Legendary Pokémon

Full Version: Nintendo Wi-Fi Connection.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Τι θα χρειαστείτε:
  • Μια ενεργή σύνδεση(ADSL ή ADSL2+)
    και
  • Ένα ασύρματο σημείο πρόσβασης όπως ένα ασύρματο modem ή το αξεσουάρ Nintendo Wi-Fi USB Connector.



Βήμα 1:
Εισάγεται την Ροκémon Diamond ή την Ροκémon Pearl.


Βήμα 2:
Στο Μενού του Nintendo DS επιλέξτε τον τίτλο του παιχνιδιού αγγίζοντας το σχετικό εικονίδιο.


Βήμα 3:
Όταν αρχίσει το παιχνίδι, στην κύρια οθόνη, πηγαίνετε κάτω-κάτω και επιλέξτε το 'NINTENDO WFC SETTINGS'.


Βήμα 4:
Στην οθόνη 'Nintendo WiFi Connection Setup' αγγίξτε το εικονίδιο 'Nintendo WiFi Connection Settings'.

[Image: qqd3y1.jpg]

Βήμα 5:
Αγγίξτε το εικονίδιο 'Connection 1'.

[Image: 2al3mg.jpg]

Βήμα 6:
Αγγίξτε το εικονίδιο 'Search for αν Access Point'.

[Image: 214vxmq.jpg]

Βήμα 7:
Το Nintendo DS θα αναζητήσει ένα ασύρματο hotspot. Εάν υπάρχουν περισσότερα από ένα σημεία στην εμβέλεια, θα εμφανιστούν σε μια λίστα. Όταν εμφανιστεί το όνομα του hotspot δίπλα του θα υπάρχει ένα εικονίδιο κλειδαριάς.
  • Μπλε κλειδαριά: Ένα εικονίδιο ανοιχτής κλειδαριάς μπλε χρώματος σημαίνει ότι μπορείτε να επιλέξετε και να ελέγξεται τη σύνδεση χωρίς επιπλέον βήματα.
  • Κόκκινη κλειδαριά: Ένα εικονίδιο κλειδωμένης κλειδαριάς κόκκινου χρώματος σημαίνει ότι μπορείτε να επιλέξετε τη σύνδεση δίνοντας ένα WEΡ KEY*.
  • Γκρι κλειδαριά: Ένα εικονίδιο κλειδαριάς γκρι χρώματος σημαίνει ότι αυτή η σύνδεση λειτουργεί με διαφορετικό πρωτόκολλο ασφαλείας το οποίο δεν είναι συμβατό με το Nintendo DS.

[Image: 2nndkj.jpg]
[Image: 2s7jd3k.jpg]
[Image: 2vtpfyt.jpg]
[Image: 25s4kk7.jpg]

Βήμα 8:
Επιλέξτε το επιθυμητό hotspot από τη λίστα. Οι ρυθμίσεις για αυτή τη σύνδεση θα αποθηκευτούν. Αγγίξτε το OK για να ελέγξεται την σύνδεση. Εάν η σύνδεση έχει γίνει σωστά θα σας δοθεί το μήνυμα 'CONNECTION SUCCESSFUL'.


Βήμα 9:
Τώρα πηγαίνετε στον κάτω όροφο ενός οποιουδήποτε PokéCenter και μιλήστε στην τελευταία κυρία. Αυτή θα σας δώσει το Pal Pad, ένα Key Item το οποίο σας επιτρέπει να αποθηκεύετε τα Friend Codes των φίλων σας ώστε να μπορείτε να κάνετε μάχες και ανταλλαγές.

Εάν θέλετε, μπορείτε να κάνετε post to Friend Code σας (FC για συντομία) εδώ και να βρείτε παιδιά για να κάνετε μάχες και ανταλλαγές.


*Το WEP KEY βρίσκεται κάτω απο το ασύρματο modem σας. Εάν δεν το βρίσκετε, καλέστε τον παροχέα Ιντερνέτ σας.







Nintendo Wi-Fi Connection. (English)
Nintendo Wi-Fi USB Connector. (Greek)
Nitendo Wi-Fi USB Connector. (English)
Μπραβο ρε φρι!
Ωραιος οδηγος...αν και εγω τα ξερω αυτα πολλοι δεν τα ξερουν...
ασχετα απτοτι δεν εχω την συγκεκριμενη περιοδο wi-fi...αλλα αλλο αυτο..!
Ναι,πολυ χρησιμος οδηγος τοσο οσο και του Fourty3 για shiny pokemon.Μπραβο fr3.Wink
Καλός οδηγός, τον stick-άρω για την ώρα και δεν το κλειδώνω μπας και υπάρξουν ερωτήσεις. Αν η ερωτήσεις είναι τύπου "η μπλε κλειδαριά τι χρώμα είναι?", ε, τότε θα το κλειδώσουμε. Toungue
Πολύ καλός οδηγός, σύντομος και περιεκτικός με τα απολύτως απαραίτητα. Από την άλλη αυτοί που ρωτάγανε για το πώς θα συνδεθούν θα μπορούσαν να διαβάσουν το manual του wi-fi connection που βρίσκεται στις συσκευασίες των Pokemon D/P αντί να μπει στον κόπο ο frequency να γράψει αυτόν τον οδηγό. Ολόκληρο έγχρωμο βιβλιαράκι έχει φτιάξει η Nintendo με πολλές λεπτομέρειες και μάλιστα μεταφρασμένο και στα ελληνικά. Είναι κρίμα ούτε καν να τον κοιτάζουν.

fr3quency Wrote:*Το WEP KEY βρίσκεται κάτω απο το ασύρματο modem σας. Εάν δεν το βρίσκετε, καλέστε τον παροχέα Ιντερνέτ σας.

Σε μένα δεν βρισκόταν κάτω από το modem. Για την ακρίβεια ήταν κωδικός της δικής μου επιλογής τον οποίο ρυθμίζεις στη ιστοσελίδα του modem.
εχω ομως μια ερωτηση.βαζω το ds μου κοντα απ την ασυρματη μου συνδεση,αλλα μετα το ds χανει το σημα.τι συμβαινει???
o.O Έχεις κάνει σωστά τα βήματα; Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό. Εγώ που ήμουνα στον επάνω όροφο μου δούλευε μία χαρά.

Τι μήνυμα σου βγάζει; Προσπάθησε να πας κοντά στο modem.

Εάν δεν συνδέεται καθόλου, τότε το modem σου δεν υποστηρίζει Wi-Fi.

Εάν πάλι συνδέεσαι από το modem του γείτονά σου, τότε δεν φταίει το DS. Toungue
εγω εχω Nintendo wi-fi USB connection και μολις κανω το test για το σημα (το οποιο ειναι τελειο)μετα απο 1 λεπτο μου δειχνει οτι δεν εχει σημα και μου γραφει να βρω καλυτερο σημειο για παροχη....Τι φταει?Μερικοι μου λενε οτι μου εχει χαλασει.....Sad
(14-12-2008 11:36 AM)fr3quency Wrote: [ -> ]Τι μήνυμα σου βγάζει; Προσπάθησε να πας κοντά στο modem.

1 ΜΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ!!!!!
2 μου λεει:unable to orbtain an ip adress.move within range of the access point or check DHCP settings.for help,visit http://www.nintendwifi.com.
Όταν συνδέεσαι με τον υπολογιστή, συνδέεσαι μια χαρά?
(14-12-2008 12:42 PM)Chaos714 Wrote: [ -> ]μου λεει:unable to orbtain an ip adress.move within range of the access point or check DHCP settings.for help,visit http://www.nintendwifi.com.

Είσαι σίγουρος πως έκανες τα βήματα σωστά;
Είσαι σίγουρος πως το modem σου υποστηρίζει Wi-Fi;
Ξερει κανεις τι να κανω εγω??HELP!!!!
Εσύ αφού έχεις USB να μπεις εδώ.

Μα καλά, πάτε καλά; Δε διαβάζεται τα posts; Μη spamαρετε έτσι. Ποπο έλεος, λες και έχουμε να κάνουμε με ζώα.

Εδώ ταιριάζει το βίντεο που ο Μάρκος λέει «κουράστηκα». Έτσι με καταντήσατε και εμένα!

http://www.youtube.com/watch?v=CL0YbPOUHSo
Δεν γραφει τιποτα πως να λυσω το προβλημα μου....Sad
Έχεις εγκαταστήσει τους drivers; Λέω που να τους βρεις, μη ρωτήσεις. >_>
Pages: 1 2 3
Reference URL's