Legendary Pokémon

Full Version: Pokemon League (platinum)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Για εσάς δεν ξέρω αλλά εμένα τώρα που είμαι στο πρωτάθλημα τα Ποκεμον είναι πιο Δυνατά από ότι την πρώτη φορά! Και το δυνατότερο Pokemon της Cynthia είναι λβλ78! Γιατί;
με το που μπηκα εχασα στην δευτερη μαχη μου. τα ποκεμον ειναι 'ακαταμαχητα', και τα λεβελς 'φτανουν στον θεο'...σιγουρα αυτο το πρωταθλημα ειναι πιο δυσκολο απο καθε αλλο, και σιγουρα απο αυτο του johto.Toungue
αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα τα παρατησω ευκολα.Wink

(28-06-2009 12:52 PM)Con Wrote: [ -> ]Και το δυνατότερο Pokemon της Cynthia είναι λβλ78! Γιατί;

απλα το παιχνιδι θελει να σε δυσκολεψει λιγο, αυτο ειναι ολο.

edit:
προσοχη για spoilers.
εγώ είχα περάσει ένα μερικά pokemon απο την Diamond και αυτό με βοήθησε αρκετά διότι όταν έφτασα στο πρωτάθλημα το νίκησα με την 1η, καλά που είχα και τον Dialga της Diamond(86lv ήταν) και τον Gengar(65lv) διότι με αυτά πέρασα το πρωτάθλημα βασικα!
Εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα στο πρωτάθλημα πόκεμον.On_the_quiet Σκέφτηκα και εγώ να κάνω αυτό που έκανε ο Johan και μετέφερε πόκεμον αλλά η αδερφή μου θέλει να δει αν θα τα καταφέρω μόνο με τα πόκεμον που έπιασα και εκπαίδευσα στην platinum.This Με έπεισε οπότε θα βασιστώ στο hot beast (inferape), bolt(luxray) και saki fly(staraptor). Μόλις νικήσω (σε ένα διήμερο το πολύ θα ποστάρω περισσότερα).
ενταξει, ισος ηταν λιιιγο πιο δυσκολο απο τα προηγουμενα, αλλα να μην το παρακανουμε κιολας!

αν και ειχα ιδη μεταφερει την ομαδα μου απο diamond, δεν την χρησιμοποιησα, για να μην κανω spoil στο παιχνιδι! και, οκ, ισως ηταν λιγω πιο δυσκολο αυτην την φορα, αλλα οχι και σε τοσσο τραγικα επιπεδα: ισα ισα, εχει περισοτερη φαση οταν οι αντιπαλοι σκευτοντε και λιγο, και οταν τα ποκεμον τους εχουν μια ελπιδα εναντιων σου: εγω μαλιστα ελπιζω να το κανουν ακομα πιο δυσκολο και να ειναι ολα τα ποκεμον lv 100 στην επομενη κασετα: τωρα το προταθλημα εχει γινει μια καραμελιτσα που την περνας για πλακα, οπως οποιαδηποτε αλλη αποστολη του storyline! θα επρεπε να ειναι κατι για τους λιγους, κατι πολυ δυσκολο, οσο πχ να παρεις ενα print στο battle frondier! και να παψει το προταθλημα να ειναι κατι απαρετητο για την ιστορια: να το περνεις μονο αν σου αξιζει (ή τουλαχηστων απο την δευτερη φορα). δεν μηλαμε για ενα γυμναστηριο: μηλαμε για τον τιτλο του προταθλητη, ρε παιδια!
Επειδη δυσκουλευομαι κι εγω λιγακι να βγάλω το προυταθλημα, ποιο καλο παιδι θα μου δανείσει ενα 100αράκι να του βγάλω;
Παιδιά, ο darkphoenix είναι τέλειο μέλος, και εάν του δώσετε ένα 100Lv. Pokemon θα σας το επιστρέψει πίσω. Μπορώ να εγγυηθώ εγώ για αυτό! Θα του έδινα εγώ, αλλά δυστυχώς το NDS δεν είναι συμβατό με το πρωτόκολλο, ή ό,τι είναι, του modem.
Αφου εχουμε κι εγγυηση τοτε οκ ToungueToungue
Darkphoenix στειλε μου pm να σου δωσω το fc μου.
Εγώ προσωπικά σχεδόν σε κάθε κασέτα που έπαιρνα, εκπαίδευα μόνο το αρχικό μου, άντε και κανένα άλλο και το θρυλικό που θα είχα πιάσει για το πρωτάθλημα. Ως αποτέλεσμα το πρωτάθλημα περνιόταν συνήθως για την πλάκα (1η-2η προσπάθεια) και είχα 3 ποκεμον 65+ λεβελ. Στη sapphire μάλιστα είχα φτάσει στον steven με ένα 87lv sceptile O.O
Αυτή τη φορά όμως (όπως έκανα και με τη fire red) σκέφτομαι να εκπαιδεύσω μία ολόκληρη εξάδα από ποκεμον (κανένα θρυλικό) τα οποία θα είναι κοντά στα 50lv έτσι ώστε το πρωτάθλημα να είναι μεγαλύτερη πρόκληση και να μη χρειαστεί να ξοδέψω όλα τα ether και τα elixir μου.
Aυτά για την πρώτη φορά στο πρωτάθλημα. Τις υπόλοιπες λογικά θα πάω με ev trained 65αρια και θα δει και ο Lucian και η Cynthia τι θα πάθουν Toungue
καλα κανεις. αφου αμα ειναι να νικας το πρωταθλημα με θρυλικα & 100 λεβελ ποκεμον, το θεωρω "τσατσια", γιατι πρεπει να το κερδισει με την αξια του και οχι με τσατσιες. εξαλλου, κι εγω νικησα το πρωταθλημα χωρις κανενα θρυλικο ή 100 λεβελ ποκεμον.....
Θένξ γκάηζ αλλα μου έδωσε η Μιρκα!
και παλι φχαστω για την προσφορά ^^
(02-07-2009 04:56 PM)Chaos714 Wrote: [ -> ]αφου αμα ειναι να νικας το πρωταθλημα με θρυλικα & 100 λεβελ ποκεμον, το θεωρω "τσατσια"

Είναι τσατσιά άμα περνάς την E4 με ένα 100στάρι που μετέφερες από άλλη κασσέτα; Πιο πολύ σαν εξοικονόμιση χρόνου φαίνεται :Ρ
(02-07-2009 04:56 PM)Chaos714 Wrote: [ -> ]αφου αμα ειναι να νικας το πρωταθλημα με θρυλικα & 100 λεβελ ποκεμον, το θεωρω "τσατσια"

nope, τσατσια ειναι να περνας το πρωταθλημα με hacked pokemon, οχι με 100σταρια. τσατσια ειναι αυτο που γινεται στο battle tower της emerald, στο orre colosseum του pokemon colosseum, and so on. εσυ το βλεπεις ετσι απο την γωνια οτι το ποκεμον που χρησιμοποιεις ειναι 100σταρι ενω του αλλουνου ειναι 60αρι ξερω'γω, και οτι το δικο σου ειναι uber και του αλλου bolderline. και ελεος, δεν ειναι τοσο επισημες οι μαχες στο πρωταθλημα, κατα την αποψη μου. παρ΄ολα αυτα ειναι δικια σου η θεωρια και μπορεις να θεωρεις οτι νομιζεις.
Ο Chaos εχει ενα point εδω γιατι με το να περνας το πρωταθλημα με ετοιμα Pokemon σημαινει πως εχεις χασει λιγο το νοημα και πας μονο για competitive battling ενω θα μπορουσαμε να δωσουμε και λιγο σημασια στην ιστορια και την κανονικη ροη του παιχνιδιου. Ας σκεφτουμε εποχες Red/Blue...
Εγώ πήρα ένα 100αρι από την Περλ αν τυχόν μου νικίσουν τα άλλα να έχω αυτό αλλά τελικά δεν το χρισιμοποίησα καθόλου.
Pages: 1 2 3
Reference URL's