Legendary Pokémon

Full Version: Βοηθεια Ruby/Sapphire & FR/LG
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Παιδια εκαν αυτο το θεμα μεσα απο το οποιο θα λυνουμε τις αποριες μας πανω στα πιο προσφατα παιχνιδια.Ξεκιναω εγω

Pokemon saphire


Πως εξελισω τον seadra?
Που βρισκω το kings rock?
Για να εξελιχθεί το Seadra πρέπει να το ανταλλάξεις όταν κρατάει το αντικείμενο Dragon Scale.
King's Rock μπορεί να κάνει pickup ένα Pokemon με αυτή την ability ή να το κρατάει κάποιο Slowpoke (αν θυμάμαι καλά). Δίδεται και ως έπαθλο στο Battle Tower.
Ρε παιδια δεν μπορω να συνδεθω με game link με leaf μου λεει please wait και δεν γινεται τιποτα.
Φύσα τον ακροδέκτη να καθαρίσει καθώς και τις θύρες στις κονσόλες, βεβαιώσου πως μπαίνουν καλά και ξαναπροσπάθησε.
Οχι το δοκιμασα,τιποτα,παιδια πειτε μου πρεπει να ενεργοποιησω τιποτα μεσα στο παιχνιδι?
Το μονο που πρεπει να κανεις (αν δεν το εχεις κανει) ειναι να περασεις ολο το Iland quest
Να πάρεις τα Sapphire & Ruby για την μηχανή του Celio στο Island 1.
Παιδια επειδη ειναι του αδερφου δεν ηξερα αν α εχει κανει,αλλα τα εχει κανει ολα αυτα και η μηχανη ειναι ενεργοποιημενη.Μηπως το καλωδιο δεν κανει για αυτες τις εκδοσεις?Μηπως πρεπει να παρω το national pokedex?
Μα δεν μπορείς να ενεγοποιήσεις αλλιώς την μηχανή, πρέπει απ'όσο θυμάμαι να έχεις το dex...

Μήπως έχεις χρησιμοποιήσει cheat device στην κασσέτα; Γιατί το Sapphire έχει μια ταση να εξαφανίζεται και να γίνονται αδύνατες οι ανταλλαγές με R/S/E.
Επειδη δεν καταλαβα,χρειαζομαι το national?
Αν μιλας για την Fire-red/Leaf-green ΝΑΙ.Αν μιλας για Ruby-Sapphire, θα το αποκτησεις μολις παρεις το πρωτο pokemon που δεν ειναι στο hoenn dex...
Μέσω ανταλλαγής με FR/LG όμως, BLUE! Δεν γίνετια από Colosseum...
Το ξερω.Επρεπε να το διευκρινισω...
O αδερφος μου εχει το national sti leαf αλλα εγω οχι στην saphire οποτε δεν φταιει αυτο.Μηπως φταιει το καλωδιο,μηπως δεν ειναι συμβατο με τις εκδοσεις?
Είπαμε... Αν είναι καλώδιο GBC τότε είπαμε όχι, δεν είναι συμβατά! Γιατί δεν μπιρείτε να διαβάσετε ΟΛΑ όσα γράφουμε;
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Reference URL's