Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Γενικά]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
(03-04-2011 11:35 AM)staraptor Wrote: [ -> ]πως μπορω να αλαξω το στοιχειο κατεβασματος?
πχ κατεβαζω κατι και διπλα διχνει ενα συμβολο google chrome. πως το κανω internet explorer?

πρώτη φορά στη ζωή μου ακούω τέτοιο πράγμα Ο.ο
αν μπορείς πάρε ένα screenshot για να δούμε τι εννοείς

@Vax Doce: σου απαντώ εδώ: #t...#pid122953
Μάλλον πρέπει να αλλάξει το προεπιλεγμένο πρόγραμμα για τον τύπο αρχείου.
Σε αυτή την περίπτωση,
δεξί κλικ πάνω στο αρχείο > άνοιγμα με... > επιλογή προγράμματος
και από εκεί επιλέγεις αυτό που θές

για τί τύπο αρχείου μιλάμε;
τι θελω να κατεβασω?την pokemon ruby destiny[σορρη που ανεφερα ρομ]
Arty2 χίλια ευχαριστώ. Το Mystery Gift το κατάλαβα, αλλά ακόμα δεν κατάλαβα πως παίρνεις ας πούμε το Shiny Raikou. Καλά τα Πόκεμον που ξεκλειδώνονται με αντικείμενα οπως το Liberty Pass. Τα άλλα πως τα παίρνουμε, μέσω του Union Room? Ανταλλαγή κατά κάποιο τρόπο, ή υπάρχει και κάτι άλλο; Σορρυ που σας τα πρίζω, αλλά προσπαθώ να καταλάβω όσα περισσότερα γίνεται χωρίς να ρωτάω συνέχεια...
Στα δίνει ο ταχυδρόμος στο Market, αρκεί να έχεις κενή θέση στο party σου και να 'χεις πάρει τη wondercard τους απ'το mystery gift.

(800η ποστ! )
Ευχαριστώ GeorgeSlayer!!
Έχω μια ερώτηση σχετική με το υλικό του pcιού. Ξέρω πως δεν είανι και το καταλληλότερο μέρος αλλά νομίζω πως κάτι μπορεί να ξέρετε και σεις.

Λοιπόν, έχω το pc μου 4,5 χρόνια. Για να μην τα πολυλογώ, με τον τρόπο που το χρησιμοποιώ και με τα χρόνια, έχει χάσει πολύ από απόδοση. Τελευταία, ειδικά ο επεξεργαστής έχει καταντήσει για πέταμα. Τέλος πάντων, είπα να το κρατήσω όσο αντέξει.

Όμως, έκανα strech test και μέτρησα την θερμοκρασία του επεξεργαστή. Τσάκωσε 90 ολόκληρους βαθμούς. Νομίζω πως είναι πολύ. Πάρα πολύ. Και το έκανα με 2 δαιφορετικά προγράμματα για να είμαι σίγουρος. Κι αφού ο επεξεργαστής δουλεύει συχνά στο 90-100% για games (έτσι κι αλλιώς video να βλέπω στο 95% δουλεύει τόσο γτπ που είναι) λογικά δουλεύει σε υψηλές θερμοκρασίες πάντα. Και ρωτάω:

Αυτές οι θερμοκρασίες, πόσο υψηλές είναι σε σχέση με τα συνηθισμένα;

Φταίει το ότι ο επεξεργαστής δουλεύει σε συνθήκες βραστού αβγού που το pc μου σέρνεται;
Κοίτα, ανάλογα τον επεξεργαστή πάει και το όριο καλής λειτουργίας ζωής, ωστόσο το 90 μου ακούγεται όντως πολύ από το 70 που είχα υπόψιν αν και αυτές οι μετρήσεις δεν ειναι πάντα πολύ ακριβείς.

Πάντως αν λειτουργεί πολύ καιρό σε αυτές τις θερμοκρασίες, είναι πολύ πιθανό να έχει ψηθεί ανεπανόρθωτα.

Επίσης αν έχεις την ίδια εγκατάσταση Windows εδώ και 4.5 χρόνια, τότε φταίνε σίγουρα αυτ΄ά στο μεγαλύτερο μέρος.

Δοκίμασε όμως να τον ανοίξεις, να τον καθαρίσεις από σκόνες κτλ με ένα spray πεπιεσμένου αέρα, θα του κάνει καλό όπως και να χει :]
Windows άλλαξα πριν 2 χρόνια απο xp σε 7.

Τέσπα, από προχτες που ανικατέστησα το παλιό gel ανάμεσα σε ψύκτρα και επεξεργαστή το pc μου έγινε πολύ χάλια. Το ξανάνοιξα σήμερα το μεσημέρι, το καθάρισα και ανακάλυψα ότι δεν είχα βάλει καλά τον επεξεργαστή στην υποδοχή...

Έβγαλα και παλιά προγράμματα, καθάρισα και από software ότι δεν χρειαζόμουνα και τώρα βλέπω πολύ βελτίωση. Λογικά έφταιγε που είχα βάλει στραβά τον επεξεργαστή.

Πάντως τώρα δουλεύει ικανοποιητικά (ακόμα και l4d2 και DotA έπαιξα).
Με την ευκαιρία σου κάνε και φορμάτ αν δεν έχεις κάνει απ'όταν έβαλες τα 7, θα δεις σίγουρα μεγάλη βελτίωση.
Ερώτηση 1:
Μία αρκετά σοβαρή ερώτηση και δύσκολη (νομιώ). Όταν είχα αγοράσει το laptop είχε δύο δίσκους/partitions/w/e (αν θυμάμαι καλά) και ήταν βίστα. Με τον καιρό, βγήκαν τα 7 και έκανα την αναβάθμιση (δε θυμάμαι αν ήταν παράνομα ή όχι, αλλά updates μου κάνει χωρίς προβλήματα).
Το θέμα και πρόβλημά μου είναι ότι θέλω να -σβήσω- τα βίστα και να ενώσω τους 2 δίσκους ώστε να είναι ένας ενιαίος και να έχω μόνο τα 7 και δε ξέρω πώς ακριβώς να το κάνω αυτό. [Η διαμόρφωση δίσκου δεν 'πιάνει' με οποιαδήποτε ρύθμιση] Έχω την υποψία ότι φταίει κάτι με τα δικαιώματα του 'κύριου δίσκου/συστήματος'; (If that makes sense) Κάθε πρόταση δεκτή και θα την εκτιμήσω, ΕΚΤΟΣ από το να ψάξω στο γιουτιουμπ, αλλιώς δε θα ρωτούσα καν. Heart

(ένδιτ) Ερώτηση 2:
Done, γι' αυτά ρωτάμε σε PM. xD
<-ώπα, δε το θυμόμουνα


EDIT: Άκυρο, παίδες. Έψαξα λίγο πάνω στο θέμα και βρήκα τη λύση. Δε γνώριζα ότι υπήρχαν disk partitioning software. (νουμπάκι) Toungue
Γίνεται σε αυτό το forum να βάλουμε στο post μας μια εικόνα και κάπως να γίνει να συνεχίζει κανονικά το κείμενο δίπλα της.

Πχ

Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο
Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο Κείμενο

Σε κάποια άλλα forum γινόταν με την εντολή [floatleft] εικόνα [/floatleft] αλλά εδώ δεν φαίνεται να ισχύει.

Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα τώρα μόλις, όταν βάζω πολλά κενά με space φαίνεται μόνο ένα. Γιατί και πώς μπορώ να αφήσω πολλά κενά (εδώ ήθελα μεγαλύτερο κενό ανάμεσα από το εικόνα και κείμενο).
πως μπορω να συνδεσω το ps2 στο internet?
με απλα λογια γιατι ειμαι λιγοHuhσε αυτα τα θεματα
υπαρχει god of war 3 για το ps2?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Reference URL's