Legendary Pokémon

Full Version: Gym Challenge
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
@ GS
Το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό χθες με το level scaling. Όντως μετά τα 60 πάνω-κάτω τα Pokemon μοιάζουν με τα αντίστοιχα 100 level.
Δεν είμαι expert, αλλά το φανταζόμουν κάπως έτσι:
1) 10 level: Έως τα 10 level τα Pokemon είναι σε μια πολύ πρώιμη κατάσταση. Λίγα Pokemon (ίσως μόνο bugs) μπορούν να εξελιχτούν ως τότε και το movepool τους από level up είναι περιορισμένο. Ωστόσο μπορούν να έχουν breed moves και TMs/ HMs.
Εναλακτικά, το 1ο γυμναστήριο μπορεί να είναι στα 20 level. Αφήνει λίγο μεγαλύτερο περιθώριο για εξελίξεις και ίσως καμιά επίθεση επιπλέον.

2) 30 level: Στα 30 πολλά Pokemon έχουν αποκτήσει τη 2η μορφή τους. Βλέπε Pupitar, Shelgon και Dragonair.

3) 55 level: Υπάρχει Pokemon που εξελίσσεται μετά τα 55;

4) 100 level: Κλασσικά.


What the- μόλις τα έκανα 4 τα γυμναστήρια...
Hydreigon, level 64. Η δεύτερη μορφή είναι στα 50.
BUBMBUBMBUBMBUBMBUBUBM

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑΝΤΑΝ!

Λοιπον παιδες αμα υπαρχει ορεξη κτλπ ολα γινονται θα ειμαι ενεργος απο εδω και περα LP οσο γινεται για να συντονισω τουλαχιστον το Gym Challenge,πειτε μου καποιες τελικες ιδεες και στειλτε μου και π.μ. οσοι ενδιαφερεστε για Leaders!

Σκεφτομαι παντως κατι σε 4-5 Leaders αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρος για το τι θα εχουν ως αντικειμενο.

!
Back & εγώ Toungue

Λοιπόν, πώς το βλέπετε τελικά; Θα έχουμε Gyms ή όχι;
Τελικά υπάρχει πιθανότητα να γίνει; :O Nice, περιμένουμε.
Αμα δω οτι υπαρχουν συμμετοχες,γιατι οχι?

Αναλογα τωρα με τα π.μ. που θα λαβω κιολας θα μιλησω και με chris21 που δεν ειναι 3η Λυκειου ακομα και θα εχει λιγο χρονο περισσοτερο να ασχοληθει και αυτος και θα δουμε τι θα κανουμε!
Λοιπον, περα απο καθε αλλη ιδεα(που ολες ειναι ωραιες), προτεινω ενα Mirror Gym. Ο Gym Leader δεν εχει team αλλα χρησιμοποιει το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ με τον challenger. Δυσκολο για τον Gym Leader να κερδισει αλλα εχει την φαση του.
Gt dn kanete apla me typous,meiktous h mh?kai osoi gymleaders ginoun.as ginei enas mikros diagwnismos kai oi top ginontai gym leaders
Εγώ λέω:
Baton Pass
Sun
Sandstorm
Rain
Hail
Trick Room

Ήδη έφτιαξα 6 Gyms!
Αν βάλουμε κιόλας ότι τα παραπάνω είναι OU,τότε μπορούμε να κάνουμε και τα:
Not Fully Evolved (1ο ή 7ο)
Ubers (8ο)

Άντε!Ούτε 6 Gyms ξεχωριστά δεν μπορείτε να κάνετε!Toungue

Αν πάλι θέλετε τύπους,εγώ προτείνω:
1)Bug types
2-5)Ghost,Dark,Fire,Grass,Water,Psychic,Fighting,Flying,Poison,Electric,Ground,Roc​k,Ice (διαλέξτε 4 τύπους)
6-7)Normal,Steel (-Normal?WTF?-Blissey maybe?)
8)Dragon

Levels?Κανένα πρόβλημα!
1)20
2)30
3)40
4)50
5)60
6)70
7)80
8)100

Τώρα βρείτε άτομα να γίνουν Gym Leaders!
ToungueToungueToungue
(27-05-2013 10:34 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Τώρα βρείτε άτομα να γίνουν Gym Leaders!
ToungueToungueToungue

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα.
Γενικά,το είχαμε παρατήσει το θέμα και νομίζω πως με το επερχόμενο reboot είναι ευκαιρία να ανοίξει ξανά η συζήτηση για το τι μπορεί να γίνει.Με τα τωρινά δεδομένα πάνω από 4 gyms δεν μπορούν να γίνουν γιατί αφενός δεν υπάρχουν άτομα για leaders ,αφετέρου γιατί αν γίνουν παραπάνω δεν θα υπάρχουν αρκετοί διεκδικητές.Πιστεύω πως τα gyms πρέπει να παίζονται σε διαφορετικά metagames -για να υπάρχει ποικιλομορφία και ένα στοιχειώδες επίπεδο δυσκολίας - με τα οποία οι περισσότεροι έχουν έρθει σε επαφή.Δηλαδή τα Smogon OU Metagames της 4ης,5ης γενιάς και πιθανώς κάποια VGC.Η φόρμουλα θα μπορούσε να είναι η εξής όταν βγεί η 6η γενιά :
Gym 1: OU 4ης Γενιάς
Gym 2: ΟU 5ης Γενιάς
Gym 3: OU 6ης Γενιάς
Gym 4: VGC(το ετήσιο metagame)
Θα ηθελα να βοηθησω αλλα τοτε δεν περιμενα να μην εχω σχεδον καθολου χρονο και κακως το ανελαβα τοτε....
Θα βοηθησω οπως μπορω και εγω αν και δεν εχω καμια ιδεα?
(28-05-2013 12:14 AM)christos21 Wrote: [ -> ]
(27-05-2013 10:34 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Τώρα βρείτε άτομα να γίνουν Gym Leaders!
ToungueToungueToungue

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα.
Γενικά,το είχαμε παρατήσει το θέμα και νομίζω πως με το επερχόμενο reboot είναι ευκαιρία να ανοίξει ξανά η συζήτηση για το τι μπορεί να γίνει.Με τα τωρινά δεδομένα πάνω από 4 gyms δεν μπορούν να γίνουν γιατί αφενός δεν υπάρχουν άτομα για leaders ,αφετέρου γιατί αν γίνουν παραπάνω δεν θα υπάρχουν αρκετοί διεκδικητές.Πιστεύω πως τα gyms πρέπει να παίζονται σε διαφορετικά metagames -για να υπάρχει ποικιλομορφία και ένα στοιχειώδες επίπεδο δυσκολίας - με τα οποία οι περισσότεροι έχουν έρθει σε επαφή.Δηλαδή τα Smogon OU Metagames της 4ης,5ης γενιάς και πιθανώς κάποια VGC.Η φόρμουλα θα μπορούσε να είναι η εξής όταν βγεί η 6η γενιά :
Gym 1: OU 4ης Γενιάς
Gym 2: ΟU 5ης Γενιάς
Gym 3: OU 6ης Γενιάς
Gym 4: VGC(το ετήσιο metagame)

Διαφωνώ λίγο.
Αν κάποιος δεν έχει ξαναασχοληθεί με Competitive 4ης γενιάς?(πχ:εγώ)
Εγώ λέω επίσης να χρησιμοποιήσουμε κάτι το οποίο μπορούμε να ετοιμάσουμε κάτι για να έχουμε advantage,όπως και στα gyms στο παιχνίδι.
Τα οποία Gyms στο παιχνίδι είναι τραγικά. Toungue
(30-05-2013 11:16 AM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Τα οποία Gyms στο παιχνίδι είναι τραγικά. Toungue

Εκτός αν παίξεις μια hacked έκδοση,αλλά ο σκοπός σε αυτά είναι να είναι πιο δύσκολα.Toungue
Αλλά δεν θα ανοίξω συζήτηση για αυτά εδώ.Αν θες,σε PM ή στο chat,καλύτερα.
Toungue
εγω συμφωνω στο να υπαρχει ποικιλια στα metagames. αλιος θα ηταν βαρετο , η , καποιος που ας πουμε δεν ασχολιθηκε ποτε με το σιγκεκριμενο metagame δεν θα ξερει τι του γινεται.

καλο ειναι να υπαρχει μια ισοροπια.
Pages: 1 2 3
Reference URL's