Legendary Pokémon

Full Version: Επισημο θεμα προοδου στις X και Y
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Εγώ 4. Sliggoo, Boldore, Hawlucha & Nuzleaf
80 ώρες, 0 shiny. Sad
50 ώρες, κανένα shiny. Δεν πα να κάνουν την πιθανότητα 1 στα 2, εγώ δε βρίσκω άλλο.
Εγώ 1 μόνο με 60+ ώρες.
Hariyama σε safari ενός φίλου μου!
^_^
μηπως ηταν ο grim αυτος ο φιλος;
Εσύ τι λες; Toungue.........
7 badges μέχρι στιγμής και 0 shinies παρόλο το εξοντωτικό ψάξιμο. Και το ταξίδι συνεχίζεται...

Central Kalos Pokedex: Seen 133, Caught 104
Coastal Kalos Pokedex: Seen 114, Caught 77
Mountain Kalos Pokedex: Seen 77, Caught 44

Καλημέρες για όταν ξυπνήσετε! Big Grin
8 badges +E4.Δουλεύω το pokedex και έχω 1 shiny poliwhirl.Το αστείο είναι ότι τα 4 από τα 5 shiny που έχω πιάσει όσο παίζω(Emerald,SoulSilver,Black,X) τα έχω βρει ψαρεύοντας.Μήπως τελικά δεν είμαι Bug catcher αλλά Fisherman; Toungue
3 badges μέχρι στιγμής. Πριν από λίγες ώρες πέτυχα σε horde shiny Nidoran(θηλυκό). Και όσο για το Pokedex

central: seen 83 obtai. 54
coastal:seen 70 obtai. 43

Και συνεχίζουμε Toungue
70+ ωρες και μονο 1 shiny Scraggy απο horde και εγω
προσπαθώ εδω και ωρες για κανενα Espurr απο breeding αλλα τπτ ακομα Sad
Εγω αυτην την στιγμη μαζευω χρηματα για να παρω τα TMs απο τα Poke Mart στα Pokemon Centers
Αυτές τις μέρες πέρα από το pokedex προσπαθούσα και τελικά κατάφερα να πάρω τον τίτλο Gran Duke.
Grindαρω το Volcarona μου μέχρι να μάθει Fiery Dance (Level 100 δηλαδή) και άρχισα και το battle chateau.
Μόλις πήρα το πρωτάθλημα που σημαίνει ότι "ξεκλειδώθηκε" το χάος. Friend Safari, National Pokédex, Battle Maison, μέρη που πριν το πρωτάθλημα δεν πας και ψάξιμο, ψάξιμο, ψάξιμο!

Central Kalos Pokedex: Seen 145, Caught 111
Coastal Kalos Pokedex: Seen 133, Caught 85
Mountain Kalos Pokedex: Seen 109, Caught 78
National Pokdex: Seen 397, Caught 281

Όποιος θέλει καλεί για μάχες!
Καλό μήνα σε όλους! Μία βδομάδα μετά τη νίκη του πρωταθλήματος ξεκίνησα ένα δεύτερο κύκλο στις περιοχές του Kalos από την αρχή της ιστορίας όπου προσπαθώ να βρω τα κρυφά περάσματα και τα κρυμμένα αντικείμενα, berries και pokémon που μου ξέφυγαν στο πρώτο πέρασμα ή δεν είχα τα κατάλληλα HM για να πάω.

Με το Super Rod έχει αυξηθεί η ολοκλήρωση των Kalos pokédex και με φρέσκα αυγουλάκια ξεπροβάλλουν pokémon σε προηγουμένως κενές θέσεις του pokédex. Με την γενναιοδωρία του grassdragon απέκτησα σε μια ανταλλαγή τον Mewtwo με mewtwonite X χωρίς ακόμα να πιάσω τον δικό μου. Προς το παρόν ανεβάζω levels για να εξελίξω pokémon στο Battle Chateau στη Route 7 και να γεμίσω τουλάχιστον το Kalos pokédex .

Central Kalos Pokédex: Seen 150, Caught 129
Coastal Kalos Pokédex: Seen 144, Caught 114
Mountain Kalos Pokédex: Seen 114, Caught 88
National Pokédex: Seen 439, Caught 356

Α! Μια που κοντραριζόμαστε και για shiny Pokémon, έπιασα ένα shiny (κρατηθείτε...) Qwilfish(!!!) με ένα ανεπανάληπτης ομορφιάς ροζ χρώμα! Και εκεί που χάρηκα γιατί μπόρεσα και το έπιασα στη 10η φορά επαναλαμβανόμενου ψαρέματος με το super rod, δεν έχει εμφανιστεί κανένα πιο ενδιαφέρον shiny pokémon παρόλο που έχω φτάσει στα 74 επαναλαμβανόμενα ψαρέματα. Ίδωμεν...
Pages: 1 2 3 4 5
Reference URL's