Legendary Pokémon

Full Version: * Τουρνουά Pokemon - Advanced Generation
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Μα γιατι οχι 50αρια???
Γιατι κανεις δεν εχει 50αρια.Γιατι δεν μπορει να φανει η διαφορα στο Ep training.Γιατι καποια (εστω λιγα) pokemon δεν εχουν εξεληχθει στο 50.Γιατι καποια αλλα δεν εχουν μαθει ολες τις επιθεσεις.Και τελος , γιατι στο 50 η μαχες ειναι λιγοτερο στρατηγικες εξ αιτιας των παραπανω λογων....
Bad news, θα έχω σχολή μέχρι τις 21 του μήνα οπότε θα είμαι οριακά διαθέσιμος τα Σαββατοκύριακα όσον αφορά τις ημερομηνίες για Τουρνουά-Συνάντηση.
Ποιες κασσεττες θα χρησιμοποιηθουν? Επιτρεπεται η Saphire?
Αν γινει το τουρνουα θα ειναι Advanced Generation. Οποτε λογικα επιτρεπονται ολες οι κασσετες του GBA.
Φερτε και τις αλλες αμα θελετε.Εγω λεω απλα να κανουμε μαχες.(οσοι θελουμε)
Μάχες... ομαδικούς διαγωνισμούς, ανταλλαγές ποκεμπλόκς...
Antalages pokebloks?Prwth fora akouw kati tetoio.H mipos ennoeis na
ftiaksoume pokebloks me link cable?Oso gia tis maxes,ama boresw na
erthw pistepste me tha eimai enas aksios antipalos Cool(kai xwris EV)
Μαλλον αναμεσα στις δυο λεξεις ηθελε να βαλει κομμα.Τουρνουα δυσκολο να γινει στην Ελλαδα, αλλα συνηθως κανουμε μαχες στις συναντησεις.Συγγνωμη που σου το λεω, αλλα Pokemon χωρις Ev training ειναι δυσκολο εως αδυνατο να κερδισουν Pokemon που εχουν εκπαιδευτει σωστα, ακομα και οταν μιλαμε για θρυλικα εναντιον κανονικα.
Den katalabainw giati ta EV einai simantika.To mystiko einai i stratigiki
οχι.ειναι σημαντικη ΚΑΙ η στρατηγηκγ αλα οχι μονο αυτη
deozard Wrote:Den katalabainw giati ta EV einai simantika.To mystiko einai i stratigiki
Δεν λεω, πολυ σημαντικη η στρατηγικη αλλα να ενα απλο παραδειγμα γιατι τα EV ειναι σημαντικα. Ας παρουμε τον Mewtwo. Με ουδετερη nature και χωρις κανενα EVs στην Sp.Atk, το stat της ειναι μεταξυ 313 και 344. Με μια +Sp.Atk nature και χωρις καθολου EVs ακομα, παει μεταξυ 344 και 378. Αν ομως δωσεις 252 EVs (max) στην Sp.Atk του Mewtwo με μια +Sp.Atk nature, το stat του παει μεταξυ 413 και 447. Δλδ ενα stat κατα 100 μεγαλυτερο απο το πρωτο. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω...
Εγώ λέω να το αφήσουμε και όταν με το καλό βγουν οι d/p να οργανώσουμε είτε μια συνάντηση ή ένα τουρνουά μέσω wifi Smile
gia thn synanthsh mhn to skeftesai einai dyskolo...
ninjomewtwo Wrote:
deozard Wrote:Den katalabainw giati ta EV einai simantika.To mystiko einai i stratigiki
Δεν λεω, πολυ σημαντικη η στρατηγικη αλλα να ενα απλο παραδειγμα γιατι τα EV ειναι σημαντικα. Ας παρουμε τον Mewtwo. Με ουδετερη nature και χωρις κανενα EVs στην Sp.Atk, το stat της ειναι μεταξυ 313 και 344. Με μια +Sp.Atk nature και χωρις καθολου EVs ακομα, παει μεταξυ 344 και 378. Αν ομως δωσεις 252 EVs (max) στην Sp.Atk του Mewtwo με μια +Sp.Atk nature, το stat του παει μεταξυ 413 και 447. Δλδ ενα stat κατα 100 μεγαλυτερο απο το πρωτο. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω...

To diko mou mewtwo (xwris EV, to ekpaideua mono sto prwta8lima) peire sp.Attack 415 Toungue (H fush tou einai Mild) ara pese panw apo 420 me Ev training!
Pages: 1 2 3
Reference URL's