Legendary Pokémon

Full Version: Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Παιδια., το ιαπωνικο Coro Coro εγραψε οτι θα βγαλουν καινουργιο Mystery Dungeon, και μαλιστα για το 3DS. Το διαβασα μολις τωρα στο Serebii. Το storyline θα ειναι το κλασικο. Δηλαδη ο χαρακτηρας ξυπναει μια μερα στον κοσμο των pokemon και παρατηρει οτι εχει μεταμορφωθει και ο ιδιος σε pokemon. Και στην πορεια συναντα μια μικρη κοινοτητα pokemon με διαφορα μαγαζια οπως αυτο του Kecleon (κλασικα οπως και στα υπολοιπα παιχνιδια) του Rampardos, του Minccino και του Cofagrigus.

Μου αρεσει η σειρα Mystery Dungeon. Μαλιστα για μια περιοδο ειχα σκεφτει να ασχοληθω αποκλειστικα με αυτην και να παρατησω την main series. Τωρα ομως δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να παρω 3DS μονο και μονο για αυτο. Αν βγουν τελικα το remake τωνa Ruby and Sapphire για το 3DS θα την παρω σιγουρα την κονσολα

http://www.legendarypokemon.net/2012/09/...geon-wii-u



Προσωπικά εμένα μ' είχαν αρέσει πολύ οι τελευταίες εκδόσεις των Mystery Dungeon, που έπαιξα πριν από ένα χρόνο σχεδόν και ελπίζω και αυτή να είναι το ίδιο καλή. Θα ήθελα πολύ να παίξω και αυτή όταν βγει αλλά δεν έχω 3DS και για μένα δεν αξίζει τόσο για να το πάρω. Ο τίτλος ακούγεται ωραίος και πιθανότατα θα 'ναι ωραίο παιχνιδάκι. Θα δείξει πάντως πώς θα είναι σε σχέση με τις παλαιότερες.
Εγω θα προσπαθησω παντος να την παρω. Οι προιγουμενες 2 γενιες ηταν πολυ καλες.
Φαίνεται αρκετά καλό. Επιτέλους 3D μια μάλλον ωραία εξέλιξη. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι τα "starters" είναι πολύ λίγα... Unova St., Pikachu και Axew μόνο...

@db0+KN412: Μόνο γι'αυτό δεν αξίζει να πάρετε 3DS. Αλλά εφόσον ασχολείστε και οι δύο με τα pokemon, νομίζω πως θα "αναγκαστείτε" να πάρετε. Η κυρίως σειρά θα περάσει στο 3DS αργά ή γρήγορα. Δεν πιστεύω να ξαναβγάλουν κι'άλλο main game στο DS, εξάλλου έχει φτάσει στα όρια του. Επίσης, η σειρά Mystery Dungeon, η δεύτερη μεγαλύτερη μετά τα βασικά φαίνεται πως πέρασε στο 3DS. Και λογικά θα ακολουθήσουν κι'άλλα. Πλέον 3DS μπορείς να βρεις και με μια τιμή κοντά στα 150 ευρώ, για να μην μιλήσω για μεταχειρισμένα.
(14-09-2012 02:25 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]Πλέον 3DS μπορείς να βρεις και με μια τιμή κοντά στα 150 ευρώ, για να μην μιλήσω για μεταχειρισμένα.

Ακριβως. Υπαρχουν και τα μεταχειρισμα. Εγω πηρα ενα δευτερο μεταχειρισμενο ds απο τα Seven, με 80 ευρω. Επισης στα public υπαρχει προγραμμα ανταλλαγης "Trade and Save" οπου δινεις την παλια σου κονσολα και αναλογα με την αξια της και την κατασταση της παιρνεις μια εκπτωση για την καινουργια κονσολα που θα παρεις
(14-09-2012 02:25 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]@db0+KN412: Μόνο γι'αυτό δεν αξίζει να πάρετε 3DS. Αλλά εφόσον ασχολείστε και οι δύο με τα pokemon, νομίζω πως θα "αναγκαστείτε" να πάρετε. Η κυρίως σειρά θα περάσει στο 3DS αργά ή γρήγορα. Δεν πιστεύω να ξαναβγάλουν κι'άλλο main game στο DS, εξάλλου έχει φτάσει στα όρια του. Επίσης, η σειρά Mystery Dungeon, η δεύτερη μεγαλύτερη μετά τα βασικά φαίνεται πως πέρασε στο 3DS. Και λογικά θα ακολουθήσουν κι'άλλα. Πλέον 3DS μπορείς να βρεις και με μια τιμή κοντά στα 150 ευρώ, για να μην μιλήσω για μεταχειρισμένα.

Όντως θα αναγκαστούμε μάλλον αλλά εγώ προσωπικά θα το καθυστερήσω όσο μπορώ γιατί γενικώς εμένα δεν με ενθουσιάζει και δεν πιστεύω ότι αξίζει τώρα αυτά τα λεφτά. Κυρίως γιατί όπως είπα δεν έχω σκοπό να παίξω τίποτα άλλο εκεί, πέρα από την Mystery Dungeon.
κοιτα βασικα οκ , οσο για το 3ds δν με πειραζει να το παρω κιολας , 3d δεν βρισκεις καθε μερα , (τουλαχιστον οχι εδω που ειμαι εγω) πιστευω αξιζει. και ενωειται δεν θα το παρω (αν το παρω) μονο για την MD Toungue
Το ίδιο με εσάς παιδιά.Δεν όσο το ds υποστηρίζει την τελευταία έκδοση των πόκεμον δεν πρόκειται να το αλλάξω.Μην σας πω πως μπορεί να πάρω και την επόμενη handheld από το 3ds εάν και εφόσον βγει
Ήρθε και το πρώτο trailer, το πρόσθεσα στο πρώτο post.
:o Εντυπωσιακότατο. Μου αρέσει που επιτέλους κάθε Pokemon έχει φυσιολογικότερο μέγεθος. Δηλαδή το Kyurem ή το Braviary στο trailer ήταν μεγαλύτερα, ενώ άλλα σαν το Dunsparce μικρότερα. Πάρα πολύ ωραίο πραγματικά!
Τα γραφικά τα σπάνε. Το Kyurem κορυφή. Αν είχα 3DS θα το έπαιρνα πιστεύω. Προς το παρόν ίσως πάρω κάποιο από τα παλιά Mystery Dungeon. 5 είναι σύνολο μέχρι στιγμής; Red (για GBA),Blue,Time,Darkness και Sky;
Kατά σύμπτωση είχα ξεκινήσει πριν λίγο καιρό το Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Sky και μου άρεσε αρκετά κάνοντάς με fan της σειράς και βάζοντάς το στην λίστα με τα αγαπημένα μου Pokemon spin-off παιχνίδια. Γι' αυτό η ανακοίνωση του νέου sequel για το 3DS με χαροποίησε ιδιαίτερα.
(15-09-2012 01:08 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]5 είναι σύνολο μέχρι στιγμής; Red (για GBA),Blue,Time,Darkness και Sky;

Υπάρχουν και άλλα τρία μόνο στην Ιαπωνία όμως και δεν βλέπω να έρχονται ποτέ. Sad
Τα WiiWare λες Peke;

On topic: Η απεικόνιση στα Dungeons φαίνεται ΠΟΛΥ όμορφη. Και λογικά στο 3DS live θα είναι ακόμα καλύτερη.
με την διαφορα ομως οτι τα ιαπωνικα Mystery Dungeon βγηκαν για το Wii και οχι για το nintendo ds οπως τα υπολοιπα dungeons 4ης γενιας. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο, απλα μια παρατηρηση εκανα
Pages: 1 2 3
Reference URL's