Legendary Pokémon

Full Version: Εevee, Vaporeon, Flareon, Jolteon, Espeon ή Umbreon
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Μολις πηρα ενα στην Emerald και δεν ξερω τη να το κανω.Σε πιο μου προτεινεται να το εξελιξω ή να το αφησω οπως ειναι;αυτος που μου το εδωσε εχει ενα Flareon 100επ.στην Emerald και δεν εχει καλα χαρακτηριστικα;Τι προτεινεται;Θα ηθελα την γνωμη σας και τις αποψεις σας για το καθενα απο αυτα.
οποιο σου αρεσει περισσοτερο. Ας πουμε αν υπηρχε bug eevee σε αυτο θα το εξελιζα
επισης μην ξεχνας οτι μπορεις να κανεις και 6 αυγα, αν και πιστευω οτι το ξερεις αυτο, ντιττε.
Βασικά δεν είναι τόσο σημαντική η απορία σου ώστε να ανοίξεις νέο thread (άνετα μπορούσες να κάνεις αυτή την ερώτηση στο thread "Ερωτήσεις & Απαντήσεις").Παρόλα αυτά, όπως είπε κι ο Χαράλαμπος, το καλύτερο είναι να κάνεις έξι αυγά και να το εξελίξεις σε όλες τις μορφές του Eevee. Κατόπιν μπορείς να το εκπαιδεύσεις με τον τρόπο που θες. Δεν καταλαβαίνω ακριβώς, γιατί θεωρείς μια τέτοια απόφαση τοσο σπουδαία, αλλά τεσπα.
Xaralambos και φυσικα το ηξερα αλλοστε πιο πολυ για αυτο ειμαι fan του Ditto γιατι τεριαζει σχεδον με ολα τα pokemon.
Pokemon Trainer SILVER θεωρω μια αποφαση τοσο σημαντικη γιατι παντα εκπαιδευω ποκεμον για να δω ποσο δυνατα μπορει να γινουν και βαρεθηκα να το κανω αυτο το πραγμα για αυτο τον λογο το ανοιξα και εγραψα επισης 'Θα ηθελα την γνωμη σας και τις αποψεις σας για το καθενα απο αυτα.' για να δω λοιπον

Υ.Γ. Xara-lampos μην με ξανα πεις ντιτε λεγε με DITTOFUN
Για δες τι θυμήθηκα τώρα... #s...4#pid16334
Πάνε δες αυτό, έχει τα πάντα. Επίσης, έχω αναθεωρήσει για το Leafeon, πλέον το θεωρώ αρκετά καλό, αν και παίζεις Emerald οπότε τι σε νοιάζει...
Eμενα ολες οι εξελιξεις της eevee ειναι απτα αγαπημενα μου ποκεμον.Ειναι πανεμορφα και αρκετα δυνατα.
Αλλα πιο πολυ αδυναμια εχω στο umbreoN.Αυτο θα σου προτεινα xD
Γενικοτερα, ειμαι fan ολων των εξελιξεων του Eevee. Εμφανισιακα μου αρεσουν περισσοτερο τα Espeon και Flareon, αλλα οσον αφορα τις μαχες προτιμω τα Umbreon και Vaporeon. Τα υπολοιπα δεν εχουν και τοσο καλα στατιστικα και καλο movepool συγχρονως, οποτε ειναι λιγο δυσκολο να τα βαλεις σε ομαδα αποτελεσματικα. It's up to you now.. Smile
εγω σου συνηστω umbreon,γιατι εχει καλες αμυνες συν οτι ειναι κουλατοBig GrinBig Grin
Απο οτι ειδα το Umbreon εχει πολυ καλη αμυνα ομως σκεφτομαι τι nature θα πρεπει να εχει για να ανεβει λιγο το sp.attack και attack του;Εχω πωσα ditto σε διαφορετικες nature και με την everstone μπορω να εχω Evee σε πολλες nature πια ειναι η καταλληλη;
για το umbreon σου θα σου προτεινα impish nature(+defense -sp atk),γιατι οπως ανεφερα πριν,το umbreon εχει καλες αμυνες και δεν ειναι καλος στο ρολο του sweeper.να κι ενα καλο moveset γι αυτο:

curse
wish
payback
protect
Χμμ, εδω θα διαφωνησω... Θα προτεινα Bold nature (+Defense, -Attack) και Moveset:
Rest
Mean Look
Toxic
Faint Attack/Psychic

Το εχω χρησιμοποιησει σε δικο μου Umbreon στην Emerald και κανει καλη δουλεια. Καλο ειναι να εχεις και μια επιθετικη κινηση μεσα, αν και τα στατιστικα του Umbreon σε attack/sp. attack δεν λενε και πολλα..
Σχετικά με το Umbreon του chaos, το CurseWishPass-Payback Umbreon είναι μεν το standard αλλά ο Dittofun το θέλει στην Emerald οπότε δεν παίζει. Στην Emerald, πολύ καλό ήταν ένα Umbreon που είχε Mean Look, Baton Pass και Wish αν θυμάμαι καλά. Το Umbreon ήταν καλό για ομάδες που βασίζονται στο Baton Pass, ώστε να παγιδέψει ένα άλλο Pokémon με το Mean Look, να passάρει το effect του και να αρχίσει να setάρει το επόμενο Pkmn, π.χ. ένα Calm Mind Espeon ή ένα Curselax. Τώρα, άν έχει Toxic στο set, δεν νομίζω ότι χρειάζεται επιθετική κίνηση. Θα την έχει μόνο για τα Steel-types κι έτσι κι αλλιώς το Faint Attack του Umbreon δεν κάνει τίποτα ούτε σε Aron που λέει ο λόγος.
Συμφωνω με τον Charizard2005 οσο αφορα με τις κινησεις αλλα σιγουρα μπορει να μαθει Psychic; δεν το ηξερα και Ninjomewtwo μεχρι τωρα εχω μεγαλωσει ενα Umbreon με 36lvl lonely nature και μου φαινεται αρκετα καλο αλλα ταυτοχρονα ακολουθω την συμβουλη του Charizard2005 προσπαθω οσο ψαχνω για εκπαιδευτες να ΄΄σπαω΄΄ ενα αυγο απο Ditto με Bold nature και το Umbreon που εκπαιδευω του εχω μαθει

Faint Attack
Return [που ειναι αρκετα αποτελεσματικο γιατι με αγαπαει]
Iron tail
Moonlight
αλλα αφου μπορει να μαθει Psychic θα βγαλω ή το ρετυρν ή το φαιντ ατακ
Επιτελους το πηγα 100 επ. και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος και του εχω αυτες τις κινησεις:

Iron tail

faint attack

return

moonlight

ποιες να βγαλω και με πιες να τις αποκαταστησω;τι μου προτεινεται;
θα σου προτεινα το εξης:
psychic
toxic
mean look
protect
με το toxic θα δηλητηριαζεις τον αντιπαλο.στη συνεχεια,κανε mean look,για να μην αλλαξει ποκεμον ο αντιπαλος σου.μετα κανε protect,για να χανει το αντιπαλο ποκεμον hp απ το toxic.τελος,κανε psychic,για να χανεις πιο πολυ hp στον αντιπαλο.
Pages: 1 2
Reference URL's