Legendary Pokémon

Full Version: Περιπέτειες στον καιρό του Μνημονίου
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ
PILOTE EPISODE 1

2011. Αθήνα. Σύνταγμα. Ή μάλλον κάποια στενά πιο πέρα. Σε αυτή την πολυκατοικία , σε κάποιο διαμέρισμα στον τρίτο όροφο ξεκίνησε η περιπέτεια που θα σας διηγηθώ. Αλλά κατ’αρχήν ας πάρουμε τα πράγματα απ’την αρχή. Η Ελλάδα , ένδοξη χώρα του παρελθόντος απ’την οποία προέρχεται ο πολιτισμός και το Arceus , κατέληξε μια σχεδόν χρεοκοπημένη χώρα με τεράστια κρίση χρέους. Τα πράγματα λοιπόν δεν είναι καθόλου ρόδινα για τους κατοίκους της χώρας γνωστούς ως Έλληνες (ή και ΕΛ σύμφωνα με αξιόπιστες πηγές). Έτσι το επάγγελμα του εκπαιδευτή Pokemon σιγά σιγά παύει να υπάρχει , μιας και δε θεωρείτε πλέον επικερδές. Έτσι τα νέα παιδιά σιγά σιγά αποκόβονται από τα Pokemon γιατί ποιος έχει χρόνο αλλά και χρήμα για να θρέφει ένα επιπλέον στόμα; Λίγοι λοιπόν τολμούν να το πράξουν. Ένας απ’τους λίγους είναι και ο ήρωάς μας. Το όνομά του είναι George’T και σήμερα είναι η μέρα όπου θα ξεκινήσει το ταξίδι του για να γίνει εκπαιδευτής. Φυσικά ξέρει ότι δε θα είναι εύκολο , αν και οι γονείς του τον υποστηρίζουν , τα έξοδα είναι πολλά. Έτσι έχει μαζέψει 50€ για να αγοράσει το αρχικό του(όποιος πίστευε ότι ένας γέρος σε περίμενε για να σου δώσει κάποιο Pokemon δώρο για να ξεκινήσεις το ταξίδι σου είναι γελασμένος!) και μερικά ακόμα χρήματα για να αγοράσει τα απαραίτητα. Ο ηρωάς μας ξυπνάει νωρίς. Πηδάει απ’το κρεβάτι στις 8 το πρωί και τεντώνεται. Προχωράει στο διάδρομο μέχρι που φτάνει στην κουζίνα. Εκεί τον περιμένει η μαμά του.
Μαμά:George! Καλημέρα αγάπη μου! Είσαι έτοιμος για το ταξίδι σου;
George’T:Γεια σου μαμά..! Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω! Τι έχει για πρωινό;
Μαμά: Γάλα έχει για σένα…Οι καιροί είναι δύσκολοι!
George’T:Το ξέρω μαμά! Όμως εάν γίνω πρωταθλητής , τότε θα έχουμε λεφτά!
Μαμά:Είναι ρίσκο αγόρι μου στο χω ξαναπεί…Όμως εάν τα καταφέρεις ίσως…
G:Θα γίνω πρωταθλητής! Τέλος! Δώσε μου τώρα το γάλαα!
Μπαμπάς:Καλημέρα οικογένεια! George! Έτοιμος για να πάμε να πάρεις το αρχικό σου!;
G:Ναι μπαμπά , μισό λεπτό να πιω το γάλα μου!
Έτσι πατέρας και γιος ξεκινήσαν εκείνο το πρωί για να πάρουν το αρχικό του George’T!
Το μαγαζί της γειτονιάς ήταν ανοιχτό αλλά μέσα δεν υπήρχε σχεδόν τίποτα.
Μπαμπάς:Γεια σας! Ήρθαμε για να πάρουμε ένα αρχικό Pokemon!
Υπάλληλος:Ωραία…Έχουμε αυτόοο , έδειξε ένα Magicarp που προσπαθούσε να βγει από μια γούρνα , αυτόοο , έδειξε ένα ψωριάρικο Spearow , αυτόοο , έδειξε ένα αδυνατισμένο Munchlax που είχε αϋπνίες α και εκείνο εκεί το μικρό…. Και έδειξε ένα μικρό λυπημένο Turtwing.
Μπαμπάς:Τι στο καλό;
George’T:Πολύ φτώχια…
Υπάλληλος:Σας άκουσα! Ξέρετε δεν πατάει Glamew στο μαγαζί μας από πέρσι! Η κρίση δεν ευνοεί τα Poke-Shop ούτε το εκπαιδευτιλίκι γενικότερα! Σας τα δίνω όλα μισοτιμής , μάλλον το αφεντικό θα ξεπουλήσει μες στη βδομάδα , οπότε τυχεροί θα είστε.
G:Μισό λεπτό προσπαθώ να διαλέξω κάποιο….Πήγε κοντά στο Magicarp και εκείνο τον δάγκωσε. Πήγε κοντά στο Spearow μα εκείνο τον τσίμπησε περνώντας το δαχτυλό του για λαχταριστό μπριζολάκι. Σκέφτηκε να μην περάσει καν πάνω απ’το πεινασμένο και αδύνατο Munchlax γιατί θα τον έτρωγε ολόκληρο. Τελευταίο ήταν το Turtwing. Ήταν μόνο του και φαινόταν στενοχωρημένο. Πήγε κοντά του και εκείνο μόλις τον είδε πήγε να απομακρυνθεί. Τότε ο George’T το άρπαξε απ’το καβούκι και το έβαλε στα πόδια του. Εκείνο αρχικά αντιστάθηκε αλλά στη συνέχεια τον έγλυψε. Εκείνος το χάιδεψε και όλα θα πήγαιναν καλά αν δεν ερχόταν μπροστά του ο Υπάλληλος λέγοντας:
-ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΜΟΛΙΣ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ TURTWING! ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ 150 €
Μπαμπάς:ΠΩΣ;
George’T:Μα έχω μόνο 50….
Μπ:Κλέβεις ρε; Εδώ λέει τιμή 25 €!
Υπ:Οι τιμές ανεβαίνουν ανάλογα με τη ζήτηση! 150 Α-Κ-Α-Τ-Ε-Β-Α-Τ-Α!
Μπ:Κι όμως θα κατεβούν….Εμπρός καλή μου μπουνιά!
Λίγο αργότερα , ο George’T και ο μπαμπάς του κατέβαιναν προς το σύνταγμα , ενώ στην αγκαλιά του George’T υπήρχε ένα μικρό χαρούμενο Turtwing. Κανείς δε θα πρόσεχε ότι ένας υπάλληλος λίγο πιο κει είχε ένα μαυρισμένο μάτι….

Σύντομα το 2ο επεισόδιο!
εγω ειμαι το ξερω ευχαριστω ευχαριστω!
καλό σχετικά, απλά τα επεισόδεια που βλέπουμε είναι σε πολύ ποιο καλύτερο κόσμο από ότι γίνεται τώρα.
Είχα δει ένα όνειρο παλιά, ότι πήγα να πάρω pokeballs και με 200Ευρώ αγόρασα μια (ενώ είχα άλλες 6).
τττττττττττττττττεεεεεεεεεεελλλλλλλλλλλεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιοοοοοοοοοοοοοοοοοοο​ εγω ποτε μπενω?μην βιαστης να με βαλεις
Θενκς παιδια , στα επομενα 2 επεισοδια (που ειναι κι αυτα πιλοτικα) εμφανιζεσται και σεις ^^
(13-09-2011 03:20 PM)staraptor Wrote: [ -> ]τττττττττττττττττεεεεεεεεεεελλλλλλλλλλλεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιοοοοοοοοοοοοοοοοοοο​ εγω ποτε μπενω?μην βιαστης να με βαλεις

Epic ορθογραφικό is epic.

Φάση έχει το fanfic.
[spam mode on] ωχ, θα δω και τον staraptor σε hentai, WTF? Toungue[/spam mode on]
Ωραίο φαίνεται, ανυπομονώ για τα επόμενα =)
Coming soon... οι περιπέτειες του Skorp και του Absol που βρήκε στα σκουπίδια...


Big Grin
Eιναι απεριγραπτω.Μπορω να μπω και εγω???Please
oxiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii εχουν τελειοσει οι ενγραφες
αφου εχει μπει απο το καλοκαιρι! και εσυ staraptor γιατι κανεις σαν μωρο?
oooooooooooyyyyyyyyyyyyαααααααααααααα οοουυυυυυυααααα θελω την πιπιλα μου
δεν ξερω απλα δεν θελω να μπει η στελα στο εργο
λογικά κάτι παίζει με τον staraptor και την $t€ll@77 Toungue
(14-09-2011 11:55 PM)Stella77 Wrote: [ -> ]Eιναι απεριγραπτω.Μπορω να μπω και εγω???Please

μην ακους τον Σταραπτορ , you'll be in :Ρ

κι εσυ σταραπτορ χαλαρωσε xD , αυριο σκαει το 2ο επ stay tuned Cool
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Reference URL's