Legendary Pokémon

Full Version: Pokémon X και Pokémon Y Γενικη Συζητηση
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
[Image: Xlogo.png]
[Image: Ylogo.png]

http://www.legendarypokemon.net/2013/01/...-pokemon-y

Η εκτη γενια εχει ανακοινωθει

Υ.Γ.βασικα απλα ηθελα να φτιαξω ενα αντιστοιχο theard για την εκτη γενια στα ελληνικα
Απ'όσο έχω δει,σύμφωνα με πολλούς,οι τύποι των αρχικών στην τελική εξέλιξη θα είναι:
Chespin:Grass-Dark (σαν το Nuzleaf και το Shiftry)
Fennekin:Fire-Psychic (σαν το Victini)
Froakie:Water-Fighting. (σαν το Poliwrath και το Keldeo)
http://www.pokemon.com.gr/viewtopic.php?...204#p10204

δεν μοιαζει με παραλλαγη του Victini η
eeveelution; τα χρωματα τους και το βλεμμα τους μοιαζουν
Oντως βασικα. Φαση θαχει να εξελιζεται οπως το karrablast και το Shelmet
Ισως δεν προστεθει νεος τυπος pokemon και απλα το Ninfia να ειναι τριπλου τυπου: ''PSYCHC/WATER/ICE'' Αυτο βεβαια εχει ως αποτελεσμα να επεκταθει το Type Chart...
(14-02-2013 12:35 AM)LEOPOLDOS Wrote: [ -> ]Ισως δεν προστεθει νεος τυπος pokemon και απλα το Ninfia να ειναι τριπλου τυπου: ''PSYCHC/WATER/ICE'' Αυτο βεβαια εχει ως αποτελεσμα να επεκταθει το Type Chart...

Χλωμό το βλέπω. 3 τύποι θα ήταν πολύ περίπλοκοι χωρίς λόγο. Και ούτως ή άλλως έχουμε ήδη eeveelutions που είναι Psychic, Water και Ice. Όπως έχει προαναφερθεί μάλλον θα είναι Normal ή Flying.
(13-02-2013 01:00 AM)Kingnothing412 Wrote: [ -> ]Oντως βασικα. Φαση θαχει να εξελιζεται οπως το karrablast και το Shelmet

Ούτε καν. Το έχουν **** με όλες αυτές τις μεθόδους και τους μηχανισμούς.

Χόρεψε το χορό της βροχής ενώ κρατάς μια μαϊμού η οποία είναι ντυμένη Χίτλερ. Μόνο έτσι θα μπορέσεις να αποκτήσεις τη νέα εξέλιξη του Eevee.

Χε*ε με ρε Nintendo.
Παντως αν ειναι οντως Flying type θα εχει πλεονεκτημα εναντια στο Leafeon και θα μειονεκτει με το Glaceon. Τυχαιο; δεν νομιζωToungue
Απόκλειεται να είναι Flying-type. Μη σου πω για Normal το κόβω. :/

Μου θυμίζει πολύ Delcatty. ΜΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ...
laaaaaaame αν ειναι νορμαλ. θα μπορουσαν να το κανουνε παντως ποιζον ή γκοστ ή γκραουντ Cool


κανω κι ενα απ στο θεμα , δε νομιζω να παιξω ομως καθολου με 6η γενια δυστυχως...
γιατι, δεν εχεις 3DS; κριμα γιατι τα παιχνιδια φαινονται τελεια απο το trailer

Also, προσεξα οτι οι eeveelutions με τους τυπους τους πλεονεκτουν/μειονεκτουν μεταξυ τους. Για παραδειγμα το Jolteon με το Vaporeon και το Vaporeon με το Flareon. Με αυτη την λογικη το ιδιο θα πρεπει να συμβαινει και με το Sylveon (αρα δεν θα μπορουσε να ειναι Ghost, Poison ή Ground θελω να πω), ελα ομως που τωρα το Sylveon ειναι η μονη eeveelution στην εκτη γενια... κατι με κανει να πιστευω οτι το Sylveon θα αλλεληπεδρα με το Glaceon και το Leafeon στην τεταρτη γενια, αρα θα ειναι Flying και επειδη ο flying type ειναι παντα δευτερευων τυπος (με εξαιρεση το Tornadus) μπορει να ειναι και Normal. Αν ισχυει αυτο τοτε το Sylveon θα ειναι η πρωτη eeveelution με dual-type
Ρ BC μ' αρέσει που έχω ποστάρει και κάτι εικόνες/link στην αγγλική version του thread.
(11-03-2013 08:45 PM)Grim Ripper Wrote: [ -> ]Ρ BC μ' αρέσει που έχω ποστάρει και κάτι εικόνες/link στην αγγλική version του thread.

ναι τις προσεξα Toungue αλλα ειλικρινα δεν περιμενα να δω τις εικονες για να καταληξω σε αυτο το συμπερασμα. Το εχω σκεφτει απο μονος μου αυτο.
Ναι ρ κ εγώ το είχα σκεφτεί πριν δω τις εικόνες.
ναι φιλε μου..δεν εχω 3DS και δε νομιζω οτι προκειται να παρω κιολας ... tbh* , του χρονου ειναι απιθανο (3η λυκειου) να μπορω να παιζω ποκεμον ισως μετα παρω βεβαια..αν κι εχω ως προτεραιοτητα ενα wii u,ενα pc,ενα αυτοκινητο(Wink , ας ειμαστε καλα βεβαια και μπω σε καποια σχολη...ετοιμαζομαι για μπλακ 2 παρ'ολ'αυτα το φετινο καλοκαιρι Big Grin

στο θεμα τωρα ελπιζω να μην ειναι νορμαλ το συλβεον. θα ειναι φεηλ .

*tbh=to be honest
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Reference URL's