Legendary Pokémon

Full Version: Γνωστοποιησις
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Έλαβα το παρακατω πι εμ απο τον mew2

ke o dragar grafi greekglish ke ali al ta exis vali mazi mou an exis kapio probliama mazi mou mias ke ise o monos pou mou vriski provlimata na mou to pis sta isia ke na min vriskis ftines dikeologies

Φιλε mew2 δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου αρκει να μην γραφεις greeklish Και να γραφεις πραγματα με ειρμο,οχι ασυναρτητα.το μονο μερος που αφηνω greeklish ειναι το σπαμ κορνερ.και η φαση που διαγραφω γκρηκλις δεν ισχυει πολυ καιρο.Αν δεν μπορεις να γραφεις ελληνικα,bites me,εγω θα συνεχισω να διαγραφω.Είναι αυτο αρκετά ίσα για εσένα?
Billaros, είσαι πολύ σκληρός(Toungue) αλλά θα πρέπει κάποια άτομα εδώ μέσα να μάθουν γραμματική(έστω και greeklish), γιατί αυτά που γράφουν δε διαβάζονται. xD
φιλε fr3 να σου θυμιζω κατι?
#s....php?tid=3

και τι λεει εκει περα?

You are also free to post messages in two languages: Greek/Ελληνικά and English; any other language is not allowed for communication reasons.

εγω δεν βλεπω να λεει greeklish...
live by the rules or die like the fools
stous posting rules dn vrika pou8ena na lei do not use greeklish ke se osous milao me afto ton tropo(pou ine to pano apo 40 pedia) dn exi diamartiri9i kanis
[Image: xestikame.jpg]
ο,τι λεει η εικονα για τους αλλους σαραντα.δε μπα να ειναι και 300?εδω εχουμε κανονες είτε σου αρεσει είτε οχι.και αν ειχες εστω και τον απειροελαχιστο σεβασμο θα διαβαζες τα ποστ μου,οπως αυτο πιο πανω που παραθετει κομματι κατ ευθειαν απο τους κανονες το οποιο λεει.Φιλε,εχουμε κανονες.σου αρεσουν?εχει καλως.δεν σου αρεσουν?μην ποσταρεις.κανιετς το θεμα.εγω θα σβηνω καθε γκρηκλις απο δω και στο εξης.και για να μην μου λες οτι δεν λεει τπτ
α ναι
περι γκρηκλις
ThEoXaRhS{MaZa} Wrote:Έλαβα το παρακατω πι εμ απο τον mew2

ke o dragar grafi greekglish ke ali al ta exis vali mazi mou an exis kapio probliama mazi mou mias ke ise o monos pou mou vriski provlimata na mou to pis sta isia ke na min vriskis ftines dikeologies

Φιλε mew2 δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου αρκει να μην γραφεις greeklish Και να γραφεις πραγματα με ειρμο,οχι ασυναρτητα.το μονο μερος που αφηνω greeklish ειναι το σπαμ κορνερ.και η φαση που διαγραφω γκρηκλις δεν ισχυει πολυ καιρο.Αν δεν μπορεις να γραφεις ελληνικα,bites me,εγω θα συνεχισω να διαγραφω.Είναι αυτο αρκετά ίσα για εσένα?

Sorry κιολας αλλα νομιζω πως δεν πρεπει να ποσταρεις Pm που εχεις παραλαβει απο τον mew2 στα thread χωρις να παρεις ''αδεια'' και απο τον ιδιο ... Χωρις να ειμαι mod ή κατι τετοιο νομιζω οτι αυτο το thread δεν εχει λογο υπαρξης και αυτο που κανεις ειναι spam...
Επειδη ο mew2 ηθελε οπως ειπε να του πω ο,τι εχω στα ισια,νομιζω οτι αφου δεν εχω κατι να κρυψω και ουτε αυτος γιατι να μην το γνωστοποιησω.Το θρεντ εχει λογο υπαρξης και αυτος ειναι για να ξεκαθαρισει μια και καλη το θεμα με τα greeklish.hence no spam included...
Τα greeklish δεν απαγορεύτηκαν εξ'αρχης σε αυτό το φόρουμ αναγνωρίζοντας την ανάγκη πολλών χρηστών να μην αλλάζουν ριζικά τις συνήθειες τους στο internet πράγμα που θα προκαλούσε εκνευρισμό.
Ωστόσο, απο greeklish σε greeklish υπάρχει diafora, τα μεν υ, η, ι μπορούν κάλλιστα να αντικατασταθούν σε μια λέξη με το i χωρις να γίνει δυσανάγνωστη, ίσως και το ω με o αν δεν είναι στο τέλος της λέξης > ω στη λήγουσα = ρήμα, είναι σημαντικό να μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει ένα ρήμα με μια ματιά.
Το πρόβλημα είναι ένα: τα διπλά φωνήεντα, μην αλλάζετε τα ει και τα οι σε i και ούτε το αι σε e, εκεί έγκειται το πρόβλημα της αναγνωσιμότητας.

Για όσους επιμένουν: http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
Δεν διαφωνώ Arty, σίγουρα υπάρχουν διαφορές μεταξύ των greeklish που γράφει ο καθένας αλλά δεν βλέπω κάποιο λόγο να μην γράφουν κάποιοι στα ελληνικά. Ειδικά μετά από τόσες προειδοποιήσεις του Βασίλη, είναι λίγο προκλητικό αυτό. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν θα τους κάνει κακό να γράψουν στα ελληνικά, κι αν δεν μπορούν, να μάθουν να γράφουν στα ελληνικά. Κάποια στιγμή, όλο και μια εργασία θα χρειαστεί να γράψουν στο PC τους, δεν θα τη γράψουν στα greeklish. Κι αυτό το λέω γιατί φέτος έδωσα μάχη με τον αδερφό μου για να μάθει να γράφει ελληνικά με μια σχετική άνεση. Γενικά, δεν πιστεύω ότι είναι τόσο δύσκολο να πατήσουμε shift+alt και να μάθουμε ότι το Ξ βρίσκεται στο J και ο τόνος στο ";".

I rest my case though, αν επιμένετε να γράφετε στα greeklish, σκορδοκαΐλα μου tbh, απλά αυτά που γράφετε να βγάζουν ένα άλφα νόημα.
αυτο που θελει να πει ο nm2 και δεν το λεει γιατι ειναι σοβαρο το thread ειναi [Image: 7romjaqacc7ko1ibq3ys.jpg]
Ρε παιδιά, το φόρουμ έχει κανόνες. Δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε επειδή κάποια μέλη δε γουστάρουν να λειτουργήσουν σύμφωνα με αυτούς.

Δεν σου αρέσουν οι κανόνες; Ε οκ, δε σε κρατάμε.
Arty2 Wrote:Τα greeklish δεν απαγορεύτηκαν εξ'αρχης

Μα ουτε εγω διαφωνω, το εξ'αρχης είχε το νόημα του οτι τότε ίσχυε ένα πράγμα ενώ τώρα (το ποσο θα δειξει) απαγορεύονται τα greeklish καθ' υποδειξη του Βασίλη
Λοιπον καλα και εγω δεν θα γραφω με greeklish μιας και ετσι ειναι οι κανονες πλεον.Αλλα
1ον)mew2 ναι και εγω εγραφα greeklish ΑΛΛΑ εγραφα πραγματα ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ και οχι αλλαμπουρνεζικα οπως εσυ.οποτε μην ξαναπεις καμια τετοια μαλ***.
2ον)δεν εχει Toungue
(πωπω πολυ παραξενο μου φαινετε το post μου)Toungue
telika iste i perisoteri oxi oli vevea arxikomple3aroi
εαμ,δεν καταλαβα τπτ αλλα αν μολις με ειπες αρχικομπλεξαρικο εχω να σου ανταπαντησω αυτο

[Image: xestikame.jpg]

βεβαια δεν ξερω τι μπορει να σκεφτεται ο αρτυ για την προσβολη σ τωρα...
Pages: 1 2 3
Reference URL's