Legendary Pokémon

Full Version: Επίσημο θέμα προόδου στις Black 2 και White 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Προς Driftveil:

Magnemite Lv. 27
Dewott Lv. 26
Arcanine Lv. 27
Trapinch Lv. 30
Lucario Lv. 28

Ένα ακόμα Pokemon χρειάζομαι για να συμπληρώσω την εξάδα. Big Grin Σκόπευα να έχω ένα από κάθε γενιά, οπότε με αυτήν την λογική μου λείπει Pokemon δεύτερης γενιάς.
Είμαι Desert Resort/Nimbasa City, προσπαθώ ν'αποφασίσω για 5ο και 6ο μέλος της ομάδας μου αλλά απλά δε γίνεται να μείνω ευχαριστημένος με τίποτα Toungue Σκέφτομαι το Trapinch αλλά δεν με τρελαίνει στη σκέψη και θέλω αυτή μου η ομάδα να είναι πραγματικά μες στα favorites μου όσο το δυνατόν περισσότερο. Μέχρι στιγμής η ομάδα είναι:

Pignite Lv.26
Elekid Lv.26
Azumarill Lv.25
Scraggy Lv.25 (Το Lucario έφυγε)
Herdier Lv.25 που περιμένω να αντικαταστήσω αν βρεθεί κάτι που να θέλω περισσότερο και
Trapinch Lv.21, όχι πως θα το κρατήσω, απλά δεν ξέρω και τι θα το κάνω τελικά Toungue

Ήθελα ένα Grass και σκεφτόμουν Leafeon (αλλά δε γίνεται τώρα) ή Lilligant αλλά δεν μου κάθεται καλά. Ίσως κανα Sawsbuck μετά.

Επίσης κάτι τελευταίο. Πηγαίντε ΣΗΜΕΡΑ (Δευτέρα) στο Route 4...
? Δεν βρήκα τίποτα όσο και να έψαξα εκεί... Sad


Μια ερώτηση για όσους μπήκαν στο περίεργο σπίτι μεταξύ έκτου και έβδομου εμβλήματος και ασχολήθηκαν με το "puzzle" που είχε μέσα.

Καλα που μου το θυμισες. Πηγα και το επιασα και εγω. Εν τω μεταξυ οταν βγαινουν απο τις Poke Balls τους το Lucario και το Azumarill βγαινει και απο ενα αστερι απο πανω τους ενω δεν ειναι καν Shiny και δεν εχω καταλαβει τι ειναι. Ξερει κανεις να μου απαντησει;
Peke
@tzanakos:
@WGL: Μήπως είναι
Ή μήπως τα έχεις βάλει στο Pokestart;
Στο strange house το lunar wing είναι για να πιάσεις το creselia!
Τώρα water gym leader δεν κατάλαβα τι εννοείς με το βγαίνουν από τις pokeball τους...Huh
Δηλαδή σε ακολουθούν?Εμένα δεν μου έτυχε!HuhHuhHuh
15 ώρες και είμαι πέρασα την Skyla και βρίσκομαι λίγο πιο πέρα, αφού με πήγε βόλτα με το αεροπλάνάκι της.

Smugleaf 43 lvls
Lucario 42 lvls
Golduck 41 lvls

Me 30 medals και 3 ολόκληρες επιτυχίες στα Pokéstar studios.
(15-10-2012 10:09 PM)pekinoua Wrote: [ -> ]Ή μήπως τα έχεις βάλει στο Pokestar;

Τωρα που το σκεφτομαι νομιζω οτι τα εχω βαλει και τα δυο καποια στιγμη στο Pokestar Studios, λες να φταει αυτο;

(15-10-2012 10:45 PM)Victini99 Wrote: [ -> ]Τώρα water gym leader δεν κατάλαβα τι εννοείς με το βγαίνουν από τις pokeball τους...Huh
Δηλαδή σε ακολουθούν?Εμένα δεν μου έτυχε!HuhHuhHuh

Εννοω οταν βγαινουν στις μαχες απο τις Poke Balls εμφανιζονται μερικα αστερακια, οπως αυτα που βγαινουν στα Shiny αλλα κανενα απο τα δυο δεν ειναι Shiny

τελος παντων τωρα εφτασα στην Driftveil City αλλα δεν νικησα ακομα τον Clay.

Αλλα δεν με χαλαει που εχασα το Zorua. Εχω ηδη ενα Zoroark στην White. Θα το κανω Breeding και θα το στειλω στην White 2
(16-10-2012 12:29 AM)Water Gym Leader Wrote: [ -> ]Αλλα δεν με χαλαει που εχασα το Zorua. Εχω ηδη ενα Zoroark στην White. Θα το κανω Breeding και θα το στειλω στην White 2

Άμα ξαναμπείς, θα είναι εκεί και θα στο δώσει.

5 badges, είμαι στη Mistralton, δεν έχω πάει ακόμα στη Skyla.
Dewott, Growlithe, Vibrava, Lairon, Electabuzz στα ~35 Lv, Braviary και Lucario στα ~30.
FLYGON. Big Grin

Επίσης, τελικά από ότι είδα αυτό στην Route 4 θα γίνει σήμερα στην Black 2... Και με ένα άλλο χειρότερο Pokemon...
Αλλα δεν με χαλαει που εχασα το Zorua. Εχω ηδη ενα Zoroark στην White. Θα το κανω Breeding και θα το στειλω στην White 2
[/quote]

Eγώ το zorua το πήρα κανονικά! Γιατί σε μένα δεν έγινε?Huh
Πάω για το 7ο gym badge!!!
(16-10-2012 04:05 PM)Victini99 Wrote: [ -> ]Eγώ το zorua το πήρα κανονικά! Γιατί σε μένα δεν έγινε?Huh
Πάω για το 7ο gym badge!!!

Ισως επειδη δεν ενεργοποιησες το Memory Link. Εμφανιζονται flashback σε διαφορα σημεια για να εξηγησει καποια πραγματα που εγιναν στις πρωτες κασετες.

Και επειδη ειμαι σιγουρος οτι οταν το δεις θα ετοιμαστεις να ρωτησεις πως το ενεργοποιεις, θα σε προλαβω και θα σου πω οτι στο μενου του παιχνιδιου πριν αρχισει το παιχνιδι γραφει καπου UNOVA LINK. Πηγαινε εκει και μετα πατα Memory Link.

Εγω τωρα εφτασα στην Mistralton City αλλα δεν πηγα να νικησω ακομα την Skyla. Εξελιχθηκαν επισης το Flaaffy σε Ampharos, και το Tranquill σε Unfezant (Το αρσενικο ειναι πολυ γελοιο, ευτυχως εχω το θηλυκο στην αλλη κασετα). Ολα μου τα Pokemon βρισκονται στο 33ο Level.

Επισης καταπληκτικο και το World Tournament. Μολις τελειωσω με την Elite Four θα ασχοληθω περισσοτερο με αυτο.
Να 'μαι και εγώ. oWo

Floccesy Ranch με:
  1. Oshawott @ Lv.10
  2. Riolu @ Lv.8
  3. Pidove @ Lv.7
  4. Psyduck @ Lv.5
  5. Mareep @ Lv.5
  6. Azurill @ Lv.5


Έπιασα ότι Πόκεμον τόλμησε να βρεθεί μπροστά μου. Μόνο το Oshawtoo και το Riolu είναι στην ομάδα, τα άλλα δε τα χησιμοποιώ. Αλλά δεν βλάπτει να έχεις παραπάνω Πόκεμον, για καλό και για κακό. Big Grin
Spoiler για θρυλικό Pokemon:
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Reference URL's