Legendary Pokémon

Full Version: Pokémon X και Pokémon Y Γενικη Συζητηση
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
@ Metamon: Ισχύουν όσα λες αλλά η Game Freak προνοεί και σου λύνει τα χέρια. Μπορείς ελεύθερα να αλλάξεις γλώσσα στο παιχνίδι σου, απ' όπου κι αν είναι.

[Image: 2u6o393.jpg]
κι αλλες εικονες

[Image: 726rr9.jpg] [Image: bg42ol.jpg] [Image: fwug07.jpg]
(12-06-2013 04:02 PM)NM2 Wrote: [ -> ]@ Metamon: Ισχύουν όσα λες αλλά η Game Freak προνοεί και σου λύνει τα χέρια. Μπορείς ελεύθερα να αλλάξεις γλώσσα στο παιχνίδι σου, απ' όπου κι αν είναι.

[Image: 2u6o393.jpg]

Που αυτό σημαίνει ότι η θεωρία μου ότι η μέθοδος Masuda δεν θα υπάρχει στις X και Y μπορεί να είναι αλήθεια.
(12-06-2013 04:02 PM)NM2 Wrote: [ -> ]@ Metamon: Ισχύουν όσα λες αλλά η Game Freak προνοεί και σου λύνει τα χέρια. Μπορείς ελεύθερα να αλλάξεις γλώσσα στο παιχνίδι σου, απ' όπου κι αν είναι.

[Image: 2u6o393.jpg]

Θαυμάσια!Big Grin

Οπότε μάλλον μου αρκεί μόνο μία.

Για να δούμε τι θα απογίνει η μέθοδος Masuda.
Επιτέλους το UI είναι όμορφο και δεν έχει καμία σχέση με εκείνο των B/W/B2/W2.... Εκείνο ήταν κακάσχημο...
(13-06-2013 02:20 PM)fr3quency Wrote: [ -> ]Επιτέλους το UI είναι όμορφο και δεν έχει καμία σχέση με εκείνο των B/W/B2/W2.... Εκείνο ήταν κακάσχημο...

Yep... Συμφωνώ εντελώς.
Εχω μια απορια, στην Pokemon XY θα παιζει ρολο η μερα και η νυχτα για την εμφανηση ενος ποκεμον οπως παλια με το zubat πχ.Huh
Ίσως να βάλουν μέρα/νύχτα στα παιχνίδια,μέχρι στιγμής δεν ξέρουμε κάτι τέτοιο, πιστεύω θα είναι αρκετά καλό αν το κάνουν.


Υ.Γ Horde battles, prepare for multiple Zubat attacks Toungue
(19-06-2013 11:22 PM)Grim Ripper Wrote: [ -> ]Ίσως να βάλουν μέρα/νύχτα στα παιχνίδια,μέχρι στιγμής δεν ξέρουμε κάτι τέτοιο, πιστεύω θα είναι αρκετά καλό αν το κάνουν.

Βασικα η εναλλαγη μερας/νυχτας ειναι βασικο χαρακτηριστηκο πλεον δεν νομιζω να αφαιρεθει. Η μονη φορα που εγινε αυτο ηταν στην τριτη γενια και εξ αιτιας αυτου δεν μπορουσαμε να εξελιξουμε το Eevee σε Espeon/Umbreon -_-
(20-06-2013 12:57 AM)Blue Cross Wrote: [ -> ]εξ αιτιας αυτου δεν μπορουσαμε να εξελιξουμε το Eevee σε Espeon/Umbreon -_-

Λάθος. Το ρολόι στην 3η γενιά το ρυθμίζεις στην αρχή. Οπότε, αν και δεν αλλάζουν τα χρώματα για μέρα ή νύχτα, το ρολόι προχωράει. Οπότε, μπορείς να εξελίξεις το Eevee. Wink
(20-06-2013 01:40 AM)fr3quency Wrote: [ -> ]
(20-06-2013 12:57 AM)Blue Cross Wrote: [ -> ]εξ αιτιας αυτου δεν μπορουσαμε να εξελιξουμε το Eevee σε Espeon/Umbreon -_-

Λάθος. Το ρολόι στην 3η γενιά το ρυθμίζεις στην αρχή. Οπότε, αν και δεν αλλάζουν τα χρώματα για μέρα ή νύχτα, το ρολόι προχωράει. Οπότε, μπορείς να εξελίξεις το Eevee. Wink

Ναι αλλα μονο στις R/S/E, στις FR/LF δεν υπαρχει καποιο ρολοι...
Αυτή τη φορά στο σωστό μέρος... Toungue

Τα Pokemon όπως δεν τα έχετε ξαναδεί.
Nαι έχει πολλές πρωτιές αυτή τη φορά! Ελπίζω προς το καλύτερο και να μη χαλάσει η αίσθηση του κλασσικού (δηλαδή όλο το παιχνίδι προς το χειρότερο και να αναπολούμε όλοι τις παλιές καλές μέρες...)
Ανυπομωνώ του χρόνου να το πάρω (+3DS Toungue)
πέρα απ'αυτό ανακοινώθηκε κάτι για την Ομάδα του παιχνιδιού...μπορεί κάποιος να με ενημερώσει γιατί δε βρήκα τίποτα πέρα απ'ότι τους ενδιαφέρει το χρήμα;
Διαβαζοντας μερικα νηματα σε διαφορες ιστοσελιδες σχετικες με τα Ποκεμον, διαπιστωσα με λυπη μου πως πολυ κοσμος εχει απογοητευτει με τις Megaεξελιξεις... Θεωρω πως η Game Freak εκανε αυτο που επρεπε, για να κρατησει τα προσχηματα και να δειξει την σαφεστατη υπεροχη απεναντι σε φαινομενα copypaste οπως τα Monsuno, τα οποια καποτε ηθελαν να γεινουν Ποκεμον, αλλα δεν εκατσε η φαση... Οσο για την αστοχη συγκριση με τα Ντιτζιμον δεν θα την σχολιασω καθολου.
(09-08-2013 10:57 AM)LEOPOLDOS Wrote: [ -> ]Διαβαζοντας μερικα νηματα σε διαφορες ιστοσελιδες σχετικες με τα Ποκεμον, διαπιστωσα με λυπη μου πως πολυ κοσμος εχει απογοητευτει με τις Megaεξελιξεις... Θεωρω πως η Game Freak εκανε αυτο που επρεπε, για να κρατησει τα προσχηματα και να δειξει την σαφεστατη υπεροχη απεναντι σε φαινομενα copypaste οπως τα Monsuno, τα οποια καποτε ηθελαν να γεινουν Ποκεμον, αλλα δεν εκατσε η φαση... Οσο για την αστοχη συγκριση με τα Ντιτζιμον δεν θα την σχολιασω καθολου.

Σύγκριση με τα digimon είναι λογική λόγω του Mega και του φαινομενικού 4th stage. Δεν ξέρω όμως γιατί πρέπει να είναι απαραίτητα κακό. Δεν θα κρύψω πως μόλις τα είδα δεν περίμενα να είναι αληθινά, νομίζω αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα σοκ όσα χρόνια παίζω pokemon. Όμως πιστεύω θα τα συνηθίσουμε...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Reference URL's