Legendary Pokémon

Full Version: Επισημο θεμα προοδου σε Omega Ruby και Alpha Sapphire
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
Λοιπον παιδια...

Εγω πηρα Alpha Sapphire, ξεκινησα με Treecko, και τωρα εκτος απο αυτο, εχω πιασει ενα Taillow, ενα Poochyena και πηρα το Beldum και το Glalie μαζι μου. Αν και το Glalie δεν με υπακουει ακομα

Μολις μπηκα στο Petalburg Woods
Πήρα την Omega Ruby στα χέρια μου πριν δυο ώρες.
Για starter Pokémon επέλεξα το Mudkip. Κατόπιν έπιασα ένα Zigzagoon, ένα Wurmple και ένα Poochyena, και μέσω DexNav έπιασα ένα Seedot, ένα ακόμα Poochyena (egg move: fire fang) και ένα Surskit. Επίσης παρέλαβα το shiny Beldum (Nature:Lonely) και τώρα βρίσκομαι στην όμορφη Petalburg City.
Event Beldum=ο καλύτερος τρόπος να πιάσεις Pokemon ειδικά στα πρώτα routes.
Hold Back για να πάει 1 HP και Clear Body για να μην πάθεις τίποτα από Growl,Tail Whip,κτλ

Φιλική συμβουλή απ'τον Hachi,ιδιοκτήτη AlphaSapphire
(28-11-2014 05:06 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Φιλική συμβουλή απ'τον Hachi,ιδιοκτήτη AlphaSapphire

Εγώ πάντως δε θα έπαιρνα στα σοβαρά τη συμβούλη ενός ιδιοκτήτη αS. Toungue

/s
Ξεκινησα την As (ακολουθεί η Or μετά τον τερματισμό της) με το λατρεμενο Mudkip επιασα ενα poochyena με fire fang και προχωράω στα routes, αργά και βασανιστικά :Ρ
Λοιπόν εγώ τώρα θα ξεκινήσω τη κασέτα. Περιμένω να πάω να αγοράσω 3ds και OR και θα παίξω.
Αρκεί μόνο να πάω να τα αγοράσω.
(28-11-2014 05:59 PM)fr3quency Wrote: [ -> ]
(28-11-2014 05:06 PM)8hachi8 Wrote: [ -> ]Φιλική συμβουλή απ'τον Hachi,ιδιοκτήτη AlphaSapphire

Εγώ πάντως δε θα έπαιρνα στα σοβαρά τη συμβούλη ενός ιδιοκτήτη αS. Toungue

/s

ΩR ftw.
(28-11-2014 06:24 PM)Billaros Wrote: [ -> ]Λοιπόν εγώ τώρα θα ξεκινήσω τη κασέτα. Περιμένω να πάω να αγοράσω 3ds και OR και θα παίξω.
Αρκεί μόνο να πάω να τα αγοράσω.

Τι λέει το γατάκι ρε Grim; :Ρ
Αρχίζω την μέρα με:
lv33 Marshtomp
lv29 Metang
lv29 Swellow
lv23 Electrike
lv25 Seviper
lv24 Linoone
και 5 badges Toungue
Έχω πάρει 2 Badges και γενικά πάω πολύ χαλαρά την ιστορία.Έχω 3 pokemon για 6αδα και 2 σκλάβους.Sanji(combusken),Bellamy(Poochyena),Pell(Taillow) τα βασικά.Το Poovhyena exei ice fang ενώ το Taillow Brave Bird!Τώρα έχω μεταφέρει ένα shiny Zangoose που είχα βρει στην X και θα το ονομάσω Zoro.Γενικά μπορώ να πω πως μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ ωραίο το παιχνίδι και είμαι ικανοποιημένος.
ΥΓ:Όπως καταλάβατε δίνω ονόματα από One Piece Toungue .
Λίγο πριν το τρίτο έμβλημα:
Marhstomp, Mightyena, Linoone, Kirlia, Breloom, Electrike
Τα μισά μάλλον θα πάρουν πόδι αλλά καλά είναι προς το παρόν. Toungue

Επίσης, το DexNav είναι τρομερό.
Αισίως, έφτασα τα δυο εμβλήματα με την βοήθεια του Marshtomp, της Marilia (ενός Foongus 5IVmax που μετέφερα από την X) και ενός Taillow 2IVmax που εντόπισα με το εξαιρετικό DexNav.
Και ενώ εσείς όλοι παίζετε ORAS, εγώ έφτασα τις 400 ώρες στην Emerald μου μετά από ~9 χρόνια και έκανα EV training ένα Starmie. Toungue
Νίκησα το πρωτάθλημα με τα εξής Pokemon:
lv56 Mamoswine (από Y)
lv46 Manectric
lv49 Swellow
lv52 Metagross
lv57 Glalie
lv53 Swampert

Τώρα αρχίζω το Delta Episode Toungue
Μετά από 2 εμβλήματα είμαι με τα παρακάτω:
Grovyle 22 lvl
Metang 21 lvl
και διάφορα άλλα που γεμίζουν απλά τον χώρο Toungue
αυτήν την στιγμή είμαι route 2 και αναζητώ με dexnav Timid Ralts με syncronize εδώ και 2 ώρες..
ps. μετά από έκκληση του GS να ποστάρω
Pages: 1 2 3 4 5 6
Reference URL's