Legendary Pokémon

Full Version: Pokémon Global Link και Dream World
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
So people:

Legendary Pokémon Wrote:
[Image: globallink.png]
Pokémon Global Link or PGL in short, the official website accompanying Pokémon Black & White, has just updated, confirming the accidentally revealed global launch date from a couple of days ago: April 13th. The japanese version of PGL will receive aesthetic enhancements and re-launch on the same date as well.

In order to take advantage of PGL, players will have to make an account on Pokemon.com, a copy of Pokémon Black or White and access to a wireless internet hotspot.

The PGL will be available in seven different languages: Japanese, English, French, German, Italian and Korean. It will allow access to the Pokémon Dream World, an online collection of games which in turn allow the player to transfer special Pokémon and items to their Nintendo DS games, and the Global Battle Union, a ranking and worldwide rating mini-site. In addition to that, players will be able to check the status of the Global Trade Station starting this summer.

Οπότε λοιπόν...απόψεις; Γνώμες; Πράγματα που περιμένετε; Πολυαναμενόμενα DW Abilities και κινήσεις;
Εγώ πιστεύω είναι ένα τεράστιο βήμα από τότε που ξεκινήσαμε να παίζουμε Pokémon στην 1η γενιά και είμαι πολύ ενθουσιασμένος να δω τι μπορεί να μας προσφέρει. Ιδιαίτερα είναι ενδιαφέρον που πλέον θα μπορούμε να παίζουμε σε official πρωταθλήματα μέσω wi-fi αλλά και πάλι ακριβώς δεν ξέρω ακόμα τι παίζει γενικότερα. Περισσότερο απ'όλα περιμένω να βρω πολλά χρήσιμα Pokés όπως Drizzle Politoad, Drought Ninetales -αναμενόμενα μεν αλλά-, Moody Bidoof, Contrary Serperior, Speed Boost Blaziken...και η λίστα συνεχίζεται Smile Πάω να τσεκάρω στο manual και στο help section περί τίνος πρόκειται με όλα αυτά αλλά μάλλον θα τα καταλάβουμε καλύτερα μεθαύριο από πρώτο χέρι Toungue
Καταρχήν έχω ήδη φίλους με όσους έχω ανταλλάξει FC. Όποιος θέλει ευχαρίστως να ανταλλάξουμε. Wink

Έβαλα ένα Zorua στην αρχή, μετά ήθελα να το βγάλω για να γίνουν οι αλλαγές στο Pokedex(νέο Skin Big Grin) και τότε κατάλαβα ότι μόνο ένα Pokemon την ημέρα μπορείς να βάλεις...
Έτσι θα πρέπει τώρα να βάλω αύριο γιατί δεν έχω Sad Dream World δεν γινόταν να μπω πάντως... Επίσης, πότε θα πάρουμε το Eevolution μας :3?
[Image: 3ztwx.png]

FFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Δεν έχω καταλάβει και πολλά για το τι παίζει αλλά έβαλα ήδη τον Smugleaf μου για ύπνο. Έκανα account και στο site.

Αναμένω αποτελέσματα...


Edit: Γιατί αργεί να αρχίσει να ονειρεύεται; Μήπως να του λεώ κανά παραμυθάκι άλλη φορά πριν το στείλω στο κρεβάτι του;
Εγώ δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί και τι πρέπει να κάνω... Απλώς έχω φτάξει account στο site και ανυπομονω για τα Dream World abilities.Toungue
@NM2: Το ίδιο μου βγάζει. Θα το δοκιμάσω αργότερα...
@Peke: Το ίδιο και σε μένα από χθες, τώρα άλλαξα και Pokémon να δω μπας και αλλά τζίφος πάλι...
Κοινώς:
[Image: 2n0kp49.jpg]

NAI!!
Πρέπει να περάσουν 24 ολόκληρες ώρες για να ξαναβάλω για ύπνο Pokemon; Αν είναι έτσι πρέπει να περιμένω ως 1 το βράδυ.

Επίσης ακόμα περιμένω αυτά τα "five or minutes or longer". Να δούμε πότε θα στρώσει.
Αμφιβάλλω ότι χρειάζεται να περάσουν 24 ώρες για μας. Εδώ δεν μπορούμε να μπουμε ακόμα! Έβαλα χθες το Liepard μου να κοιμηθεί κατά τις 10 και ξύπνησα σήμερα και πάλι δεν μου έλεγε τίποτα, ούτε να τον ξυπνήσω μπορούσα από το Profile, ούτε να παίξω DW, τίποτα. Τον έβγαλα από το παιχνίδι μέσα, πήγα Game Sync πάλι και μου είπε αν θέλω να τον ξυπνήσω. Ναι, και που κοιμήθηκε είδαμε χαρά. Έβαλα τώρα ένα Audino γιατί έτσι ήθελα ν'ακολουθήσω το παράδειγμα των Ιαπώνων και πάλι τα ίδια...δεν γίνεται ρε γ***το αυτό το πράγμα να είναι μόνο στην Ευρώπη! Στην Αμερική τρέχει κανονικά κι εδώ περιμένουμε five minutes = 16 ώρες! Τι να πω...
Δεν ξέρω για εσάς εγώ μια χαρά παίζω Big Grin.
Ντάξει...πλάκα κάνεις...πως;;;
Παδια εμενα λεει :
Game Sync has run out of energy.It will take one day to recharge it. :/
Και δεν μπορω να βαλω ποκεμον να κοιμιθουν.Καμια βοηθεια?
Δεν μπαίνει Dream World Sad Terraplant, DW μπήκες?
Μπήκα και έπαιξα και mini games. Αυτό με το Pelipper,αυτό με το παγωτό και αυτό με το Wailord και τις μπάλες. Έχω και ένα Nidoran Male σε αναμονή. Big Grin
WTH?! Sad Εμένα δεν μπαίνει. Δοκίμασα και μετά από 5 λεπτά που λέει αλλά τζίφος...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Reference URL's