Legendary Pokémon

Full Version: To αγαπημένο σας Pokemon-αλεπού
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Ποιό είναι το αγαπημένο σας Pokemon-αλεπού; Eμένα είναι το Vulpix. Από την πρώτη γενιά μέχρι και σήμερα αποτελεί ένα από τα Top 5 αγαπημένα μου Pokemon και φυσικά ένα από τα πιο χαριτωμένα.
Εννοειται πως ειναι το Zorua. Καλα και εμενα πριν απο την πεμπτη γενια, το Vulpix, μου αρεσε, αλλα το Zorua το λατρεψα για την ικανοτητα του να δημιουργει ψευδαισθησεις και να μεταμορφωνεται σε αλλα pokemon
Zorua.-
Μα,είναι μόνο 4 οικογένειες...
Vulpix->Ninetales
Zorua->Zoroark
Fennekin->(unknown pokemon1)->(unknown pokemon 2) (δηλαδή Please,wait)
Eevee->Vaporeon,Flareon,Jolteon,Espeon,Umbreon,Leafeon,Glaceon (αν η οικογένεια Eevee θεωρείται fox Pokemons)
Οπότε λέω Ninetales (αν είναι αρσενικό,μπορείς να το ονομάσεις Naruto) και Jolteon (στο Top 10 των αγαπημένων μου Pokemon) αλλά η ευαίσθητη πλευρά μου προτιμά το Glaceon.
(29-01-2013 04:22 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Οπότε λέω Ninetales (αν είναι αρσενικό,μπορείς να το ονομάσεις Naruto)

FAIL!!!

Kurama λέγεται το Nine-tails Beast/Monster/ w/e

Hmmm αγαπημένο fox pokemon θα πω Umbreon (και γενικά τα eeveelutions) και Ninetales
(29-01-2013 04:51 PM)Grim Ripper Wrote: [ -> ]
(29-01-2013 04:22 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Οπότε λέω Ninetales (αν είναι αρσενικό,μπορείς να το ονομάσεις Naruto)

FAIL!!!

Kurama λέγεται το Nine-tails Beast/Monster/ w/e

Ναι,αλλά ο Naruto έχει φυλακισμένο το πνεύμα μέσα του.
Zoroark επειδή
Eμένα το Fennekin μου αρέσει πιο πολύ πάντα αναρωτιόμουν αν θα βγει ένα ποκεμον που να βασίζετε στην αλεπού της ερήμου(fennec fox) και έμεινα έκπληκτος ιδικά που είναι και στάρτερ
να και μια pic
[Image: nx0x92.jpg]
Στο μεταξυ Lunar καλως ηρθες στο forum. Καλως ηρθες και εσυ Varg
Why thank you. Χαίρομαι που σας γνωρίζω.
(29-01-2013 07:13 PM)Lunar Wrote: [ -> ]Eμένα το Fennekin μου αρέσει πιο πολύ πάντα αναρωτιόμουν αν θα βγει ένα ποκεμον που να βασίζετε στην αλεπού της ερήμου(fennec fox) και έμεινα έκπληκτος ιδικά που είναι και στάρτερ
να και μια pic
[Image: nx0x92.jpg]

+1 για την εικόνα. Είναι πραγματικά το κάτι άλλο η fennec fox(και το Πόκεμον φυσικά :Ρ) Αλλά μέχρι να βγει η νέα γενιά, θα είναι το Lucario.

Μη μου πείτε πως κάνω λάθος και ότι δεν μοιάζει σαν αλεπού; Toungue
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/L...%C3%A9mon)
Quote:Physiology
Lucario is a bipedal, jackal-like Pokémon, with fur that is predominantly blue and black. It possesses a short, round spike on the back of each forepaw, in addition to a third on its chest. Lucario's snout and ears are longer than those of its pre-evolution Riolu. It possesses cream-colored fur on its torso, and blue fur on its thighs that appears to resemble shorts. Lucario stands on its toes rather than on its entire foot. It has developed four small black appendages on its head, which rise when Lucario reads or manipulates aura.

Οπότε,τι λέτε?
Είναι ή δεν είναι?

ΥΓ: Λατρεύω την εικόνα.Κοντεύει να με πείσει να διαλέξω Fennekin!
βασικα, εγω απο αυτο καταλαβα οτι βασιζεται στον αιγυπτιο θεο, τον Ανουβις

Quote:Origin
Lucario appears to be based on the Egyptian
god of funerals, Anubis, who has the head of a
jackal. Anubis's role in Egyptian mythology
was to judge the hearts of deceased souls
based on their actions during life. This
resembles Lucario's ability to see a life form's
aura. It also seems to be based on an Egyptian
boxer. Boxing is a sport that is believed to
have origins in Egypt. The markings on
Lucario's face resemble a mask.
Εμένα μάλλον το Vulpix είναι απ' αυτά γιατί θυμάμαι οτι μ' άρεζε απο μικρός όταν έβλεπα την σειρά. Έτσι κι αλλιώς δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου στα παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να πώ ότι έχω ένα αγαπημένο από άποψη απόδοσης ή στατιστικών.
Umbreon , Espeon , Ninetails , Zoroark , Δεν μπορω να διαλεξω. Οποιοδηποτε απο αυτα.
Pages: 1 2
Reference URL's