Legendary Pokémon

Full Version: Ερωτήσεις & Απαντήσεις [Γενικά]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Με βάση ένα walkthrough που είδα τώρα για λίγο έχει eng subs, ναι αγγλική version είναι του παιχνιδιού γτ ένα objective που είδα τα έγραφε στα αγγλικά.
ok,thnks,elega na to paro kai den h8ela na mhn katalabeno xristo
Ξέρω τι εννοείς, αλλά λογικά μπορείς να ρωτήσεις κ στo μαγαζί από όπου θα το αγοράσεις αλλά σκέψου κιόλας πως αν δεν είχε subs κ ήταν ιαπωνικά (φωνές) ή το menu δεν ήταν στα αγγλικά δεν θα το έφερναν εδώ (μιλάω γενικά προς δύση).
exeis dikio kai afou to walkthrough[molis to eida]exei english sub,logika ki afto 8a exei
Θα ρωτήσω κι εδώ, μιας και δεν έχω πάρει από αλλού απάντηση.

Εδώ και κάτι βδομάδες έχει πάρει ο αδερφός μου pc. Λόγω δικιάς μου ηλίθιας ιδέας έβαλε Windows8, χωρίς να έχω ούτε εγώ ούτε αυτός ιδέα για το πόσο καλά είναι. Το θέμα είναι ότι crasharei, βγάζουν σφάλμα τα Windows8 και κάνει επανεκίνηηση. Σε τεχνικό που το πήγαμε είπε ότι φταίει ο σκληρός αλλά παρόλο που έγινε αλλαγή παραμένει το πρόβλημα. Επειδή το θέμα φαίνεται να είναι λογισμικό, μιας και τα Windows βγάζουν το μήνυμα σφάλματος, σκέφτομαι να αλλάξουμε σε 7άρια. Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορεί να φταίει;
(20-04-2013 01:47 PM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Θα ρωτήσω κι εδώ, μιας και δεν έχω πάρει από αλλού απάντηση.

Εδώ και κάτι βδομάδες έχει πάρει ο αδερφός μου pc. Λόγω δικιάς μου ηλίθιας ιδέας έβαλε Windows8, χωρίς να έχω ούτε εγώ ούτε αυτός ιδέα για το πόσο καλά είναι. Το θέμα είναι ότι crasharei, βγάζουν σφάλμα τα Windows8 και κάνει επανεκίνηηση. Σε τεχνικό που το πήγαμε είπε ότι φταίει ο σκληρός αλλά παρόλο που έγινε αλλαγή παραμένει το πρόβλημα. Επειδή το θέμα φαίνεται να είναι λογισμικό, μιας και τα Windows βγάζουν το μήνυμα σφάλματος, σκέφτομαι να αλλάξουμε σε 7άρια. Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορεί να φταίει;


Ίσως να θέλει αναβάθμιση το BIOS, αν και είναι καινούριο PC όπως λες οπότε λίγο απίθανο το βλέπω.

Μπορεί να είναι έχουν θέμα τα Windows που έχει το PC, αν δεν είναι αυθεντικά. Αν δεν κρασάρει αμέσως δοκίμασε να κάνεις update που θα σου έχει διαθέσιμα.

Επίσης μπορεί να θέλει να εγκαταστήσεις κανένα driver συσκευής για αυτό και να κρασάρει, π.χ. κάρτας οθόνης.


Άλλη ιδέα δεν έχω προς το παρών μιας και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
(01-05-2013 11:39 AM)Brawly Wrote: [ -> ]
(20-04-2013 01:47 PM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Θα ρωτήσω κι εδώ, μιας και δεν έχω πάρει από αλλού απάντηση.

Εδώ και κάτι βδομάδες έχει πάρει ο αδερφός μου pc. Λόγω δικιάς μου ηλίθιας ιδέας έβαλε Windows8, χωρίς να έχω ούτε εγώ ούτε αυτός ιδέα για το πόσο καλά είναι. Το θέμα είναι ότι crasharei, βγάζουν σφάλμα τα Windows8 και κάνει επανεκίνηηση. Σε τεχνικό που το πήγαμε είπε ότι φταίει ο σκληρός αλλά παρόλο που έγινε αλλαγή παραμένει το πρόβλημα. Επειδή το θέμα φαίνεται να είναι λογισμικό, μιας και τα Windows βγάζουν το μήνυμα σφάλματος, σκέφτομαι να αλλάξουμε σε 7άρια. Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορεί να φταίει;


Ίσως να θέλει αναβάθμιση το BIOS, αν και είναι καινούριο PC όπως λες οπότε λίγο απίθανο το βλέπω.

Μπορεί να είναι έχουν θέμα τα Windows που έχει το PC, αν δεν είναι αυθεντικά. Αν δεν κρασάρει αμέσως δοκίμασε να κάνεις update που θα σου έχει διαθέσιμα.

Επίσης μπορεί να θέλει να εγκαταστήσεις κανένα driver συσκευής για αυτό και να κρασάρει, π.χ. κάρτας οθόνης.


Άλλη ιδέα δεν έχω προς το παρών μιας και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Tα είχα δοκιμάσει όλα αυτά. Επίσης, έψαξα στο Internet για παρόμοια προβλήματα και αν και βρήκα κάτι λίγα, δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Προς το παρών τον έχω δώσει να τον δούνε, μπας και φτιαχτεί. Θα μπορούσε να είναι κάνας ιός αλλά είναι ολοκαίνουργιο και πραγματικά δεν ξέρω πώς θα μπορούσε να πιάσει ιό τόσο γρήγορα. Ούτε custom install να τον κάναμε.
(20-04-2013 01:47 PM)Divided by Zer0 Wrote: [ -> ]Θα ρωτήσω κι εδώ, μιας και δεν έχω πάρει από αλλού απάντηση.

Εδώ και κάτι βδομάδες έχει πάρει ο αδερφός μου pc. Λόγω δικιάς μου ηλίθιας ιδέας έβαλε Windows8, χωρίς να έχω ούτε εγώ ούτε αυτός ιδέα για το πόσο καλά είναι. Το θέμα είναι ότι crasharei, βγάζουν σφάλμα τα Windows8 και κάνει επανεκίνηηση. Σε τεχνικό που το πήγαμε είπε ότι φταίει ο σκληρός αλλά παρόλο που έγινε αλλαγή παραμένει το πρόβλημα. Επειδή το θέμα φαίνεται να είναι λογισμικό, μιας και τα Windows βγάζουν το μήνυμα σφάλματος, σκέφτομαι να αλλάξουμε σε 7άρια. Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορεί να φταίει;

Τα Windows 8 είναι απλά βελτιωμένα 7ρια με διαφορετικό μενού. Είναι πάρα πολύ καλά, το μόνο που αλλάζει είναι η αρχική οθόνη του υπολογιστή· δεν είναι επ’ουδενί χειρότερα και εννοείται πως δεν είναι ο λόγος που κρασάρει το PC.
.
Τα drivers τα βρίσκουν πλέον μόνα τους —εκτός και αν ο υπολογιστής είναι πολύ παλίος— επομένως είναι πρόβλημα hardware. Χωρίς επιπλέον πληροφορίες όμως δεν μπορώ να σου πω τι μπορεί συγκεκριμμένα να φταίει.
Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω το Wii και χθες που πήγα να το χρησιμοποιήσω ξανά, συνειδητοποίησα ότι υπάρχει το εξής πρόβλημα: το Wii Remote δεν ήταν συγχρονισμένο με το Wii.

Έβγαλα το καπάκι του Wii Remote, άνοιξα το "πορτάκι" στο Wii και πάτησα τα κουμπιά που λένε "SYNC" (πρώτα στο Wii Remote και σχεδόν αμέσως μετά στο Wii, όπως λέει στο nintendo.com). Τα φωτάκια στο Wii Remote αναβόσβηναν για λίγο όπως πάντα, αλλά μετά, αντί να μείνει αναμένο το πρώτο, έσβησαν όλα.

Πρέπει να έχω επαναλάβει την παραπάνω διαδικασία πάνω από 30 φορές, έχω δοκιμάσει να αλλάξω μπαταρίες, έχω πάει στο Troubleshooting section του nntendo.com (λέει μόνο πως να συγχρονίσω το Wii Remote, δεν αναφέρεται τίποτα σχετικά με το πρόβλημά μου) και έχου ψάξει σε διάφορα φόρουμ με ερωτήσεις ατόμων που είχαν παρόμοιο πρόβλημα (οι απαντήσεις έλεγαν συνήθως πως το Wii Remote θέλει αλλαγή, κάτι που δε μου φαίνεται λογικό και, ασφαλώς, θέλω να αποφύγω).
(27-08-2013 12:45 AM)Spyros Wrote: [ -> ]Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω το Wii και χθες που πήγα να το χρησιμοποιήσω ξανά, συνειδητοποίησα ότι υπάρχει το εξής πρόβλημα: το Wii Remote δεν ήταν συγχρονισμένο με το Wii.

Έβγαλα το καπάκι του Wii Remote, άνοιξα το "πορτάκι" στο Wii και πάτησα τα κουμπιά που λένε "SYNC" (πρώτα στο Wii Remote και σχεδόν αμέσως μετά στο Wii, όπως λέει στο nintendo.com). Τα φωτάκια στο Wii Remote αναβόσβηναν για λίγο όπως πάντα, αλλά μετά, αντί να μείνει αναμένο το πρώτο, έσβησαν όλα.

Πρέπει να έχω επαναλάβει την παραπάνω διαδικασία πάνω από 30 φορές, έχω δοκιμάσει να αλλάξω μπαταρίες, έχω πάει στο Troubleshooting section του nntendo.com (λέει μόνο πως να συγχρονίσω το Wii Remote, δεν αναφέρεται τίποτα σχετικά με το πρόβλημά μου) και έχου ψάξει σε διάφορα φόρουμ με ερωτήσεις ατόμων που είχαν παρόμοιο πρόβλημα (οι απαντήσεις έλεγαν συνήθως πως το Wii Remote θέλει αλλαγή, κάτι που δε μου φαίνεται λογικό και, ασφαλώς, θέλω να αποφύγω).

Πράγματι δεν είναι λογικό αυτό. Δοκίμασε λίγο ακόμα και αν μπορείς με κάποιο άλλο wiimote. Το πιθανότερο είναι να είναι πρόβλημα του χειριστηρίου... Δεν ξέρω αν παίζει τίποτα με παρεμβολές από άλλα κύματα άλλων συσκευών όμως, έχω ακούσει τέτοιες περιπτώσεις άλλα όχι για wii. Και άλλαξε με μπαταρίες που είναι καινούριες σίγουρα.
Έχω βάλει καινούριες μπαταρίες (σήμερα τις αγόρασα γι' αυτό το λόγο), έχω δοκιμάσει σε αρκετά μεγάλη απόσταση από οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Δυστυχώς δεν έχω άλλο Wi Remote.

Α, έχω τσεκάρει και τη sensor bar με το κινητό μου (λέει στο Nintendo.com πώς).
Θέλω να πάρω ένα 3ds για τις νέες κασέτες αλλά δεν ξέρω ποιο να πάρω το 3ds ή το 3ds xl? Ποιο θεωρείτε καλήτερο με βάση κυρίως τα γραφικα τους αλλά και το μεγεθος και τι θεση των κουμπιών σε ποιο από τα 2 φενονται τα παιχνίδια πιο καθαρά?
Ποιο καθαρά στο απλό, πιο μεγάλα στο XL. Ιδανικά, επισκέψουν κάποιο μεγάλο κατάστημα στην περιοχή σου που σίγουρα θα έχει κάποιο για να δοκιμάσεις, για να δεις και την αίσθηση από πρώτο χέρι.
Πιστεύω πως και το 3DS XL θα είναι καλό μιας και θα έχει ανέβει πιστεύω η ανάλυση του παιχνιδιού, τα γραφικά είναι εμφανώς καλύτερα οπότε δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά (π.χ. Παίζοντας μια Black 2 σε 3DS XL αντί του κλασικού DS/DSi, εκεί η διαφορά στην ποιότητα είναι μεγάλη (στο 3DS XL είναι χειρότερη λόγω οθόνης).)

Οι τιμές είναι γενικά κοντά οπότε ίσως το XL να είναι καλή επιλογή. Από 'κει και πέρα εσύ κρίνεις..

Το παρακάτω video είναι από τα ένα demo Χ/Υ σε 3DS XL

[Gamescom 2013] Pokémon X/Y - English Demo
@SonicPKMN αν εννοείς την ανάλυση μεταξύ του 3ds και του 3ds xl τότε κάνεις λάθος, έχουν ακριβώς την ίδια ανάλυση γι' αυτό και υπάρχει ένα μικρό πιξέλιασμα στο 3ds xl Smile
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Reference URL's