Legendary Pokémon

Full Version: Gym Challenge
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Bump για κάποιες προτάσεις.


Καταρχάς είμαστε πολύ λίγοι, αυτό είναι γεγονός. Άρα προτείνω 3 (ή το πολύ 4 ) gyms με εναλλαγές στα metagames και ίσως και στους Leaders κάθε 1-2-3 μήνες, αφού αλλιώς όσοι είναι να νικήσουν θα νικήσουν σε αυτό το διάστημα και δε θα έχει νόημα για περισσότερο καιρό.

Για τις μάχες πιστεύω βολεύει κάποιος Battle Simulator για πρακτικούς λόγους, ίσως ανά κάποιες περιόδους έχουμε και ένα Wi-Fi Gym.

Metagames υπάρχουν πολλά. Έχουμε αρκετές γενιές, VGC από διάφορες χρονιές και τα διάφορα International Challenges και Friendly Tournaments με διαφορετικούς κανόνες το καθένα για να μπορούμε να έχουμε ποικιλία.

Σχόλια κανείς; Smile
(13-06-2013 03:15 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Bump για κάποιες προτάσεις.


Καταρχάς είμαστε πολύ λίγοι, αυτό είναι γεγονός. Άρα προτείνω 3 (ή το πολύ 4 ) gyms με εναλλαγές στα metagames και ίσως και στους Leaders κάθε 1-2-3 μήνες, αφού αλλιώς όσοι είναι να νικήσουν θα νικήσουν σε αυτό το διάστημα και δε θα έχει νόημα για περισσότερο καιρό.

Για τις μάχες πιστεύω βολεύει κάποιος Battle Simulator για πρακτικούς λόγους, ίσως ανά κάποιες περιόδους έχουμε και ένα Wi-Fi Gym.

Metagames υπάρχουν πολλά. Έχουμε αρκετές γενιές, VGC από διάφορες χρονιές και τα διάφορα International Challenges και Friendly Tournaments με διαφορετικούς κανόνες το καθένα για να μπορούμε να έχουμε ποικιλία.

Σχόλια κανείς; Smile
Battle Simulator βολεύει μόνο ο Pokemon Online,αν πρόκειται για όλες τις γενιές.
(ολόκληρο post κι εγώ αυτό σχολιάζω.WTF?!)
Μπορούμε να χρησιμοποιούμε είτε Showdown είτε Pokemon Online όταν είναι ανάγκη, αυτό είναι δευτερεύον.
Ενα elite four αρκει πιστευω. Θα ειναι πολυενθνικο , ετσι?

τεσπα και εγω θα προτιμουσα να γινονται στο PO οι μαχες
(14-06-2013 06:32 AM)Kingnothing412 Wrote: [ -> ]Ενα elite four αρκει πιστευω. Θα ειναι πολυενθνικο , ετσι?

τεσπα και εγω θα προτιμουσα να γινονται στο PO οι μαχες

Βασικά δεν είναι θέμα προτίμησης,αν συμφωνείς με το post μου.
Είναι θέμα ότι εκεί έχει απ'όλες τις γενιές (έχει μια λειτουργία να παίζεις Gen1,2,3 ή 4 και φυσικά 5)
Η επιλογή simulator είναι το ευκολότερο πράγμα και το τελευταίο που πρέπει να μας απασχολεί.
@GS,Juan : Νομίζω πρέπει να τα πούμε,να δούμε τι θα κάνουμε τελικά.Καλύτερα να γίνει τις 2 επόμενες εβδομάδες γιατί μετά ξεκινάω προετοιμασία για Πανελλαδικές και δεν θα έχω όσο χρόνο θα ήθελα για να ασχοληθώ.
Βασικά από όσα έγραψα πιο σημαντικό θεωρώ το "rotation" στα gyms γιατί αλλιώς όποιος νικάει και τους 3-4 θα κάθεται και δε θα έχει κάτι να κάνει. Toungue
Pages: 1 2 3
Reference URL's