Legendary Pokémon

Full Version: Επισημο θεμα προοδου στις X και Y
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Μιας και αυριο θα παρουμε τα καινουργια παιχνιδια ειπα να ανοιξω αυτο εδω το theard για να συζηταμε για την προοδο μας στα παιχνιδια
με ποιο ποκεμον ξεκινησατε και σε ποιο σημειο βρισκεστε; εγω μολις βγηκα απο το δασος
Εγώ έχω όλα τα starters.Toungue
Πάω για το 2ο έμβλημα.
εγω εχω φτασει στην Viola αλλα δεν πηρα ακομα το εμβλημα. θα το αφησω για αυριο. Θελω να καθυστερησω το παιχνιδι οσο μπορω

Πως τα απεκτησες τα starter hachi; στα εδωσε ο grim φανταζομαι;

Also εγω ονομασα τον παικτη μου Kevin
@bc

Στο 1ο save πήρα Chespin+Bulbasaur
Τα έδωσα στον Grim.
Έκανα new game.
Στο 2ο πήρα Fennekin+Charmander
Τα έδωσα στον Grim.
Στο 3ο πήρα Froakie+Squirtle.
Και πήρα ό,τι starter έδωσα στον Grim.Toungue

Τώρα είμαι στις πρώτες μάχες απέναντι στην Team Flare.
οπα κατσε τα αρχικα της Kanto σε ποιο σημειο του παιχνιδιου τα παιρνουμε;
(12-10-2013 09:18 PM)Blue Cross Wrote: [ -> ]οπα κατσε τα αρχικα της Kanto σε ποιο σημειο του παιχνιδιου τα παιρνουμε;

Μετά το 1ο έμβλημα παίρνεις ένα απ'τα 3.
Ρε παιδια... ο Peke με προκαλει συνεχεια σε Tag Battle με τεσσερις παικτες και συνεχεια χανεται η συνδεση. Κανει καποιος disconect ή εγω δεν εχω καλη συνδεση;
(12-10-2013 10:23 PM)Blue Cross Wrote: [ -> ]Ρε παιδια... ο Peke με προκαλει συνεχεια σε Tag Battle με τεσσερις παικτες και συνεχεια χανεται η συνδεση. Κανει καποιος disconect ή εγω δεν εχω καλη συνδεση;

Κάποιος από τους τέσσερις δεν έχει καλή σύνδεση.
(12-10-2013 10:23 PM)Blue Cross Wrote: [ -> ]Ρε παιδια... ο Peke με προκαλει συνεχεια σε Tag Battle με τεσσερις παικτες και συνεχεια χανεται η συνδεση. Κανει καποιος disconect ή εγω δεν εχω καλη συνδεση;

Αυτά πάντως μπορείς να τα ρωτήσεις κι εδώ. :Ρ Για να μη γεμίσουν με bloat τα threads.

#thread-2480.html
εχω φτασει στην Route 6 για να παρω ενα Poke Flute και να ξυπνησω το Snorlax αλλα τωρα εκπαιδευω καποια ποκεμον που επιασα για να φτασουν στο ιδιο επιπεδο με τα υπολοιπα.

Αν δεν φτασω στο ιδιο επιπεδο Espurr, Flabebe, Honedge και Skiddo δεν παω πουθενα
Βρίσκομαι στη Route 7 καθυστερώντας όσο γίνεται. Βρήκα το Daycare και ίσως ασχοληθώ με κανένα αυγουλάκι για να μαζέψω τα starters. Στο GTS έχουν μεγάλη πέραση αλλά δε θέλω να αποχωριστώ τα starters μου.
Pokedex: Seen 71 - Obtained 55
Αυτός ο καλός άνθρωπος ο Grimm, ποιος είναι; Smile
ρε πεκε εμενα μου εξελιχθηκε αμεσως το Eevee. Και δεν θελει τιποτα ατλα να ξερει μια fairy type move
(14-10-2013 03:17 PM)Blue Cross Wrote: [ -> ]ρε πεκε εμενα μου εξελιχθηκε αμεσως το Eevee. Και δεν θελει τιποτα ατλα να ξερει μια fairy type move

Σοβαρά; :O
(14-10-2013 01:07 PM)thanasis Wrote: [ -> ]Βρίσκομαι στη Route 7 καθυστερώντας όσο γίνεται. Βρήκα το Daycare και ίσως ασχοληθώ με κανένα αυγουλάκι για να μαζέψω τα starters. Στο GTS έχουν μεγάλη πέραση αλλά δε θέλω να αποχωριστώ τα starters μου.
Pokedex: 65
Αυτός ο καλός άνθρωπος ο Grimm, ποιος είναι; Smile

Grim Ripper
Θα τον βρεις αυτόν (καθώς και εμένα) στο chatroom του φόρουμ.
Pages: 1 2 3 4 5
Reference URL's