Legendary Pokémon

Full Version: Στρατηγικές νίκης
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
BLUE Wrote:Απλα να πω πως το Gyro Ball του Bronzong σε καμια περιπτωση δεν ειναι σαν μια OHKO move.Ειναι αρκετα δυνατη αλλα με το Attack του Βronzong δεν μπορει να κανει και τεραστια ζημια.Ειναι ομως η καλυτερη δυνατη επιλογη.

Oxi den einai ohko alla nomizo pos leo enantia se kapoion poli grigoro antipalo kai me ta swsta eps einai san ohko.
Κι εγω λεω οτι με την Attack του Bronzong δεν μπορεις να νικησεις με τη μια ενα πολυ γρηγορο Pokemon (εκτος αν εχει πολυ χαμηλο Defense). Η μεγιστη δυναμη που φτανει το Gyro Ball ειναι 150 και παιρνει δυναμη και απο το STAB. Ενα Bronzong ομως ειναι αμυντικο Pokemon που σημαινει πως ουτε μπορεις να βαλεις 252 EPs στο Attack και κατα τη γνωμη μου ουτε πρεπει να εχει +Attack Nature. Ετσι, το χαμηλο Attack του Bronzong αποτρεπει το Gyro Ball απο το να ειναι σαν OHKO. Ειναι πολυ δυνατη, αλλα δυσκολα θα βγαλεις εναν αντιπαλο knockout με τη μια.
Telos panton gia emena ayti i stratigiki me exei voithisi se kapoies maxes kai tin skeytika idika gia antipalous opos to weavile pou einai ena pokemon pou xrisimopoioun sixna se maxes oloi kai to gyro ball me ayti ti stratigiki enantia sto weaville pou einai kai super effective einai ohko gia sigoura Big Grin
Επειδη πιστευω πως ειναι ενα πολυ αξιολογο θρεντ ας κανω τπτ εδω...
Λοιπον, εχω δει απο στο σοντι μια φοβερη στρατιγικη με το scizor και τονιζω οτι δεν ειναι δικια μου.
Scizor Adamant @Life orb
Ability Technician
232 Hp, 252 att, 24 def
Moveset : Quick attack
Swords dance
X scissor
και κατι αλλο που δεν το θυμαμαι αλλα δν ειναι τοσο σημαντικο
Λοιπον, οπως ολοι ξερετε η ικανοτητα technician δυναμωνει τις κινησεις που ειναι η base power κατω απο 60 οπως το quick attack που εχει 40. Μολις μπει το scizor στη μαχη αρχιζουμε με sd και χτυπαμαι στα γρηγορα με quick attack και να σας εξηγησω γτ ( Επειδη ειμαι καλος στα μαθηματικα )


40 Χ 2 ( swords dance ) = 80
80 X 1,3 ( life orb ) = 104
104 X 1,5 ( technician ability ) = 156 και αυτο μας κανει ενα ευκολο sweeping


P.S Οπως ειπα πριν δεν ειναι δικια μου στρατηγικη
George,οχι οτι θελω να γινω ο σπαστικος της υποθεσης αλλα...αυτη τη στρατιγικη την εχει ηδη δωσει ο ΝΜ2 στο PotW για τον Scizor.
Το ξερω, απλα το ειπα για να ζωντανευσει το θρεντ γτ ειναι αρκετα ενδιαφερον και χρησιμο για τους περισσοτερους. Επεισης ειπα οτι δεν εχω σκεφτει εγω αυτην την στρατηγικη
εγώ πρώτα βάζω vaporeon και κάνω acid armor και aqua ring
μετά περνάω τα στατυστικά στο ninjask (και το aqua ringBig Grin)
μετά κάνω double team για να τον πιάνουν πιο δύσκολα οι
επιθέσεις και σε κάθε γύρο που περνάει αυξάνεται και η speed με
το speed boost και τέλος περνάω όλα τα ανεβασμένα στατυστικά
στο rampardos με αποτέλεσμα έναν πολύ δυνατό special sweeper
με abillity Mold Breker (457 attack)Big Grin
(στο vaporeon θα του μάθω calm mind (αν γίνεται) για sp.deffence το sp.attack δεν το χρειάζεται ο rampardos)
Καλη η στρατηγικη σου αλλα μεχρι να το κανεις ολο αυτο εγω τουλαχιστον θα σου ειχα εξουδετερωσει τουλαχιστον ενα απαυτα τα ποκεμον..
Ακριβως, θα μπορουσες να την συρκνωσεις αφαιρωντας εντελως το βαπορεον. Το νιντζασκ μπορει να την κανει τν δουλεια και μονο του
ναι αλλά αν το ninjask φάει μια επίθεση λυποθιμάει
εγω βγαζω εξω το super duper rayquaza mou και τους νικαω ολους, τι βαπορεον και βλακειες.....
Σε wi-fi-battle?Toungue
diagre Wrote:ναι αλλά αν το ninjask φάει μια επίθεση λυποθιμάει

του σκας 4 substitute (η οπως αλλιως γραφεται τεσπα) με ninjask και δε θα φαει επιθεση
έχεις δίκιο αλλα που βρίσκεις substitute;
Θα χασει αρκετα hpoints αλλα το fainting θα το γλιτωσει.Υπαρχει και το protect αλλα αν φας επιθεση στον επομενο γυρο,δεν μπορεις να το ξανακανεις.
Pages: 1 2 3 4 5 6
Reference URL's