Legendary Pokémon

Full Version: Επανεκδοσεις των Ruby and Sapphire
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Κυκλοφορουν καποιες φημες οτι συντομα στην Ιαπωνια θα βγαλουν remakes των Ruby and Sapphire, και μαλιστα για το 3DS. Λενε μαλιστα οτι ετοιμαζουν ηδη απο τωρα και θα βγουν αμεσως μετα τις Black 2 and White 2. Εσεις τι πιστευετε;
ΤΙΙΙΙΙΙΙΙ?? ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ 3DS ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΣΕΤΕΣ!!!!!!(Τα remakes)ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΗΝΥΣΗ ΣΤΗΝ ΝΙΝΤΕΝDO!!! :@
IMHO, καλύτερα και δεν το λέω επειδή έχω 3DS Toungue Το DS, οι Black & White το έφτασαν σε υψηλά επίπεδα όσον αφορά την δύναμη του. Αν δούμε τα Remakes και την Grey στο DS, δεν θα έχουμε καμιά ουσιαστική διαφορά σε σχέση με τις BW. Το 3DS είναι αρκετά δυνατότερο, έχει την δυνατότητα DLC(ίσως κακό να είναι αυτό τελικά αλλά την εμπιστεύομαι την Nintendo xD), αρκετά βελτιωμένο Online κ.α. Θα είναι πολύ καλύτερα και θα είναι ουσιαστική αλλαγή, ανάλογη από την Emerald ->Diamond& Pearl.
Χμμ, καταρχάς δεν νομίζω να βγάλουν remakes της 3ης γενιάς τόσο σύντομα. Δεν έχει και τόσο καιρό από τότε που βγήκαν οι κανονικές κασέτες της οπότε πιο πιθανό είναι να δούμε πρώτα τη συνέχεια της 5ης Γενιάς και μετά αυτές. Όσο για την κονσόλα, για το game το ίδιο θα ήταν καλύτερα να πήγαινε σε 3DS λόγω των αυξημένων δυνατοτήτων που προσφέρει, αλλά ίσως κάποιοι να μην θέλουν/μπορούν να το αγοράσουν. Παρόλαυτα, πιστεύω ότι θα πάει μόνο για 3DS γιατί α) το απλό DS τα 'χει φάει τα ψωμιά του και β) η Nintendo, όπως κάθε εταιρεία, αγαπάει τα λεφτά που θα τις αποφέρουν οι συνδιασμένες πωλήσεις 3DS+games
Οποτε, απο οτι φαινεται, αν οι προβλεψεις σας βγουν σωστες παιδια τερμα τα ποκεμον για εμενα Toungue Γιατι εγω δεν χαλαλιζω αλλα 150-200 ευρω επειδη η Nintendo αντι να αντικαθιστα/αναβαθμιζει λογισμικα προτιμαει να βγαζει ολοκαινουργιες κονσολες.Οκευ, μπορει αυτο που ειπα σχετικα με αναβαθμιση λογισμικου να μην ειναι δυνατο , ομως οπως και να εχει, δεν μου περισσευουν.
Και μπορω να πω οτι ειναι κριμα, γιατι ανυπομονουσα να δω το remake της αγαπημενης μου κασετας, ειδικα μετα που ειδα ποσο καλες βγηκαν οι HG/SS.
Db0, η SS με την HG βγήκαν αν δεν κάνω λάθος 10 χρόνια μετά τις αρχικές, και οι RS είναι ήδη 9 χρονών. Χρονικά μια χαρά είναι.
^
Μπορεί να γίνονται όντως 9 χρονών τώρα από το 2012 αλλά πάλι με φαίνεται κάπως νωρίς. Οι δύο πρώτες γενιές είναι σαν να ανήκουν στο μακρινό παρελθόν ενώ η 3η γενιά... σαν να ήταν χτες που παίζαμε στην κατασκήνωση. Μάλλον εντύπωση μου, αλλά εγώ θα έλεγα ότι θα μπορούσαν να περιμένουν και κάναν χρόνο πριν βγάλουν τα remakes.
Εγω δεν θελω με την καμια να βγει σε 3ds.. γιατι δεν εχω σε πλανο να επενδυσω εκει τα λεφτα μου... και εγω πιστευω πως ειναι καπως νωρις για επανεκδοσεις,αλλα η νιντεντο παντοτε μας εκπλησσει!!!!!!
E.....παιδια.........Confused



Πραγματικά εγώ πιστεύω πως όλα παίζουν και δε θα εκπλαγώ καθόλου αν δω Pokemon Grey ή Pokemon RS Remakes και ειδικά στο 3DS, που είναι και το πιο λογικό και σωστό (δε θα εκπλαγώ πάντως αλλά θα γουστάρω πολύ xD).

Είναι απόλυτα λογικό να βγει η επόμενη κασσέτα στο 3DS, εδώ όταν είχαν βγει οι BW στο DS πραγματικά αναρωτήθηκα για ποιο λόγο το κάνανε αυτό όταν θα μπορούσαν να είχαν καθυστερήσει τις κασσέτες και να τις βάζανε ως launch titles της νέας κονσόλας (και τότε εκεί να έβλεπες αν θα έκανε πωλήσεις ή όχι η Nintendo με το 3DS της, που ξεκίνησε 270 ευρώ χωρίς ουσιαστικά ούτε ένα παιχνίδι της προκοπής). Είμαι με τα χίλια να βγουν οι κασσέτες στη νέα κονσόλα, όσο άδικο είναι για τους χρήστες του DS ακόμα να βγει στο 3DS η κασσέτα, άλλο τόσο είναι δίκαιο και για τους χρήστες του 3DS που περιμένουν ένα πολύ καλό παιχνίδι δικαιολογημένα με φοβερά γραφικά και τα συναφή...

Παρ'όλο πάντως που βγαίνει η 15η ταινία κι έχει και τον Kyurem μέσα και θα μπορόυσε εκτός του Keldeo η ταινία να έχει και αλλαγή forme του Kyurem εύκολα (όπως στη 10η ταινία με το Giratina kai to Shaymin που μέχρι τότε ήταν "κρυφό" κι αυτό), δε θα κλείδωνα την Pokemon Grey ως το παιχνίδι που θ'ανακοινωθεί 100%. Το καλοκαίρι βέβαια θα είναι σχεδόν δύο χρόνια από την κυκλοφορία των BW στην Ιαπωνία αλλά ακόμα κι έτσι δεν ξέρω κατά πόσο θεωρείται αυτό κατάλληλο χρονικό διάστημα για Grey, μου φαίνεται ίσως και λίγο... αν και πάντοτε τόσο απείχαν οι "3ες" κασσέτες από τα main games.

Για τα RS remakes λέω πάντως ότι θα μπορούσαν να βγουνε και τώρα αλλά με αυτή την τροπή των πραγμάτων ίσως και όχι. Άλλωστε κι ένα clue για τους μικρότερους, οι FireRed/LeafGreen είχαν βγει περίπου ένα χρόνο μετά τις RS και μετά από ένα χρόνο απ'αυτές βγήκε και η Emerald. Από την άλλη, τα επόμενα remakes βγήκαν μετά την Platinum, οπότε πλέον ίσως και να έχει κλειδώσει έτσι ο τρόπος που θα τις βγάζουνε.

Τώρα για το αν θα είναι σε 3DS αποκλειστικά δεν είμαι και σίγουρος για κανένα από τα δύο παιχνίδια, αν όμως θεωρητικά βγει τώρα η Grey και μετά τα remakes ή το αντίθετο (υπάρχει εν τω μεταξύ πάντα η περίπτωση να συμβεί και κάτι άλλο ή να μην βγουν remakes Toungue) θα μπορούσαν να κάνουν το δεύτερο στη σειρά παιχνίδι για το 3DS ή έστω 3DS enhanced. Για το πρώτο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το βάλουν στο DS άλλα προσωπικά λέω ότι θά'ταν κρίμα πραγματικά και μια τέτοια κασσέτα θα έστελνε τις πωλήσεις του 3DS στο Θεό, οπότε ας το κάνουν έτσι, θα χαρούμε τουλάχιστον όλοι όσοι έχουμε 3DS πάρα πολύ Toungue
Αλλο ενα απο τον μεγαλυτερο Pokemon youtuber





Τωρα.......οσο για το αν θα βγει σε Ds/3Ds Εγω λεω πως μαλον θα βγουν και B/W μαζι με την νεα κασετα και σε 3ds. Εκτος και αν τα βγαλουν αυτα σε 3δσ και μπορουν να επικοινονισουν ακομα με τα ds/ds lite/dsi. Θα μπορουσαν βεβεα να βγαλουν και για τις 2 κονσολες τις κασετες. Λιγο απιθανο μου φενεται ομως. Νομιζω πως το 2ο που ειπα ειναι το πιο εγκυρο.
(16-12-2011 05:46 AM)Adk Wrote: [ -> ]Πραγματικά εγώ πιστεύω πως όλα παίζουν και δε θα εκπλαγώ καθόλου αν δω Pokemon Grey ή Pokemon RS Remakes και ειδικά στο 3DS, που είναι και το πιο λογικό και σωστό (δε θα εκπλαγώ πάντως αλλά θα γουστάρω πολύ xD).

Είναι απόλυτα λογικό να βγει η επόμενη κασσέτα στο 3DS, εδώ όταν είχαν βγει οι BW στο DS πραγματικά αναρωτήθηκα για ποιο λόγο το κάνανε αυτό όταν θα μπορούσαν να είχαν καθυστερήσει τις κασσέτες και να τις βάζανε ως launch titles της νέας κονσόλας (και τότε εκεί να έβλεπες αν θα έκανε πωλήσεις ή όχι η Nintendo με το 3DS της, που ξεκίνησε 270 ευρώ χωρίς ουσιαστικά ούτε ένα παιχνίδι της προκοπής). Είμαι με τα χίλια να βγουν οι κασσέτες στη νέα κονσόλα, όσο άδικο είναι για τους χρήστες του DS ακόμα να βγει στο 3DS η κασσέτα, άλλο τόσο είναι δίκαιο και για τους χρήστες του 3DS που περιμένουν ένα πολύ καλό παιχνίδι δικαιολογημένα με φοβερά γραφικά και τα συναφή...

Τώρα για το αν θα είναι σε 3DS αποκλειστικά δεν είμαι και σίγουρος για κανένα από τα δύο παιχνίδια, αν όμως θεωρητικά βγει τώρα η Grey και μετά τα remakes ή το αντίθετο (υπάρχει εν τω μεταξύ πάντα η περίπτωση να συμβεί και κάτι άλλο ή να μην βγουν remakes Toungue) θα μπορούσαν να κάνουν το δεύτερο στη σειρά παιχνίδι για το 3DS ή έστω 3DS enhanced. Για το πρώτο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το βάλουν στο DS άλλα προσωπικά λέω ότι θά'ταν κρίμα πραγματικά και μια τέτοια κασσέτα θα έστελνε τις πωλήσεις του 3DS στο Θεό, οπότε ας το κάνουν έτσι, θα χαρούμε τουλάχιστον όλοι όσοι έχουμε 3DS πάρα πολύ Toungue

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να βγάλουνε τις κασέτες σε ειδική έκδοση μόνο για 3DS αλλά να είναι και διαθέσιμες και σε DS. Ας βάλουνε και 3D και ότι άλλη πατέντα θέλουνε για το 3DS αρκεί να μπορούμε να τη πάρουμε κι εμείς. Να παίξουμε Pokémon θέλουμε στο κάτω-κάτω.

Αν και ξέρω ότι δεν θα το κάνουν γιατί είναι πολύ τσίπηδες και το μόνο που κυνηγάνε είναι το βρωμοκέρδος τους. Και αν δεν ήταν τα Pokémon ούτε που θα μ' ένοιαζαν οι αηδίες όλων αυτών των εταιρειών με τις κονσόλες και τα παιχνίδια τους. Να γιατί τόσο καιρό ούτε που ήθελα να ασχοληθώ με αυτά και μόνο τα Pokémon με έκαναν να αλλάξω γνώμη.
ρε Db0 μην γρουσουζευεις να βγει σε 3ds ολοι εμεις βλακες ειμασστε να δωσουμε 300ευρω μονο για να παιξουμε 2 κασετες
Πάντως βλέπω να αργούνε κι'άλλο. Αν τελικά αυτό είναι το παιχνίδι που θα ανακοινωθεί στο Coro Coro θα περιμένουμε σίγουρα κι'άλλο.

http://www.youtube.com/watch?v=u34bzH5Eo...r_embedded
Ρε συ Db0 το αντιλαμβάνομαι αυτό που λες, όμως σκέψου π.χ. ότι το DS πλέον είναι κονσόλα 6 χρονών! Μπορεί και η κουτσή Μαρία τώρα πια να έχει ένα DS αλλά αυτό δε σημαίνει πως η Nintendo πρέπει να διακόψει την εξέλιξη των παιχνιδιών χάρην των πωλήσεων! Άμα ήταν έτσι τότε επειδή όλος ο κόσμος είχε GameBoy θα έβγαζε όλες τις κασσέτες της μόνο για αυτή την κονσόλα. Όμως δεν είναι έτσι, η τεχνολογία εξελίζεται και θέλουμε να δούμε κάτι πιο εντυπωσιακό όλοι μας, ακόμα και αν θεωρητικά το 3DS είναι πανάκριβο (που στην τελική εάν τυχόν βγει Pokemon κασσέτα εκεί θα βγουνε και bundles σε συμφέρουσες τιμές και όσο περνάει ο καιρός η Nintendo θα ρίχνει και τις τιμές κι άλλο για να το κάνει πιο προσιτό, δεν είναι δα και χαζή).

Ένα 3DS Pokemon παιχνίδι της κύριας σειράς είναι κάτι παραπάνω από λογικό για μια φορητή κονσόλα που έχει κλείσει ένα με δύο χρόνια. Οι DP άλλωστε είχαν βγει το 2007 στην Ευρώπη, 2 χρόνια αφου βγήκε σε μας το DS. Αν και το μόνο που με κάνει και αμφισβητώ τελικά ότι θα βγει στο 3DS είναι το μικρό περιθώριο που έχει βγει η κονσόλα, τον επόμενο Σεπτέμβρη θα κλείνει νομίζω στην Ιαπωνία 2 χρόνια...αν υποθέσουμε ότι πλέον είναι το πλαφόν χρονικό περιθώριο για τη μετάβαση του franchise σε μία νέα κονσόλα και ότι το Σεπτέμβριο συνήθως βγαίνουν στην Ιαπωνία τα κύρια παιχνίδια (βλέπε Σεπτέμβριο 2009 HG/SS και 2010 B/W), τότε κοιτάμε σε μια πολύ καλή πιθανότητα για ένα αποκλειστικό για το 3DS νέο παιχνίδι.

Επίσης είμαι τελείως αντίθετος να είναι απλά 3DS enhanced γιατί θέλω να αξιοποιήσουν τις δυνατότητες του 3DS στο έπακρο και φυσικά αναφέρομαι στα γραφικά, όχι να μετριάσουν τα γραφικά για να τα σηκώνει και το DS και να μου δώσουν ένα "μπισκοτάκι" στη μορφή του 3D. Επίσης StreetPass. Επίσης μάχες με AR. Επίσης downloadable content. Δηλαδή επίσης γενικά τόσα πράγματα που μπορούν να βάλουν και να κάνουν το επόμενο παιχνίδι τουλάχιστον απίστευτο.

Και τέλος πάντων, πέραν του ότι είναι άδικο και για τους κάτοχους του 3DS, εγώ και να μην είχα και το λέω ειλικρινά θα ήμουν με τα χίλια πάλι να βγουνε μόνο εκεί ακόμα και αν μη το έπαιρνα ποτέ μου (που δεν παίζει κάτι τέτοιο, πάντα θα έπαιρνα κονσόλα της Nintendo λόγω των franchise που έχει) γιατί προτιμώ και ΘΕΛΩ να δω εξέλιξη!! Θέλω να δω καλά γραφικά, θέλω να πωρωθώ με τη νέα τεχνολογία και θέλω να προχωράω μαζί με την εποχή! Οπότε θα ήμουν πάλι μαζί με το 3DS. Όταν πέσουν οι τιμές και αρχίζει και φεύγει σιγά σιγά η αμφιβολία το ξανασυζητάμε...

Edit: Όσων αφορά το Pokemon + Nobunaga, EPIC!!!!!! Λίγο πιο σοβαρή ιστορία και αρχαία φάση, αν δείξουν τελικά ότι μπορεί να είναι και canon στη σειρά και να προσφέρει κάτι πραγματικά διαφορετικό (που έτσι μου φάνηκε λίγο τουλάχιστον) θα είναι φοβερό! Περιμένω να δω ουσιαστικό gameplay!
Pages: 1 2 3
Reference URL's