Legendary Pokémon

Full Version: Nintendo Wi-Fi USB Connector.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Πριν συνδέσετε το Nintendo Wi-Fi USB Connector στον υπολογιστή σας, πρέπει να εγκαταστήσετε το λογισμικό που βρίσκεται στο CD.(είναι μαζί με το USB Connector)

Αφού εγκαταστήσεται το USB Connector στον υπολογιστή σας πρέπει να χρησιμοποιήσεται το ειδικό πρόγραμμα Nintendo Wi-Fi Registration Tool για να συνδέσετε το Nintendo DS με το USB Connector. Για να κάνετε τα παρακάτω βήματα πρέπει να έχετε Windows XP ή Windows Vista*.



Βήμα 1:
Εισάγεται την Ροκémon Diamond ή την Ροκémon Pearl.


Βήμα 2:
Στο Μενού του Nintendo DS επιλέξτε τον τίτλο του παιχνιδιού αγγίζοντας το σχετικό εικονίδιο.


Βήμα 3:
Όταν αρχίσει το παιχνίδι, στην κύρια οθόνη, πηγαίνετε κάτω-κάτω και επιλέξτε το 'NINTENDO WFC SETTINGS'.


Βήμα 4:
Στην οθόνη 'Nintendo WiFi Connection Setup' αγγίξτε το εικονίδιο 'Nintendo WiFi Connection Settings'.


Βήμα 5:
Αγγίξτε το εικονίδιο 'Connect to your Nintendo Wi-Fi USB Connector'.


Βήμα 6:
Θα σας ζητηθεί να χρησιμοποιήσετε το Nintendo Wi-Fi Registration Tool στον υπολογιστή σας για να δώσετε άδεια στο Nintendo DS να χρησιμοποιήσει το USB Connector.
Κάντε κλικ στο εικονίδιο του registration tool της task bar κάτω-κάτω δεξιά(είναι ένας μπλε κύκλος που λέει Wi-Fi)


Βήμα 7:
Κάντε κλικ στο όνομα του Nintendo DS και επιλέξτε να δώσετε άδεια πρόσβασης στο Nintendo DS. Αφού δώσετε άδεια πρόσβασης θα σας ζητηθεί να κάνετε έλεγχο στην σύνδεσή σας. Εάν ο έλεγχος γίνει με επιτυχία θα σας δωθεί το μήνυμα 'CONNECTION SUCCESSFULL'.






*Για να λειτουργήσει το πρόγραμμα στα Windows Vista θα πρέπει να αναβαθμίσετε την έκδοση(1.06). Για να το κάνετε αυτό, κάντε κλικ εδώ. Επίσης, τα πάντα τα λέει το εγχειρίδιο του παιχνιδιού. Απλά τα έβαλα εδώ για παιδιά που δεν το έχουν κοιτάξει. Σας ευχαριστώ.



Nintendo Wi-Fi Connection (Greek)
Nintendo Wi-Fi Connection (English)
Nitendo Wi-Fi USB Connector (English)
εχω μια περιπου νουμπικη ερωτηση.μπορω τη usb connector να την παρω και απ το πλαισιο???
Ε ναι, εάν πουλάει. Δες στον Κωτσόβολο ή στον Γερμανό ή στα Multirama.
(16-12-2008 11:12 PM)Chaos714 Wrote: [ -> ]εχω μια περιπου νουμπικη ερωτηση.μπορω τη usb connector να την παρω και απ το πλαισιο???

Εγω εχω δει USB connector στα Multirama του mall και στα 2 Fnac(Γλυφαδας και the mall)...
Αντε μπραβο..Καιρο το ψαχνω αυτο για τα vista...
Aλλα fr3 βοηθα λιγο στο τι ακριβως να το κανω με το winzip...γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτο το προγραμμα :/
Awwww, συγγνώμη που απαντώ τώρα αλλά πίστευα πως θα σου απάνταγε ο NM2 εφόσον το έχει εγκαταστήσει στα Vista. >_<

Λοιπόν, κατεβάζεις το WinZip ή το WinRar, το εγκαθιστάς και έπειτα κατεβάζεις το πρόγραμμα. Αφού το κατεβάσεις, άνοιξέ το με το WinZip ή το WinRar και εγκατέστησε το.
Να και οι ανανεωμένοι drivers
ομως οταν πηγα στο πλαισιο της γειτονιας μου (μεγαλο ειναι) ειπανε οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!
Ενδεικτικά.
Και το έχει και στη Fnac σίγουρα. Παλιότερα το είχε και στο Πλαίσιο, τώρα αν το παράτησαν δεν ξέρω.
Χεχ. Εγω το βρηκα στον Γερμανο που ειχα εδω κοντα. Μαλλον ηταν το μονο που υπηρχε η ηταν το τελευταιο
(11-01-2009 12:24 PM)Ninjomewtwo Wrote: [ -> ]Ενδεικτικά.
Και το έχει και στη Fnac σίγουρα. Παλιότερα το είχε και στο Πλαίσιο, τώρα αν το παράτησαν δεν ξέρω.

μα και στην αμερικη που πηγα,δεν το χε ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!!!

αν και παρολ αυτα,χαιρομαι που το μουλτιραμα το χει...
αμα το ειδες απο το Internet ,να σε πληροφορησω οτι δεν το εχουν ολα τα καταστηματα...
(11-01-2009 02:07 PM)Lugia Wrote: [ -> ]αμα το ειδες απο το Internet ,να σε πληροφορησω οτι δεν το εχουν ολα τα καταστηματα...

πωπω!!!ωστε γι αυτο δεν το χε το πλαισιο.....
Oi, oi. Εάν δεν έχετε ερωτήσεις δεν χρειάζεται να κάνετε post σε αυτό το thread.
λοιπον,βρηκα το usb,το εγκατεστησα στο Η/Υ μου και εχω πλεον αδεια να παιζω μεσω wifiBig Grin.ομως τι πρεπει να κανω για να εχω wifi connection και στο wii????
Λοιπον 8α ηθελα να ρωτισο σχετικα με το Nintendo Wi-Fi USB Connector .Πρωτα επειδη βρισκομαι στο Άργος και δεν μπορο να το βρς πηγα μεσο ιντερνετ και βρικα ενα Nintendo Wi-Fi USB Connector αλλα ελεγε Nintendo Wi-Fi USB Connector Lite κανει μονο για ds lite ή και για το απλο γιατι εχω το απλο.Και τελευτεω για να τελειωνω αν δεν κανει και για το απλο τοτε που μπορω να βρω για το απλο αυτα.
Pages: 1 2 3
Reference URL's