Legendary Pokémon

Full Version: A damn adventure
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
A damn adventure επεισόδιο 1!
Τι κάνω;

Πολύ μακριά από εκεί που διαδραματίζεται η ιστορία…..
???: Είστε έτοιμοι να εφαρμόσετε το σχέδιο;
??? : Πανέτοιμοι!
???: Ωραία. Έτσι σας θέλω. Αν το σχέδιο μας πετύχει η μεγάλη μας οργάνωση θα κατακτ…
???: Μα αρχηγέ, είμαστε μόνο 5 άτομα στην οργάνωση…
???: Σιωπή αναιδέστατε! Όπως έλεγε λοιπόν, αν το σχέδιο μας πετύχει η μεγάλη μας οργάνωση θα κατακτήσει τον κόσμο και εγώ θα γίνω ο βασιλιάς! Ανυπομονώ να απολαύσω τζάμπα διακοπές mossdeep city στη Hoenn. Χοχο.
???: Ναι αλλα πρώτα αρχηγέ πρέπει να πετύχουμε το σχέδιο…
???: Το ξέρω! Γι αυτό τσακιστείτε και πηγαίνετε στη Johto!
???: Μάλιστα!

Για να πάμε εμείς στη Johto region και πιο συγκεκριμένα στη Violet Town.
Διευθυντής: Μαξ, κουνήσου έχουμε πελάτη!
Μαξ: Πωωω βαριέμαι τώρα
Διευθυντής: Μετά το τελευταίο περιστατικό που έβρισες ένα πελάτη θα έπρεπε να μου είσαι ευγνώμον που δεν σε απέλυσα. Γι’αυτό δεν έχει βαριέμαι σε μένα
Μαξ: Όχι όχι κύριε διευθυντά δεν είπα βαριέμαι είπα έρχομαι..
Διευθυντής: Καλά,ότι και να πες να θυμάσαι ότι με την παραμικρή ηλιθιότητα που θα κάνεις σε έχω στείλει σπίτι σου.
Μαξ: Καλά…. Καλωσορίσατε! Τι χρειάζεστε; Να αγοράσετε ή να πουλήσετε;
Πελάτης: Γεια σας. Χρειάζομαι στα γρήγορα 2 Potion.
Μαξ: Πολύ καλά. 600 poke dollars.
Πελάτης: Ευχαριστώ πολύ. Να τα λεφτά. Γεια σας.
Μαξ: Παρακαλώ ελάτε πάλι! (Μακάρι να μην ξαναέρθετε ποτέ)
Και αφού πέρασαν οι ώρες, ήρθε η στιγμή που κλείνει το μαγαζί…
Διευθυντής: Μπράβο Μαξ. Τελικά, λίγο με τις απειλές, λίγο με το φόβο της απόλυσης κατάφερες και ήσουν εξαιρετικός. Χάρη σε όλους αυτούς τους ηλίθιους εκπαιδευτές που πάνε να πολεμήσουν το έμβλημα του Falkner δίπλα εγώ πλουτίζω.
Μαξ: Εντάξει. Καλό απόγευμα αφεντικό. Ουφ πάω να πιω ένα καφεδάκι στην καινούργια καφετέρια ανάμεσα στο σχολείο και στο Pokémon Center. Θα πάρω και τον φίλο μ τον Ray να μου κάνει παρέα. Ίσως έτσι ξεχάσω λίγο τη φρικτή μου δουλειά στο Poke markt.
Λίγο αργότερα…
Ray: Φίλε πραγματικά σε λυπάμαι που περνάς τόσο δύσκολα. Μακάρι να υπήρχε κάτι να σε βοηθήσω.
Μαξ: Απλά ρε συ Ray έχεις την καλύτερη δουλειά. Παραδέξου το.
Ray: Εντάξει όχι. Το να είσαι ο μάγειρας του γυμναστηρίου δεν είναι και η καλύτερη δουλειά. Αυτός ο Falkner έχει πολύ περίεργα γούστα. Για παράδειγμα σήμερα μου ζήτησε παϊδάκια Tauros μαζί με σαλάτα. Και τα έτρωγε ενώ πολεμούσε ένα άλλο τυπά.
Μαξ: Εμένα ο διευθυντής μου είναι τρελός. Και σε συνδυασμό με τον οξύθυμο χαρακτήρα μου, δεν μπορώ να δουλέψω στο Poke Markt.
Ray: Ναι αλλά αν θυμάμαι δεν σε είχαν διώξει από τoν δεύτερο όροφο του Pokemon Center?
Max: Ναι ήμουν από αυτούς που υποδέχονται τους εκπαιδευτές για να κάνουν μάχη με κάποιον άλλο. Άλλα ένας ηλίθιος το είχε δει παιχνίδι και όλη την ώρα έμπαινε και έβγαινε. Μια μπουνιά μου πάνω του με άφησε 6 μήνες άνεργο.
Ray: Το ξέρω. Φσσς(πίνει τον καφέ του). Ευτυχώς που είχες εμένα να σου δίνω να τρως.
Μαξ: Ναι ρε φίλε. Σου χρωστάω πολλά.
???: Οπότε θα δράσουμε σήμερα το βράδυ;
Μαξ:; Τι λένε αυτοί οι δύο άνθρωποι πίσω μας;
Ray: Παρόλο που είναι πίσω σου μιλάνε δυνατά και τους ακούω και εγώ. Μια κουστουμαρισμένη γυναίκα και ένας κουστουμαρισμένος αξύριστος τύπος είναι πάντα ύποπτοι. Κάνε ησυχία να ακούσουμε τι λένε.
???: Οπότε Miss 2, στο Sprout Tower σήμερα το βράδυ;
Miss 2: Σταμάτα να φωνάζεις το κωδικό μου όνομα mister 1.Ναι αυτό θα κάνουμε.
Μαξ: Δυο κουστουμαρισμένοι άνθρωποι είναι πάντα ύποπτοι. Θυμάσαι τους Team Rocket?
Ray: Ναι. Και λοιπόν τι θα να κάνουμε;
Μαξ: Μα να τους πιάσουμε εννοείται.
Ray: ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ?
Μαξ: Καθόλου.
Ray Μα ούτε Pokémon δεν έχουμε.
Μαξ: Γι αυτό θα πάω να πιάσω τώρα ένα. Έχω μια απαρχαιωμένη Poke Ball σπίτι. Θα πιάσω ένα και θα συλλάβουμε αυτούς. Που ξέρεις μπορεί να είναι επικηρυγμένοι και να πάρουμε μεγάλη αμοιβή για τη σύλληψη τους!
Ray: Άλλου που δεν μας έλειπε να γίνουμε κυνηγοί επικηρυγμένων…
Μαξ: Σιωπή! Είναι μεγάλη ευκαιρία και δεν πρέπει να τη χάσουμε. Η Violet είναι η πιο ήσυχη πόλη στη Johto. Αντιρρήσεις δεν σηκώνω. Τα λέμε το βράδυ στο Sprout Tower και εμείς. Άντε γεια. Πάω να πιάσω Pokemonnnnnn.
Ray: Μαξ περίμενε. Ουμφ πάλι μου την έφερε. Με έβαλε σε ένα από αυτά τα ανόητα κόλπα του για να κερδίσει λεφτά και παράλληλα πάλι έφυγε και εγώ πρέπει να πληρώσω.
Μερικά λεπτά αργότερα στη Route 31…
Μαξ: Ωραία. Έχω μαζί μου τα απαραίτητα τροφή, και την Pokeball. Για να πάω στα χόρτα. Εκεί λένε ότι έχει πολλά Pokemon. Χμμ και έχει ένα χόρτο που γυαλίζει εκεί. Για να δούμε..

Τι θα γίνει; Η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο!
(07-07-2015 12:34 AM)GeorgeT Wrote: [ -> ]δεν μπορώ να δουλέψω στο Poke Markt.

[Image: 10zbojm.png]

sorry,I just had to Toungue

anyway, πολυ πλακα φαινεται να εχει αυτο!!! keep it up!!!
Πολύ One Piece κ. George'T. Γιατί δεν είναι Miss Monday-Sunday η Miss 2; Toungue
Κανείς δεν έχει αποδείξεις οτι κλέβω το one piece
κλαίω με μίστερ 1 και μήντια μαρκτ

Toungue

πολύ καλός ξάδελφε , θα ήθελα εκτός από διάλογο να περιγράφεις και λίγο τις σκηνές , τους χαρακτήρες τη δράση...κατάλαβες Big Grin
A damn adventure επεισόδιο 2
Μία νύχτα στο Sprout Tower

Μαξ: Μάλλον ήρθε η ώρα για να πιάσω ένα Pokemon. Έχω μαζί μου τα απαραίτητα τροφή, και την Pokeball. Για να πάω στα χόρτα. Εκεί λένε ότι έχει πολλά Pokemon. Χμμ και έχει ένα χόρτο που γυαλίζει εκεί. Για να δούμε.. Ωχ!
A wild Bellsprout appeared!
Max: Ουαου αυτό είναι πολύ περίεργο Bellsprout. Για κάποιο λόγο έχει χρυσά φύλλα. Δεν νομίζω ότι έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Τέσπα θα το πιάσω και μετά θα το πάω στο Pokemon Center. Έλα μικρό Bellsprout, έχω τροφή για σένα. Έρχεται!
Bellsprout: Bell
Max: Ωραία, μπράβο. Φάε δεν κάνω τσιγκουνιές στο φαγητό. Έτσι χαλάρωσε. Και τώρα μπες στη pokeball, μπράβοοο.
Γκοτσα!
Μαξ: Ναι το έπιασα! Τώρα πρέπει να πάω στον πύργο
Λίγα λεπτά αργότερα…
Ray: Νόμιζα ότι δεν θα εμφανιστείς και μου έκανες πλάκα. Γιατί έφυγες πάλι χωρίς να πληρώσεις;
Μαξ: Άσε αυτά τώρα και κοίτα τι έπιασα. Ένα περίεργο Bellsprout.
Ray: Μα αυτό είναι….. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ SHINY
Μαξ: Τι εννοείς shiny δεν μπορώ να καταλάβω.
Ray: Είναι κάποια pokemon που είναι πιο σπάνια και από τις καλές ιδέες σου και έχουν άλλο χρώμα. Λέγονται shiny και είναι υπερπολύτιμα. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι έχεις τόση τύχη.
Μαξ: Τέλεια. Μόνο που ελπίζω αυτή η τύχη μου να με βοηθήσει να πιάσουμε τους κουστουμαρισμένους.
Ray: Ναι δεν θα τους πιάσουμε. Μάλλον αυτοί θα μας πιάσουν.
Μαξ: Γίνε λίγο αισιόδοξος αγαπητέ Ray. Μόλις έπιασα ένα shkyni.
Ray: Shiny λέγεται και είναι λογικό να ΜΗΝ είμαι αισιόδοξος.
Μαξ: Τότε να μην είσαι απαισιόδοξος.
Ray: Τι;
Μαξ: Τι τι;
Ray: Ε;
Μαξ: Τι ε;
Ray: Έχει κανένα νόημα αυτή η συζήτηση;
Μαξ: Εννοείται πως όχι
Ray: Τότε πάμε μέσα.
Μαξ: Έχει πολύ σκοτάδι εδώ.
Ray: Ίσως επειδή είμαστε στις 1.30 το βράδυ σε έναν μισοδιαλυμένο πύργο τι περιμένεις;
Μαξ: Ησυχία ακούω βήματα.
Ray: Κρύψου γρήγορα εδώ.
Miss 2: Mister 1, ήταν ανάγκη να σταματήσουμε για κολατσιό; Θέλω να φύγω από αυτή τη πόλη όσο πιο γρήγορα γίνεται.
Mister1: Συγγνώμη Miss 2 αλλά τα φαγητά της γυναίκας του επιστάτη του σχολείου είναι φανταστικά. Επιβαλλόταν να σταματήσω να φάω.
Miss2: Υποτίθεται ότι είσαι ο δυνατότερος στην οργάνωση;
Mister1: Ακριβώς!
Miss2: Καλάααα
Ray: Είσαι σίγουρος Μαξ ότι αυτοί οι δύο μπορεί να καταζητούνται;
Μαξ: Έχω τη σιγουριά στο αίμα μου.
Ray: Ναι, μαζί με την ικανότητα σου να σε απολύουν.
Mister1: Κανε ησυχία Miss2 μου φαίνεται ότι άκουσα φωνές.
Miss2: Θα είναι κανένα Rattata, προχώρα.
Mister1: Πρέπει να ανέβουμε όροφο;
Miss2: Μην ανησυχείς λίγο είναι.
Mister1: Ωραία.
Ray: Θα ανέβουμε και εμείς μαζί τους;
Μαξ: Εννοείται!
Ray: Τι τραβάω μαζί σου…
Λίγο αργότερα..
Ray: Τι κάνουν εκει πέρα; Έχουν ανέβει όλο τον πύργο….
Μαξ: Οι κακοποιοί πάντα αργούν να κάνουν την κίνησή τους.
Miss 2: Mister 1, ανεβήκαμε ένα πύργο που έχει παντού αγάλματα Belllsprout και στον τελευταίο όροφο δεν έχει απολύτως τίποτα….
Mister 1: Ναι… Μάλλον έκανα λάθος τον πύργο
Miss 2 : Θα σε τηγανίσω άχρηστο πράγμα. Δεν έχουμε καθόλου χρόνο και εσύ…
Mister 1: Για την ακρίβεια, έχουμε όσο χρόνο θέλουμε. Δεν χρειάζεται να βιαστούμε.
Miss 2: Ξανακοίτα λίγο τον χάρτη και πες μου που πρέπει να πάμε.
Mister 1: Χμμμ για να δούμε
Ray: Τι τραβάω θεέ μου…
Mister 1: Αχα, έπρεπε να πάμε στο Burned Tower, στη Ecruteak city.
Miss 2: Πάμε. Talonflame, Fly
Mister1: Περίμενε να βγάλω και εγώ το δικό μου Talonflame.
Mister1 &Miss 2: FLY!
πφφφφφφφφφφφ
Ray: Max, αυτοί οι τύποι είναι δύο καθυστερημένοι ηλίθιοι, αποκλείεται να καταζητούνται. Κουτούλησαν με τα Talonflame τους στην οροφή.
Μαξ: Αυτή είναι η ευκαιρία μας. Ray, ας τους συλλάβουμε!
Ray: Καλή ιδέα Μαξ. Μόνο που ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΚΟΙΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΛΗΣΟΥΜΕ;;;;;;;;;
Μαξ: Το Bellsprout μου έχει vine whip. Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αυτό σαν σκοινί.
Ray: Σήμερα είναι περίεργη μέρα. Ο Μαξ δεν τσακώθηκε με κανέναν πελάτη του στο poke market, έπιασε ένα shiny pokemon και έχει καλές ιδέες.
Μαξ: Mister 2 και Miss1…
Ray: Είναι Mister 1 και Miss 2
Μαξ: Mister 1 και Miss 2, ώρα να μας δώσετε λεφτά.

Τι θα γίνει; Η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο.
Α damn adventure επεισόδιο 3
Mister 3

Στο προηγούμενο επεισόδιο είδαμε ως ήρωες μας τον Ray και τον Μαξ στη Violet City. Τώρα θα πάμε πολύ πιο μακριά και πιο συγκεκριμένα στη Lumiose City για να δούμε τον Remi.

Lucia: Μη στεναχωριέσαι Remi σε όλους συμβαίνουν αυτά.
Remi: Ναι αλλά Lucia, πόσο συχνά τυχαίνει να κλείνει μια επιχείρηση στη τεράστια και επιβλητική Lumiose City? Αυτό συμβαίνει πολύ σπάνια και πρέπει να το παραδεχτείς.
Lucia: Εντάξει τώρα, ξέρεις τα οικονομικά προβλήματα…
Remi: Αυτό είναι το πρόβλημα! Η Kalos δεν έχει οικονομικά προβλήματα.
Lucia: Εντάξει ηρέμησε στο κάτω κάτω σερβιτόρος σε ένα καφέ ήσουν.
Remi: Ναι αλλά εγώ έστω και με αυτά τα λίγα Poke dollars που έπαιρνα μπορούσα να πληρώσω το ενοίκιο μου, και να ζήσω τη ζωή μου! Τώρα για πες μου τι να κάνω; Είμαι ένας άνεργος 26χρονος. Που θα βρω δουλειά;;;;;; Επειδή ο ιδιοκτήτης έκανε κακοδιαχείριση εγώ έμεινα στον αέρα και το καφέ έκλεισε!
Lucia: Έχει μια αγγελία έξω που γράφει ότι ψάχνει υπαλλήλους μια εταιρία στη νότια Lumiose.
Remi: Κάτσε πάω να δω.
Λίγες στιγμές αργότερα..
Remi: ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΑΝΤΙΟ ΤΑ ΛΕΜΕ.
Lucia: Ωραία. Μόλις έβαλα άλλο ένα άτομο στην οργάνωση.
Λίγο αργότερα….
Remi: Ευχαριστώ ταξιτζή. Ωραία. Ώστε αυτό είναι το κτήριο. Ας πάω μέσα. Οπα έχει εκεί μια τύπισσα στη ρεσεψιόν. Καλησπέρα σας, ήρθα για την αγγελία.
Ρεσεψιον: Ωραία.
Remi: Γλουμ μα τι συμβαίνει; Άνοιξε μια καταπακτή στον τοίχο.
Ρεσεψιον: Εγώ την άνοιξα πατώντας ένα όμορφο κόκκινο κουμπάκι. Μπείτε σε αυτή τη καταπακτή και θα σας λυθούν όλες σας οι απορίες.
Remi: Μάλιστα….
Λίγο αργότερα….
Remi: Α έχει και φως εδώ. Δεν έχω καταλάβει τίποτα.
???: Καλωσόρισες υποψήφιε εργαζόμενε!
Remi: Γεια σας. Μπορείτε να μου πείτε με ποιον έχω την τιμή να μιλώ;
???: Ονομάζομαι Arthur Davis, και είμαι ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης.
Remi: Χαίρω πολύ. Remi Kante, αιωνίως άνεργος, άφραγκος νέος.
Arthur Davis: Χαίρω πολύ Remi. Από εδώ είναι ένα γνωστό σου πρόσωπο.
Remi: Γνωστό μου πρόσπωπο; Εδώ; Μάλλον αστειεύεστε κύριε Arthur LUCIA? Πώς βρέθηκες εσύ εδώ; Πώς μπήκες πότε μπήκες γιατί μπήκες και γιατί είσαι κουστουμαρισμένη;
Lucia; Οοο επιπόλαιε Remi. Δεν κατάλαβες ακόμα ότι αυτό το κτήριο ανήκει σε μια εγκληματική οργάνωση;
Remi: Τι είπες; Και από πότε εσύ έγινες εγκληματίας; Σε ξέρω 19 χρόνια και ποτέ δεν είχες εγκληματικές τάσεις.
Lucia: Το ξέρω. Απλά έψαχνα μία καλύτερη δουλειά από το να είμαι gym trainer στο Prism Tower. Έπεσα τυχαία πάνω σε αυτή την αγγελία. Βρέθηκα εδώ, ένα μέρος που πληροί τις προϋποθέσεις που έψαχνα για εργασία και σήμερα το πρωί παραιτήθηκα από το Prism Tower. Δεν θα είμαι δούλα του Clemont εγώ.
Ρεμί: Και πώς ήξερες ότι θα έρθω;
Lucia: Όταν ήρθα για να σε παρηγορήσω σπίτι σου, κόλλησα την αγγελία στον τοίχο. Μετά έκανα δήθεν ότι την παρατήρησα και στην πρότεινα. Ήξερα ότι θα έχεις ανάγκη για δουλειά μετά την απόλυση σου. Και πίστεψε με ότι εδώ πληρώνουν καλά.
Arthur Davis: Έχει μυαλό η Miss 3.
Ρεμι: Πώς την είπατε;
Lucia: Miss 3. Είναι το κωδικό μου όνομα.
Arthur Davis: Όλα τα μέλη μας έχουν κωδικά ονόματα. Οι άντρες με mister και οι γυναίκιες με miss. Και δεν το έκλεψα από το One piece αυτό. Οι βλέψεις μας είναι να κατακτήσουμε τον κόσμο. Λεπτομέρειες θα σου πω άμα πεις το ναι.
Lucia: Πες το ναι Ρεμί! Σκέψου ότι μαζί θα είμαστε, θα κατακτήσουμε τον κόσμο και θα πληρώνεσαι και καλά.
Ρεμί: Φυσικά και θα πω ναι. Και θα είμαι μαζί σου Lucia, και θα πληρώνομαι πολύ. Επιπλέον μου αρέσει η προοπτική της κατάκτησης του κόσμου. Άμα τα καταφέρουμε δεν θα ξαναγίνω άφραγκος στη ζωή μου!
Arthur Davis: Τέλεια. Καλωσόρισες Mister 3 Remi…

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ…
Φαντάσου πόσα μέλη έχει η οργάνωση εάν ο Remi είναι ο Mr.3 Toungue
7 μέλη έχει η οργάνωση μέχρι στιγμής
A damn adventure episode 4
Sinnoh Boy Al

Μαμά: Αλ, σήκω, 9.00 πρέπει να πας με τον μπαμπά σου στη Twinleaf town για να πάρεις το αρχικό σου από τον καθηγητή Rowan.
Αλ: Μα, είχα πει στο μπαμπά να πάει να πάρει ένα Piplup…
Μπαμπάς: Και αυτό έκανα! Συγχαρητήρια νεαρέ, έχεις το πρώτο σου pokemon! Να η pokeball του piplup!
Αλ: Μπαμπά σε ευχαριστώ!!!
Μπαμπάς: Επίσης ο καθηγητής σου έδωσε και ένα pokedex και μια θήκη για να βάζεις τα εμβλήματά σου!
Αλ: Cool αυτό είναι πολύ καλό. Τώρα με συγχωρείτε, πάω να πάρω μαζί με το Piplup ένα έμβλημα.
Μπαμπάς: Εδώ θα πρέπει να σε σταματήσω.
Αλ: Γιατί;
Μπαμπάς: Μπορεί να έχουμε ένα πλεονέκτημα εμείς και να μένουμε στην Oreburgh city και να έχουμε το πρώτο έμβλημα στα πόδια μας όμως μην ξεχνάς ότι πρέπει και να προπονηθείς λίγο.
Μαμά: Αλ, ο μπαμπάς σου έχει δίκιο.
Αλ: Καλά. Άμα είναι να πιάσω και κανένα καινούργιο pokemon?
Μπαμπάς: Εννοείται αγόρι μου.
Μαμά: Καλη επιτυχία παιδί μου.
Αλ: Μαμά πάω για λίγες ωρίτσες στα χόρτα έξω από τη πόλη, θα έρθω.
Μπαμπάς: Κάνε μας περήφανο, μελλοντικέ πρωταθλητή!
Αλ: Πάμε να τα σαρώσουμε όλα piplup!
Piplup: Pi!

Η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο!
A damn adventure επεισόδιο 5
Al vs Nick

Είμαστε μία μέρα μετά από τη στιγμή που είδαμε τον Al να παίρνει το αρχικό του, το Piplup. Μέσα σε λίγες ώρες έχει κάνει τεράστιες προόδους, καθώς όχι απλά το Piplup του προπονήθηκε και έμαθε νέες κινήσεις όπως Bubble και Water Sport, αλλά έχει πιάσει και ένα Geodude το οποίο κάνει φοβερές προόδους επίσης. Το Geodude ξέρει επιθέσεις όπως
Τackle και Mud Sport! Τώρα ο Al έχει πάει στο σπίτι ενός φίλου του και αράζουν!
Phillip(φίλος): Πω ρε συ τα pokemon σου είναι φοβερά!
Αλ: Το ξέρω.
John(φίλος): Γιατί δεν τα έφερες να τα δούμε;
Αλ: Δεν με άφησε η μάνα μ αλλιώς θα τα έφερνα.
Phillip: Lol. Αν και έχει ένα δίκιο.
Αλ: Ναι δεν θα κάνουν τίποτα άμα δεν τους πω εγώ.
Ryan(φίλος): Βασικά μπορεί να μας φάει το τρομακτικό του Piplup.
John: Χαχαχαχαχαχα ένα πιγκουινάκι. Ναι θα μας περάσει για ψάρια.
Αλ: ΑΡΚΕΤΑ. ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΤΕ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΚΑΙ ΜΕ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΣΕ ΜΑΧΗ!
Phillip: Ηρέμησε και μην φωνάζεις,θες να μας ακούσει όλη η γειτονιά; Μην ξεχνάς ότι είμαστε στον κήπο ηλίθιε.
???: Εγώ άκουσα τα πάντα.
Royan: Ποιος σκατά είσαι εσύ πάλι;
Phillip: Ωχ όχι, αυτός είναι ο Νικ, ο αντιπαθέστατος γιος του γείτονα.
Νικ: Και εγώ σε αγαπάω Phillip. Λοιπόν αγνοώ τις προσβολές σας και μπαίνω στο θέμα. Αυτός εκεί ο τζιτζιφιόγκος νομίζει ότι είναι δυνατός επειδή πήρε χθες το αρχικό του. Φίλε μάθε ότι εγώ είμαι από τη Jubilife city και έχω κάνει ένα δρομο για να έρθω μέχρι εδώ!
John: Τι θέλεις από μας για να τελειώνει αυτή η ιστορία;
Νικ: Από εσάς τίποτα. Από τον φίλο σας που νομίζει ότι ξέρει πως γίνεται το πράγμα.
Αλ: Μπες στο ψητό.
Νικ: Σε προκαλώ σε μάχη, με όσα Pokemon έχεις σε μία ώρα από τώρα πίσω από το γυμναστήριο. Δέχεσαι; Θέλω να πάρω το πρώτο έμβλημα και είναι μία πρώτης τάξεως ευκαιρία να προπονηθώ αυτή.
Αλ: Δέχομαι.
Νικ: Ελάτε και εσείς παρακατιανοί φίλοι του να δείτε πως θα τον τσακίσω.
Ryan: Τι σπαστικό άτομο.
Phillip: Τον ξέρω χρόνια. Είναι η ειδικότητα του να σου δημιουργεί νεύρα.
Ryan: Που εξαφανίστηκε ο Αλ;
John: Πήγε να ετοιμαστεί για τη μάχη.
Ryan: Εμείς να πάμε;
Phillip: Φυσικά.
Μία ώρα αργότερα, πίσω από το γυμναστήριο…
Nick: Βλέπω ότι όλοι σας ήρθατε. Εντυπωσιακό.
Al: Ευχαριστώ παιδιά.
Phillip: Θα σε βοηθήσουμε!
Nick: Είσαι έτοιμος;
Αλ: Πανέτοιμος!
Nick: Turtwig πάμε!
Αλ: Piplup φύγε!
Ryan: Δεν μου αρέσει που το λέω παιδιά… Όμως ο Αλ την έχει γαμήσει.
John: Πολύ φοβάμαι πως έχεις δίκιο, Ryan….
Αλ: Τσάκισε τον με Bubble,Piplup!
Piplup: Pipluuuuuuuuuuuup
Αλ: Μα… δεν έπαθε σχεδον τίποτα.
Νικ: Το κατάλαβα από την αρχή ότι είσαι εντελώς άσχετος, όμως δεν περίμενα να μην ξέρεις καν τις αδυναμίες των τύπων.
Αλ: Τι λέει παιδία;
Phillip: Δεν προλαβαίνω να σου αναλύσω τώρα όλα αυτά, όμως αν τα πω γρήγορα, το Piplup δεν μπορεί να κάνει ούτε γρατζουνιά στο Turtwig,όμως to Τurtwig μπορεί να σου κανει μια επίθεση και να τελειώσεις.
Αλ: ΤΙΙΙΙ
Nick: Turtwig, Absorb!
Turtwig: Tuuuuurtwiiiiiiiiiiig!
It’s super effective on Piplup!
It’s a critical hit too!
Piplup fainted!
Al: Απίστευτω…
Νικ: Επίσης,γιατρεύτηκε και αυτή η ελάχιστη ζημιά που έκανε το Piplup στο Turtwig με αυτή την επίθεση!
Αλ:….
Νικ: Θέλω να δω τι θα κάνεις τώρα.
Αλ: Geodude πήγαινε!
Ryan: Phillip, και το Geodude δεν χάνει με μια επίθεση από το Turtwig?
Phillip: Φοβάμαι πως ναι…
John: Ωχ
Νικ: Ας το τελειώσουμε αυτό. Turtwig, absorb
Geodude survived due to sturdy. Uncle Billy is proud now.
John: Μπράβο Geodude!
Νικ: Πω έχει αυτό το σπαστικό sturdy. Το είχα διαβάσει πέρυσι στο σχολείο στο κεφάλαιο 5.
Αλ: Ποιο σχολείο;
Phillip: Στην Jubilife City είναι προνομιούχοι. Έχουν ένα σχολείο και οι υποψήφιοι μελλοντικοί εκπαιδευτές σπουδάζουν εκεί για λίγο καιρό. Ο Nick ήταν γείτονας μ αλλά μετακόμισε για ένα χρόνο στη Jubilife για να διαβάσει.
Νικ: Εύγε Phillip. Εσύ έχεις λίγο μυαλό σε αντίθεση με τον φίλο σου. Και επειδή έχω ένα έμβλημα να πάρω…. Τurtig, absorb!
Geodude fainted.
Nick: Άμα συνεχίσεις να ασχολείσαι ίσως να ξανασυναντηθούμε. Αυτό το έμβλημα είναι υπέρ σου, γιατί είναι rock και έχεις το Piplup. Εις το επανείδε άχρηστοι. Θα γυρίσω πρωταθλητής. Γεια σας.
Αλ: Δεν το πιστεύω.. Ταπεινώθηκα μπροστά σους φίλους μου.
John: Μην ανησυχείς Αλ. Είδαμε πόσο δυνατός είναι αυτός ο Νικ. Δεν σε παρεξηγούμε.
Αλ: Όχι δεν είναι δυνατός… έγινε χθες εκπαιδευτής όπως και γω
Phillip: Ναι αλλά αυτός έχει πάει σχολείο, εσύ όχι
Αλ: Και πάλι.
John: Απλά σκέψου ότι είχε και πλεονέκτημα τύπου.
Ryan: ΣΚΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 3.
Αλ & Phillip & John: ?
Ryan: Θες να γίνεις καλύτερος;
Αλ: Ναι
Ryan: ΤΟΤΕ ΣΚΑΣΕ, ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ. ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ INTERNET. ΔΙΑΒΑΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΓΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΠΟΝΕΙΣ.ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΝΑ ΑΡΑΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΥΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΟΠΩΣ Ο ΝΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΦΥΓΕ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ.

Η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο.
1)γιατί το επεισόδιο 4 είναι τόσο μικρό;
2)γιατί έδωσες το όνομά μου ; XD
1) δεν θυμαμαι γτ ειναι τοσο μικρο
2) το αλ ειναι τυχαιο λολ
πότε θα ανεβεί νέο επεισόδιο; Ο λαός περιμένει!
έχω γραψει 7-8 επόμενα αλλά δνε τα διαβαζει κανεις οποτε δεν εχει νοημα τα ανεβαζω
Pages: 1 2 3
Reference URL's