Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις/Απαντήσεις 3
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Εδώ ποστάρουμε όλες τις ερωτήσεις μας.ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΕΟ ΘΡΕΝΤ.

Απαντήσεις ΜΟΝΟ από μόντς και από άτομα με 1000+ post.
Ερωτήσεις από όλους.
Have fun.mustaine2
(03-05-2009 05:00 PM)Billaros Wrote: [ -> ]Απαντήσεις ΜΟΝΟ από μόντς και από άτομα με 1000+ post.

και γιατι να μην απαντουν ολοι?? Toungue

btw, λετε συνεχως οτι θα κανετε redesign στο LP. ποτε θα γινει και τι αλλαγες θα συμβουν????Huh
Επειδή το ποστ σου έχει κοντά 45 ερωτηματικά, θα θεωρήσω ότι ρωτάς σοβαρά.

1. Γιατί αν απαντούσε ο καθένας, θα είχαμε έναν αχταρμά από τελείως άστοχες απαντήσεις, για την εγκυρότητα των οποίων δεν θα μπορούμε να εγγυηθούμε. Κάτι σαν το άλλο thread με ερωτήσεις ένα πράμα. Θεωρούμε ότι κάποιος που έχει μείνει αρκετό καιρό εδώ, έχει αποκτήσει μια Α γνώση πάνω στο θέμα Pokémon.

2. Είναι ψαρωτικό, για να νομίζετε ότι κάτι κάνουμε κι εμείς για να βελτιώσουμε το site. Ωστόσο οι αλλαγές θα είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοσο σημαντικές που θα επηρεάσουν τη ζωή σας σε τέτοιο βαθμό που ούτε οι ίδιοι δεν θα το πιστεύετε. Anyway, το τι θα γίνει και πότε θα το μάθετε εν καιρώ. Δεν μας βιάζει κανείς.
Κάνουμε ότι ερώτηση μας κατέβει?

Ή μόνο για θέματα που αφορούν το site; Μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά ναι ρωτάω.

Και είμαι σίγουρος ότι θα εμφανιστούν σύντομα τρόλλερς.
Στο μέλλον θα υπάρχει και θέμα για γενικές ερωτήσεις και για Pokemon κια για το τι φάγατε, υπομονή δεν έχουμε 100 χέριαααα
Ρωτάμε ό,τι θέλουμε αφού είναι στην γενική συζήτηση!αλλά να έχει και σχέση λίγο...Smile
well, αγωρασα την τεταρτη την Platinum (μικρες βελτιοσεις στα γραφικα, μεσεες στο wi-fi support) και δεν βρηκα πουθενα το "ξυστο" για να παρω τα αστερακια nintendo. Αυτο με εβαλε σε σκεψη, και καταλαβα οτι δεν εχω παρει τπτ τετοιο ουτε στα παιχνιδια wii που εχω, ουτε στην diamond και κατα πασα πιθανοτητα ουτε στα αλλα παιχνιδια για το ds... μολις πρην απο μερικες μερες αρχησα να ενδιαφερομε για τα αστερακια μου επιδη θελω να τα κανω wii points για να κατεβασω το my pokemon ranch, οποτε δεν ειχα δωσει σημασια παλεοτερα. το θεμα ειναι το εξης: μηπος τωρα βαζουν τον κωδικο καπου αλλου (ή μηπως καταργηθηκε το συστημα με τους κωδικους);
Δεν υπάρχει Star Club στην Ελλάδα, με αποτέλεσμα όσα παιχνίδια συσκευάζονται στο εξωτερικό ειδικά για την Ελλάδα (βλέπε Pokemon) να μην έχουν την κάρτα με τους πόντους. Δυστυχώς η Nintendo of Europe εξακολουθεί να μας αγνοεί σε αυτό το θέμα...
Και όσον αφορά στο Wii, είναι σημαντικό να το έχουμε δηλωμένο ως Ελλάδα αντί για Αγγλία όταν συνδεόμαστε στο internet, υποστήριξη θα υπάρχει μόνο όταν φαίνεται να υπάρχει κόσμος.
Συγνώμη που ρωτάω αλλά πώσ μεταφέρεις Manaphy σε diamond?
εχω μερικες πληροφοριες για τα origins καποιων ποκεμον (σε τι βασιζοντε) και δεν ξερω που να τις ποσταρω... υπαρχει σχετικο thread ή να φτοιαξω δικο μου?

επισεις μπορειτε ελευθερα να χρησιμοποιησετε τις πληροφοριες μου για την στηλη σας http://www.legendarypokemon.net/origins (την οποια θεωρω πολυ ενδιαφερουσα), εαν φυσικα το επιθημητε!
(01-06-2009 02:33 PM)mew4lugia Wrote: [ -> ]Συγνώμη που ρωτάω αλλά πώσ μεταφέρεις Manaphy σε diamond?

Χρειάζεσαι 2 DS, μια Ranger στην οποία έχεις κάνει την αποστολή που παίρνεις το Manaphy egg και μια D/P/Pt στην οποία θες να μεταφέρεις το αυγό. Ξεκινάς τη Ranger, πας εκεί που είναι το αυγό (Ranger net νομίζω) και ακολουθείς τις οδηγίες. Είναι αρκετά αναλυτικές.

(01-06-2009 02:54 PM)MANUELF Wrote: [ -> ]εχω μερικες πληροφοριες για τα origins καποιων ποκεμον (σε τι βασιζοντε) και δεν ξερω που να τις ποσταρω... υπαρχει σχετικο thread ή να φτοιαξω δικο μου?

Δεν πρέπει να υπάρχει παρόμοιο thread, φτιάξε εσύ άμα θες.
Παιδιά,θα μπορούσα να έχω καποια ενημέρωση/στοιχεία για το τουρνουά Pokemon π.χ έχει τελειώσει,και αν ναι υπήρξε μεγάλη ή μικρή συμμετοχή?Επίσης ποιά ειναι η γνώμη σας για το γενικότερο επίπεδο των battles(γνώση συμμετεχώντων για EVs,IVs,Natures και γενικότερα το επιπέδο στρατηγικής)?Οχι,τίποτα άλλο απλά πιστεύω πώς στην Ελλάδα ασχολούνται ''σοβαρά'' κάπου 20-30 ατομά.....ελπίζω να κάνω λάθος......Undecided
Συμμετοχή 62 άτομα, συν μερικούς άλλους που δεν μπόρεσαν να παίξουν για δικούς τους λόγους. Το τουρνουά δεν έχει τελειώσει ακόμα, είμαστε στην τελική τετράδα. Απο γνώσεις είμαστε ok, νομίζω ότι μετά τους 2 πρώτους γύρους δεν παίζει να έμεινε κάποιος που δεν ήξερε περί των μηχανισμών του παιχνιδιού. Γενικά, για πρώτο τουρνουά, πάει πολύ καλά.
Λοιπόν, έχω και 'γώ μια απορία, αν και κάπως περίεργη...
Δείτε το παρακάτω βίντεο, έστω λίγο:

<embed src="http://player.longtailvideo.com/player.swf" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" flashvars="file=http://media.filb.de/games/dungeon/sora/20090420_openingdemo.mp4&amp;image=http://media.filb.de/games/dungeon/sora/20090420_openingdemo.jpg&amp;bufferlength=2&amp;autostart=false&amp;backcolor=000000&amp;frontcolor=0000CC&amp;lightcolor=FF0000&amp;screencolor=000000" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" width="272" height="428">

Τι παρατηρήσατε; Ναι, αυτό που προσέξατε είναι και η απορία μου. Πως γίνετε να το έγραψε με ΤΟΣΟ καλή ανάλυση με κάμερα; Δεν γίνετε. Τότε, πως έγραψε βίντεο το gameplay ενώς παιχνιδιού του DS, χωρίς να έχει κάμερα; Υπάρχει Screen recorder για το DS ή μετέφερε το σήμα των οθόνων στο PC; Μήπως, λοιπόν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο;
(04-06-2009 03:28 PM)XaralaBoss Wrote: [ -> ]βασικα δε φαινεται τιποτα , μονο ενα ασπρο ορθογωνιο, αλλα φανταζομαι θα κατεγραψε βιντεο στην οθονη του υπολογιστη του καθως επαιζε καποιο ΡΟΜ

Εντάξη, έκανα μερικές βλακείες: Αυτό το βίντεο ΔΕΝ είναι απ' το youtube. Παίζει μέσω ενός video player που χρησιμοποιεί το adobe flash player. Και επειδή δεν βρήκα κάπου τον κώδικα να τον αντιγράψω, τα έκανα λίγο σαλάτα... Ok, το έφτιαξα και νομίζω πως τώρα πρέπει να λειτουργεί...

Επίσης, Χαράλαμπε, δεν έγινε έτσι. Δες το βίντεο και θα καταλάβεις γιατί...

*EDIT* Και για να γίνω λίγω πιο αναλυτικός, για να παίξει το video, χρησιμοποιούσε ένα αρχείο από το filb.de. Μάλλον (όπως και με την παλιά μου sig) κάτι έκανε ο Webmaster και το μπλόκαρε...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Reference URL's