Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Γενικά]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
5 wres?Mia xara eisai.Emena krataei kana 2wro.
An akoma thes mpataria exei ~10€. 9 an to paragkeileis ap'to internet.Vlepw oti exei se ena magazi playall alla den to kserw opote phgaine se kana seven h' an exei ekei konta kana Gamebuster.Pistevw tha vreis.Mporei na exei kai to plaisio alla den kserw katholou.
(15-09-2010 01:35 AM)skorp Wrote: [ -> ]5 wres?Mia xara eisai.Emena krataei kana 2wro.
An akoma thes mpataria exei ~10€. 9 an to paragkeileis ap'to internet.Vlepw oti exei se ena magazi playall alla den to kserw opote phgaine se kana seven h' an exei ekei konta kana Gamebuster.Pistevw tha vreis.Mporei na exei kai to plaisio alla den kserw katholou.

Thanx Skorp για την βοηθεια!Θα κοιταξω Wink Το εχω ξεκανει το DS μου... Toungue
Μήπως ξέρει κανείς πώς λέγεται το κομμάτι που έπαιζε στην έναρξη του "Καληνύχτα Ελλάδα"; Για αυτό εδώ μιλάω, για όσους δεν το ξέρουν/θυμούνται.
Πρώτα απ' όλα, καλημέρα. Έχω άλλη μια ερώτηση (ίσως ακουστεί λίγο περίεργη). Θέλω να περάσω αρχιτεκτονική και γνωρίζω πως γίνεται και απο θετική κατεύθυνση και απο τεχνολογική, σωστά; Υπάρχει καμιά διαφορά όμως;
Απ' όσο γνωρίζω όχι, οι Αρχιτεκτονικές είναι σχολές του 4ου πεδίου, τα μαθήματα με υψηλό συντελεστή είναι Μαθηματικά και Φυσική κατεύθυνσης που υπάρχουν και στις δύο κατευθύνσεις, οπότε διαλέγεις και παίρνεις. Σε κάθε περίπτωση βέβαια θα πρέπει να δώσεις και γραμμικό και ελεύθερο σχέδιο.

Για την από πάνω ερώτηση, no idea. Toungue
Όντως, καμία διαφορά μεταξύ κατευθύνσεων. Αλλά να έχεις υπόψιν ότι τουλάχιστον στην τρίτη Λυκείου, θα πρέπει να κάνεις φροντιστήριο στο σχέδιο. Φλεβάρη την τελειώνω την σχολή ^^
Ευχαριστώ για την απάντηση παιδιά και για τη συμβουλή σου Ηρακλή (αν και το είχα ήδη υπόψιν). Smile

Επίσης, με το καλό Ηρακλή! Big Grin
An epitrepetai ti sxoli? (fantazomai kati me computer Toungue)
Αρχιτεκτονικη απο οτι γνωριζω ετσι δεν ειναι Arty2 Toungue
Ε, για Αρχιτεκτονική μιλάγαμε παραπάνω, προφανώς. Toungue
Dn to xera profanws Toungue
Mia erwthsh panw se auto: An ena ktirio (2os orofos) einai au8aireto, mporeis na kaneis kati wste na synexiseis na meneis ekei(enoikiazomena)?
Δεν ξέρω να σου απαντήσω skorp, οπότε στο ποστ μου δεν πρόκειται να βρεις απάντηση στην ερώτησή σου. Toungue

Από την άλλη, έχω κι εγώ κάτι να ρωτήσω. Βασικά, είναι δύο πράγματα.

1. Θέλω να "γράψω" σε βίντεο κάτι από τον υπολογιστή και χρησιμοποιώ HyperCam 2 και να έχει τον ήχο που ακούγεται έκείνη τη στιγμή στον υπολογιστή. Στις ρυθμίσεις "sound" λέει να επιλέξω "stereo mix", "mono mix" ή κάτι τέτοιο (αν έχω καταλάβει καλά) Το θέμα είναι πως δεν βρίσκω αυτές τις επιλογές πουθενά. Τι κάνω;


2. Για παιδαγωγικό πάμε από όλες τις κατευθύνσεις; Επίσης, υπάρχει κάποια σελίδα όπου μπορώ να δω τις βάσεις των σχολών (ξέρω πως είναι νωρίς για να θέλω να ξέρω μέχρι και τις βάσεις και πως οι βάσεις αλλάζουν, αλλά το θέλω για όταν το χρειαστώ + με τρώει να δω βάσεις, dunno why Toungue);
1. Βαριέμαι να κατεβάσω HyperCam για να τσεκάρω. Toungue
2. Κάθε σχολή ανήκει σε ένα ή δύο επιστημονικά πεδία και ανάλογα με το ποια κατεύθυνση και ποιο μάθημα γενικής παιδείας έχεις πάρει, έχεις πρόσβαση σε κάποια από αυτά. Το παιδαγωγικό είναι στο 1ο και 2ο πεδίο οπότε περνάς από όλες τις κατευθύνσεις χωρίς να χάνεις μόρια. Εδώ δείχνει σε ποια πεδία έχεις πρόσβαση από ποιες κατευθύνσεις. Also, βάσεις 2010.
@Spyros: Ελπίζω στο παιδαγωγικό να έρθεις επειδή γουστάρεις να γίνεις δάσκαλος και όχι για επαγγελματική αποκατάσταση, γιατί θα σε δείρω! Πάντως πέτυχες και τον Αρχιτέκτονα και το Δάσκαλο! Μήπως σκέφτεσαι και για ΑΣΟΕΕ; Toungue
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Reference URL's