Legendary Pokémon

Full Version: Pokemon TCG Τουρνουα
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
υπάρχει περίπτωση να βρω κανένα σήμερα η μπα;
[Image: pokemonnational.gif]
Ήρθε η στιγμή που όλοι περιμέναμε, το games fair έφτασε !
Το Σάββατο 7 Απριλίου ώρα 12 το πρωί θα διεξαχθούν στο ξενοδοχείο Στράτος Βασιλικός το πανελλήνιο πρωτάθλημα Pokemon trading card game. Να είστε όλοι εκεί, σας περιμένουμε.

Το Games Fair της Κάισσα θα διεξαχθεί και φέτος τον Απρίλιο στο ξενοδοχείο Στράτος Βασιλικός (Μιχαλακοπούλου 114 Αθήνα), το (Σαββατοκύριακό 7 & 8 Απριλίου). Οι επισκέπτες θα μπορέσουν να δουν όλα τα τελευταία επιτραπέζια της κάισσα, να παίξουν στους διαγωνισμούς επιτραπεζίων που επιθυμούν, αλλά και να απολαύσουν τα αγαπημένα τους παιχνίδια στα πολλά τουρνουά που θα γίνουν στο Magic the Gathering, YuGiOh, Pokemon, Warhammer, Dungeons & Dragons, L5R κα.

Το αναλυτικό πρόγραμμα

Σάββατο

10.00 Magic Modern
10.00 YugiOh WCQ
12.00 Pokemon
17.00 Magic GPT Manchester type ΙΙ
18.00 L5R

Κυριακή

10.00 Magic GPT Malmoe Sealed
10.00 YugiOh WCQ
10.00 L5R Kotei
16.00 YuGi Island of terror
16.00 Magic Ignite the Dawn Fun Event

πηγή : kaissa games

για όσους θα έρθουν

Οι ώρες που αναφέρονται είναι η έναρξη των τουρνουά, εγγραφές από μισή ώρα νωρίτερα.

[Image: 381810_291559647550918_154036101303274_8...1816_n.jpg]

!!! υποστηριζόμενα pokemon TCG format στο τουρνουά !!!
Heargold & SoulSilver
Heargold & SoulSilver Triumphant
Heargold & SoulSilver Undaunted
Heargold & SoulSilver Unleashed
call of legends
Black and White
Black and White emerging powers
Black and White nooble victories
Black and White Next Destinies

παλαιότερες συλλογές ΔΕΝ είναι playable, αλλά μπορείτε να παίξετε ελεύθερα στα υπόλοιπα τραπέζια που υπάρχουν εκεί μαζί με τα άλλα επιτραπέζια παιχνίδια.

όσοι μπορείτε ελάτε, πείτε το και σε αυτό το thread.
Μιας και μένω κοντά θα περάσω να πω κανα γειά ίσως, αλλά έχω υποχρεώσεις το απόγευ,α και δεν μπορώ να κάτσω :/
να ρωτησω αν ξερει κανεις αν γινεται τιποτα απο τουρνουα πλεον πριν μισο χρονο ξαναρχισα pokemon TCG ειμαι και λιγο μεγαλος αλλα δεν ξερω ουτε αν γινονται prerelease τουρνουα πλεον.
Pre-release δεν νομίζω να γίνονται, τουλάχιστον η Kaissa δεν κάνει απ' όσο γνωρίζω.
Για τουρνουά γίνονται συνήθως στα Game Fair, που γίνονται κοντά στα Χριστούγεννα κ την άνοιξη, κάπου 8-9 δεκ μάλλον θα είναι το επόμενο αλλά υπάρχει νομίζω μια Kaissa στο Χαλάνδρι που κάνει τουρνουά, κάτι είχα δει σε ένα άλλο forum.


P.S Αν θες μπορείς να αρχίσεις την online version του TCG, αλλά χρειάζεται να κάνεις redeem codes για να πάρεις νέες κάρτες (εννοείται πως μπορείς να κάνεις κ ανταλλαγές), του κωδικούς τους βρίσκεις στα booster packs, tins, theme decks που αγοράζεις από μαγαζιά που πουλάνε αυθεντικές κάρτες π.χ Kaissa
ευχαριστω πολυ θα το ψαξω κι αλλο και θα δω TCGO παιζω ηδη αλλα ειναι αλλιως να εχω κανονικες καρτες στα χερια μου Toungue
Ναι ξέρω τι εννοείς εγώ πάλι μόνο online παίζω το tcg (screen name: Grim_Ripper) αλλά παίρνω και booster γτ κάνω συλλογή, τις προάλλες που πήρα ένα boundaries crossed (το πρώτο που παίρνω) άνοιξα FA Bianca. Toungue
Χειμερινό Games Fair το Σ/Κ 8 και 9 Δεκεμβρίου λοιπόν, PTCG θα έχει την Κυριακή στις 12:00. Κλασικά στο Στράτος Βασιλικός. Με μια επιφύλαξη όλα αυτά βέβαια γιατί τα είδα στο facebook της Κάισσα Χαλανδρίου, δεν έχει ανέβει ακόμα ανακοίνωση στο κεντρικό site της Κάισσα. Απλά το ποστάρω για να μην κανονίσουν κάτι τα δυόμισι άτομα που ίσως θέλουν να έρθουν.
Φτιάξε μου deck, θύμισέ μου κανόνες, και έρχομαι Toungue
Με theme deck παίζουμε ή θα γελάει ο κόσμος; Toungue Πάντως αν μου δανείσει κάποιος κάτι καλύτερο δε λέω όχι. Toungue
(28-11-2012 10:48 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]Με theme deck παίζουμε ή θα γελάει ο κόσμος; Toungue Πάντως αν μου δανείσει κάποιος κάτι καλύτερο δε λέω όχι. Toungue

Τι θα γελάει ο κόσμος ρε, 6-7 άτομα θα είστε Toungue
GeorgeSlayer: Είναι κοντά το ξενοδοχεί, δεν έχεις δικαιολογία. Εγώ και με theme παίζω, δεν έχω πρόβλημα Toungue
@Grim Reaper: 6-7; Υπεραισιόδοξο σε βρίσκω. Toungue

@Pekinoua (που δεν πόσταρε αλλά θα ποστάρει) Ψήνεσαι;

@Arty2: Αν είσαι και εσύ έρχομαι. Toungue

@NM2: Κανένα καλό Garchomp πού θα βρούμε; xD
(28-11-2012 11:35 PM)GeorgeSlayer Wrote: [ -> ]@Grim Reaper: 6-7; Υπεραισιόδοξο σε βρίσκω. Toungue

@Pekinoua (που δεν πόσταρε αλλά θα ποστάρει) Ψήνεσαι;

@Arty2: Αν είσαι και εσύ έρχομαι. Toungue

@NM2: Κανένα καλό Garchomp πού θα βρούμε; xD

Ποτέ δεν ξέρεις πόσα άτομα ίσως έρθουν GS.
Για τους Garchomp το πολύ πολύ δανείζεσαι για όσο είναι το tour από κάποιον εδώ μέσα, σιγά το πράγμα.
Εσύ παίζει να πας; Smile
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Reference URL's