Legendary Pokémon

Full Version: Friend Safari
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Για να είναι όλα μαζί και να μην σπαμάρουμε το σπαμ Toungue

NM2 - NM2 - Fighting
Mankey - Sawk - Breloom

Arty - Ηρακλής - Rock
Boldore - Macgargo - ?

Dinokon - Dino Kon - Fairy
Kirlia - Swirlix - Floette

8hachi8 - Leo - Ice
Snover - Bearctic - Dewgong

Grassdragon - Aaron - Grass
Oddish - Swadloon - Quilladin

thanasis - Θανάσης - Normal
Aipom - Loudred - Eevee

Blue Cross - Σταύρος - Ice
Spheal - Sneasel - Dewgong

SonicPKMN - Sonic - Electirc
Emolga - Pikachu - ?

Dunadan - Archer - Fairy
Dedenne - Jigglypuff - Floette

Philip - Philip - Poison
Whirlipede - Cascoon - Swalot

Peke - Άρης - Flying
Staravia - Farfetch'd - Rufflet

Tzanakos - Tzanakos - Psychic
Grumpig - Espurr - Duosin

JBele - Johny B - Psychic
Grumpig - Sigilyph - ?

Leopoldos - Leopoldos - Rock
Dwebble - Macgargo - Barbaracle

Mashra - Grass
Oddish - Swadloon - ?

Lance - Grass
Oddish - Ivysaur - Quilladin



Όποιος έχει κάποιον εκτώς λίστας το γράφει να τον προσθέσω Smile
καλη ιδεα phillp Smile φανταζομαι οτι το τριτο ice type pokemon που θα δινω, θα ειναι το Piloswine. Δεν εμειναν και πολλα
Όταν περάσεις τους elite 4 θα σου πώ. Είναι πολλά ακόμα. Bergmite, Lapras, Delibird, Piloswine, snorut, Dewgong. Λογικά θα είναι και τα Jynx και Cryogonal και ας μην τα έχει το serebii.
(16-10-2013 09:23 PM)Philip Wrote: [ -> ]NM2 - NM2 - Fighting
Mankey - Sawk - ?

Συγγνώμη. Sad

Also, ο Archer είναι ο Dunadan sto forum.
(16-10-2013 09:23 PM)Philip Wrote: [ -> ]Grassdragon - Aaron - Grass
Oddish - Swadloon - ?

Big Grin Big Grin Big Grin

I truly am the Grass Trainer!
Philip εξήγησε τί είναι αυτό που ανάρτησες; Γιατί αυτό το Aipom δε μου κατσε καλά! Big Grin
Χαχαχαχα. Όταν τελειώσεις το main game, μπορείς να πάς σε μία νέα πόλη. Εκεί είναι αυτό το friend safari. Στο Safari πριν μπείς διαλέγεις κάποιον φίλο σου που έχεις στη λίστα του 3ds σου. Βάση του κωδικού του, το παιχνίδι τον καττάσει σε κάποιον τύπο. Στο safari zone του κάθε φίλου σου μπορείς να πιάσεις αρχικά 2 pkmn μέχρι αυτός να περάσει τους Elite 4 και να σου δώσει άλλο ένα. Μόλις ξεκλειδωθούν και τα 3, έχουν πιθανότητα να εμφανιστούν με το Hidden Ability τους. Επίσης έχουν κ καλύτερα ποσοστά για shiny, και όποιο και να πιάσεις θα έχει πάντα 2 perfect IV.
Ευχαριστώ για την επεξήγηση γιατί σ' έχασα στην αρχή. Πότε κιόλας το πήρες το πρωτάθλημα;! Ακόμα με 3 εμβλήματα είμαι και δυστυχώς το τρίτο pokemon θ' αργήσεις να το πάρεις. (Άκου Aipom!...)
Τι εννοείς πότε; και πολύ μου πήρε Toungue
Το Aipom νομίζω το πιάνεις μόνο στο safari(εχω χασει τι μπάλα με το ποιο είναι που) οπότε καλά είσαι.
Από εδώ βρίσκεις Eevee με Hidden Ability ε; Smile
Ναι. Για όποιον δεν ξέρει, to hidden ability περνάει και απο το αρσενικό και άμα χρησιμοποιεις Ditto Wink
Από περιέργεια εγώ τι σας δίνω;
Αν το espurr δεν εχει καλο hidden ability τότε είναι εντελώς άχρηστο το δικό μου.....
Οκ, τέλος το πρωτάθλημα, έχω τώρα κάπου στα 90 Friend Safaris να δω. Toungue Βρήκα προς το παρόν μερικά ενδιαφέροντα Pokemon όπως το Eevee και Wartortle. Έχω και dragon με Noibat και Gabite. Θα κοιτάξω και θα ενημερώσω για άλλα.

Hidden Abilities βρίσκεις μόνο όταν ο άλλος είναι online;
Οκ θα δώ ποιό είναι το 3ο σου να το βάλω στη λίστα. Α Peke αν έχεις κάποιο φίλο με dragonair get us in touch Toungue ψαχνω απεγνωσμένα για κάποιον με dragonair...

Hidden βρίσκεις άν έχεις ξεκλειδώσει και τα 3 του άλλου, δεν χρειάζεται να είναι και online.
Pages: 1 2 3 4
Reference URL's