαντικό να γνωρίζω αν εσείς που αποτελείτε την μοναδική κοινότητα Pokemon στην Ελλάδα ενδιαφέρεστε να συνεισφέρετε ή όχι.
Προτάσεις, παρατηρήσεις και ότι άλλο θέλετε ευπρόσδεκτες.
Να το τρέξουμε λοιπόν ή όχι;
Αξιζει να προσπαθησουμε σιγουρα.Αυτο που εχω να παρατηρησω οσο αφορα την Pokemon κοινοτητα ειναι οτι πρεπει να ειμαστε πολυ προσεχτικοι ως προς τι γραφουμε.Αυτα...
Quote:πρεπει να ειμαστε πολυ προσεχτικοι ως προς τι γραφουμε
Σαφώς, για αυτό και το registration θα υπόκειται σε moderation οπως φυσικά και το περιεχόμενα γιατι trolls & spammers υπάρχουν παντού...
Σίγουρα μια εγκυκλοπαίδια για Pokemon στα ελληνικά θα ήταν πολύ χρήσιμη ιδιαίτερα για τους νέους παίχτες που θέλουν να αχοληθούν, και θα προσελκύσει πολλούς.
8a elega pos ine apo tis kaliteres idees pou exoun ipo8i!Me auti tin nea idea sigoura i episkeptes sto site 8a ginoun hiliades!
Είναι πολύ καλή ιδέα... σκέφτομαι να βοηθήσω
Όλοι θα βοηθήσουμε όσο μπορούμε...
lipon ti egine?to exete arxisi?
Όχι ακόμα, κάποια στιγμή μέσα στη βδομάδα Smile
Υπέροχα. Για ό,τι χρειαστείς βοήθεια, εδώ είμαστε Wink.
Well, άκυρο το μέσα στην βδομάδα γιατί το καινούργιο MediaWiki(http://www.mediawiki.org/wiki/Installation) απαιτεί PHP5 που ο server μας δεν διαθέτει... μην απελπίζεστε όμως (χαχα), καθώς έτσει και αλλιώς πρόκειται να μετακομίσουμε πολύ σύντομα σε καινούργιο server με πολύ πολύ μεγαλύτερο χώρο, περισσότερα χαρακτηριστικά και μικρότερη τιμή και φυσικά αξιοπιστία. Μέχρι τότε μπορούμε να ψάξουμε το όνομα... τι λέτε για το HPW (Hellenic Pokemon Wiki) / ΕPW (Ελληνικό Pokemon Wiki);
Ego 8a elega PCW[Pokemon Community Wiki]
εγώ νομιζω το HPW ειναι το καλυτερο
όσο για βοήθεια νομίζω πως θα μπορούσα να βοηθείσω.
να το πουμε μπαμπη?

θα λεμε,"κατσε να ρωτησω τον μπαμπη και θα σου πω για τα ep"
ROFL Big Grin Big Grin
Xαχα το χρεαιζόμουν το γέλιο...
Ενιγουέι, λεω να το πούμε LPW (legendarypokemon wiki.)
Pages: 1 2
Reference URL's