Legendary Pokémon

Full Version: PTCG @ Κάισσα Αμαρουσίου
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Μιας και ο καλός κύριος Νίκος από την Κάισσα ξανάρχισε τα τουρνουά, χρειαζόμαστε ένα τέτοιο topic για να ενημερώνονται όλοι (τουλάχιστον όσοι ενδιαφέρονται) για το πότε είναι το επόμενο. Ξεκινάμε λοιπόν, σύμφωνα με το site της Κάισσα:

Επίσημο Pokémon Tournament
Παρασκευή 4 Ιανουαρίου
Έναρξη: 11.00
Format: Modified Format - Constructed*
Συμμετοχή: €5,00

Δώρα: Θα μοιραστούν booster packs, t-shirts και promo κάρτες!

*Modified Format
Στο Modified Format παίζουν κάρτες από τις συλλογές:
  • EX Holon Phantoms
  • EX Crystal Guardians
  • EX Dragon Frontiers
  • EX Power Keepers
  • Diamond & Pearl
  • Diamond & Pearl – Mysterious Treasures
  • Diamond & Pearl – Secret Wonders
  • Diamond & Pearl Trainer Kit
  • POP Series 4 Promo Cards
  • POP Series 5 Promo Cards
  • POP Series 6 Promo Cards
  • All Black Star Promos numbered 037–040 and DP01 & higher
Για να δείτε τις κάρτες από παλιότερες συλλογές που επιτρέπεται να παίξουν στο τουρνουά ανατυπωμένες σε νέες πατήστε εδώ: Modified legal reprints

Εκτός από τους κλασικούς (Billaros, Darvor, Thounthoun, me) παίζει να έρθει κανείς? Άν όχι για να παίξει, τουλάχιστον για την παρέα. Θα μπορούσαμε να κανονίσουμε και forum meeting μετά το τουρνουά, όποιος είναι μέσα ας το πει στο thread για τη συνάντηση.
Krima pou den mporo na pao.
ΝΜ2 Wrote:Δώρα: Θα μοιραστούν booster packs, t-shirts και promo κάρτες!

όταν ήμουν και εγώ εκεί (αλήθεια εκεί ήμουν) μοιραστήκαν booster packs, badges and promo cards (you liar!!!)
Καλά, ναι, τώρα από ένα booster ο καθένας θα παίρνει... Toungue

Τέλος πάντων, το επόμενο tounament θα είναι στις 26 Ιανουαρίου, Σάββατο, στις 11.00, έτσι για να το ξέρετε από νωρίς όσοι νοιάζεστε. Επίσης, ο κύρ Νίκος είπε ότι αν θέλουμε μόνιμα και επίσημα τουρνουά Pokémon TCG χρειαζόμαστε κάπου 10 παίκτες που να έρχονται συχνά. Με τους 4 που ήταν στο προηγούμενο δεν γίνεται δουλειά. Λοιπόν, εθελοντές?

Και λίγο πιο επίσημα:
Tournament no.1
Tournament no.2 Ακυρώθηκε για λόγους ανωτέρας βίας.

Επαναλαμβάνουμε, θέλουμε παίκτες. Όποιος βαριέται και δεν έχει τι να κάνει το Σάββατο (ή και την Τρίτη), ας έρθει καμιά βόλτα από 'κει. Κι αμα θέλετε, παίρνετε κι ένα έτοιμο deck και παίζετε κιόλας, δεν κάνει κακό.
εγω ειμουν β.ι.π. του 1ου τουρνουα
αρα δεν ΜΠΟΡΩ να ξαναπατησω σε τουρνουα...
gia poio logo dn boreis na 3anapathseis se tournoua?opoios einai VIP dn borei na 3anapaei?!?
Ίσως να ισχύει κι αυτό αλλά το βασικότερο είναι ότι θέλει κάπου 5-6 ώρες να φτάσει στην Κάισσα Αμαρουσίου από εκεί που μένει. Toungue
ωραια θα ηταν να πηγαινα αλλα θα πηγαινα για Yugioh Toungue
βσκ οχι αμα σκεφτουμαι οτι
60 ευρα tickets (και επιστροφη μεσα)
1 ευρο το τραινο
5 ευρα η συμμετοχη
15 ευρα για τραπουλα
= 81 (και βαλε κανενα σουβλακι)
δεν νομιζω να με συμφερει και μαλιστα για απλο τουρνουα...
Νομιζω μπορεις να πας μονο με custom deck
Custom=υπαγεται στους κανονες
ναι και νομιζεις οτι θα κατσουν στην καισσα εκει οι 2 τυπαδες να βλεπουν την τραπουλα σου για να δουν αμα ειναι οκ με τους κανονες, και εχω βασιμα στοιχεια οτι δεν τις ελεγχουν
δεν τις ελεγχουν,αν ομως καποιος με τον οποιον παιζεις παει και τους πει το και το αυτοι θα σου βαλουν αυτο και αυτο,ο καθενας το δικο του,το ενα ειναι και ρομποτικο και εχει και προστατη
ναι αλλα οσο εχω το copyright του πρασινου σκυλο δεν μπορουν να μ κανουν τπτ με το αυτο και αυτo που λες και γιατι σπαμμαρουμε φιλτατε κυριε Billare???

στο θεμα μας, οταν ειμουν αθηνα πηρα το deck του Electivire απο την Κάισσα Αμαρουσίου παρακαλω....
pokeman Wrote:στο θεμα μας, οταν ειμουν αθηνα πηρα το deck του Electivire απο την Κάισσα Αμαρουσίου παρακαλω....
Έριξα μια ματιά στο ντεκ του Electivire σήμερα, δεν είναι κι άσχημο. Έχει αρκετά καλά trainers μέσα.

Λοιπόν, το επόμενο τουρνουά είναι αυτό το Σάββατο, 16 Φεβρουαρίου, στις 11 το πρωί ως συνήθως. Με μια καλή μπορεί και να είμαστε πάνω από 4 άτομα αυτή τη φορά. Και πάλι, όποιος δεν έχει τι να κάνει τότε ας περάσει μια βόλτα από 'κει, δε βλάπτει...
Και το ρομπότ μη το φοβάστε, δε δαγκώνει ούτε πετάει λέηζερ από τα μάτια του. (Κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.)
Pages: 1 2
Reference URL's