Legendary Pokémon

Full Version: Επίσημο θέμα προόδου στις Black 2 και White 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Όλοι Riolu άντε πάμε Toungue

Είμαι στην Castelia και το team είναι Pignite Lv.20, Lucario Lv.19, Azumarill Lv.19, Herdier Lv.19 και Elekid Lv.19.

Lucario μπορεί να βγει σε κάποια φάση λόγω του ότι το'χω ξαναβάλει σε in-game ομάδα στην Diamond, Herdier επίσης αν και είναι αρκετά καλό.
Μόλις ξεκίνησα με

Oshawott Lv. 7,
Riolu Lv. 6
Swablu Lv. 5

Και εντωμεταξύ είχα 3 Riolu, όλα τους θηλυκά...
Μετά το 3ο έμβλημα το team έχει ως εξής:
Servine Lv.21
Lucario Lv.21
Growlithe Lv.22
Eevee Lv.20
Herdier Lv.20
Τώρα ψάχνω για Water και Fire Stone Toungue
Ξεκίνησα σήμερα κι'εγώ γιατί ήρθε το απόγευμα η W2 και δεν πρόλαβα να παίξω λόγω μαθημάτων και εθνικής.Έφτασα στην Castelia και η ομάδα μου μέχρι τώρα είναι η εξής:
20Lv Naive Dewott
18Lv Naive Riolu
15Lv Jolly Darumaka (πήγα και το έπιασα για να πάω στο gym χωρίς πρόβλημα)
Τα nature βγήκαν με τη μία στην τύχη εκτός από του Dewott που έκανα μερικά reset για να βρω ένα που να αυξάνει speed
Εγω εφτασα στην Castelia City αλλα δεν πηγα να παρω ακομα το τριτο εμβλημα. Στην ομαδα μου εχω:

Purrloin Lv 18
Patrat Lv 18
Pignite Lv 19
Pidove Lv 19
Azumarill Lv 19
Flaafy Lv 19

Παντως επειδη εχω ηδη συμπληρωσει το Pokedex στην White βαριεμαι να το κανω παλι απο την αρχη, και να πιανω καθε νεο Pokemon που συναντω... τελως παντων θα το προσπαθησω... Παντως σε αυτο βοηθαει και η Habitat List στο Pokedex επειδη βλεπεις τα Pokemon που βρισκονται σε καθε Route η πολη.

EDIT: Εχω μαζεψει μεχρι τωρα 18 medals, οσο για το Pokedex σκοπευω να ασχοληθω μετα την Elite Four που θα τελειωσει η βασικη ιστορια. Παντως μας διευκολυνει παρα πολυ η Game Freak με την Habitat List
Και άλλες φορές είχα underleved Pokemon, αλλά δεν είχα ξαναχάσει στον πρώτο Gym Leader 2 φορές... Τα Pokemon μου έκαναν ελάχιστο damage και τα δικά του έκαναν συνεχώς Work Up και με νικάγανε με Tackle. Τελικά νίκησα χάρη στο Counter του Riolu. Λίγο μετά το πρώτο έμβλημα τώρα και η ομάδα είναι ως εξής.

Riolu Lv. 14
Swablu Lv. 9 (It suuuucks...)
Oshawott Lv. 12
Παρεμπιπτόντως, έπιασα και Tornadus, Thundurus σε Therian Forms. Big Grin
Επιτέλους, έχω κι εγώ την Black 2.

Με σχεδόν έξι ώρες στο κοντέρ, μόλις πήρα το 3ο έμβλημα και συνεχίζω. Η ομάδα πάει ως εξής.

Lucario lvl 24 (Lary)
Smugleaf lvl 20
Psyduck lvl 20
κα HM slaves, derps κτλπ

Για την ώρα πάντως ο Smugleaf δεν μπόρεσε να δείξει την αξία του, 2/3 είχε γερό disadvantage στα gyms και την περισσότερη δουλειά την κάνει ο Lary που λόγω steel type μπορεί να τρώει ξύλο χωρίς να νιώθει. Το Psyduck είναι για να καλύψει την αδυναμία σε φωτιά (και καλά) και επειδή ήθελα να δοκιμάσω τι λέει σαν Pokémon. Επίσης, βρήκα και leftovers.

Τέλος, μ' άρεσε αρκετά και αυτό με τα Pokéstar studios, πολύ καλύτερο από τα βαρετά musicals. Ήδη έκανα 2 ταινίες και σκοπεύω να το ψάξω κι άλλο το θέμα. Και αυτό με τα medals/achievements επικό, που είναι ναι μεν κλασσική ιδέα σε πολλά games αλλά καιρός ήταν να περάσει και στα Pokémon. Για την ώρα 12 τέτοια έχω.
Μετά το τρίτο έμβλημα και είμαι ως εξής:

Growlithe Lv. 23
Dewott Lv. 19
Lucario Lv. 25
Magnemite Lv. 21

Medals: 17/40
Seen: 52, Obtained: 25
tin termatisa !
APO TO SPITI DE 8A VGW GT PINW XIMO KAI PAIZW POKEMON


(if you know what i mean XD )

"hey baby... sorry im really tired to go for a "walk" right now, i will sleep. "

(I LIED (i lied memeface goes here )

kalhnyxta kamena mou ^_^
(14-10-2012 12:51 AM)Darvor Wrote: [ -> ]tin termatisa !

Σοβαρά;


Εγώ μόλις πήρα 6ο έμβλημα και συνεχίζω αύριο.

Η ομάδα ανέβηκε και έφτασε:

Smugleaf lvl 33
Lucario lvl 33
Psyduck lvl 31


Πάντως το νέο σύστημα με τα repels που όταν τελειώνει μπορείς άμα θες να βάλεις αυτόματα το επόμενο είναι αρκετά κορυφαίο.

EDIT: Τελικά 5ο έμβλημα ήταν, έχασα το φαίνεται έχασα το μέτρημα κάπου.
(14-10-2012 01:57 AM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Πάντως το νέο σύστημα με τα repels που όταν τελειώνει μπορείς άμα θες να βάλεις αυτόματα το επόμενο είναι αρκετά κορυφαίο.

Αυτό, τα Habitat List, οι αλλαγές στα boxes, το ότι μπορείς να κάνεις move ένα αντικείμενο στο party... Ουσιαστικές πραγματικά αλλαγές που βελτιώνουν πολύ το παιχνίδι.
(14-10-2012 10:27 AM)pekinoua Wrote: [ -> ]
(14-10-2012 01:57 AM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Πάντως το νέο σύστημα με τα repels που όταν τελειώνει μπορείς άμα θες να βάλεις αυτόματα το επόμενο είναι αρκετά κορυφαίο.

Αυτό, τα Habitat List, οι αλλαγές στα boxes, το ότι μπορείς να κάνεις move ένα αντικείμενο στο party... Ουσιαστικές πραγματικά αλλαγές που βελτιώνουν πολύ το παιχνίδι.


pe8ana apo ta gelia. thx guys xD
Εγω εφτασα στην Nimbasa City αλλα δεν πηγα ακομα να νικησω την Elesa. Προσπαθω να το καθυστερησω οσο μπορω, οποτε θα παιρνω ενα εμβλημα την ημερα. Εκανα και καποιες αλλαγες στην ομαδα μου:

Azumarill
Pignite
Lucario
Growlithe
Tranquill
Flaaffy

Και ειναι ολα στο 26ο Level. Παντως το Riolu δυσκολευτηκα πολυ να το βρω. Συνεχως μου εβγαιναν κατι Mareep και Lillipup που μου εσπαγαν τα νευρα. Εν τω μεταξυ το Azumarill μου αρχισε να βγαζει ενα αστερι καθε φορα που βγαινει απο την Poke Ball ενω δεν ειναι καν Shiny. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο το αστερι;
Εγώ είμαι στην Castelia.Το team ολοκληρώθηκε αλλά μπορεί να υπάρξουν και αλλαγές πιο μετά.Also έβαλα nicknames στα pokemon από διάφορους anime χαρακτήρες Toungue
Orochimaru(Servine) Lv. 24
Akiyama(Herdier) Lv. 23
Gajeel (Lucario) Lv. 22
Ace (Growlithe) Lv. 22
Juvia (Eevee (και μόλις βρω water stone θα γίνει vaporeon)) Lv. 22
Sasuke (Golbat) Lv. 22
(14-10-2012 01:54 PM)Giorgosss Wrote: [ -> ]Juvia (Eevee (και μόλις βρω water stone θα γίνει vaporeon)) Lv. 22

Στην Bulbapedia διαβασα οτι Water Stone βρισκεις στην Route 19 και Fire Stone στην Desert Resort

EDIT: Πηγα στην Desert Resort να παρω την Fire Stone και εξελιξα το Growlithe σε Arcanine. Επειδη ειναι αορατη χρησιμοποιησε το Dowsing MCHN
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Reference URL's