Legendary Pokémon

Full Version: Ελληνικά Pokémon Events
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
η αλήθεια είναι πως καταλαβαίνω το γεγονός που δεν θες να δώσεις τα event ποκεμον που πιρες.. και εγώ το ίδιο θα έκανα στη θέση σου...
οποτε συμφωνώ να σου δώσω την πόκεμον white που έχω να τα περάσεις εκεί...
Πάντως φίλε Ferdil, δεν θα είναι η τελευταία φορά που θα γίνουν αυτά τα events.
Θα επαναληφθούν σε μεγαλύτερη κλίμακα, σε κάποια μεγάλη αλυσίδα σε διάφορες πόλεις τις Ελλάδας, ωστόσο δεν γνωρίζουμε περισσότερες λεπτομέρειες προς το παρόν.
ferdil μπορεί να το θέλω να μεταφέρω το ένα στην έκτη γενιά και να κρατήσω και ένα στην πέμπτη γιαυτό σου λέω ότι δεν θέλω.Έχεις δίκιο να σου φαίνεται "αντιδεοντολογικό" αλλά ο καθένας με τις παραξενιές του.Τέλος πάντων αν είναι στείλε μου σε pm που και πότε θα μου δώσεις το παιχνίδι.Πάντα φιλικά όλα αυτά Smile
Καλα ε; μεχρι και το serebii εγραψε στην σελιδα του για την συναντηση του LP. λες και υπαρχει περιπτωση να ερθει καποιος απο Αμερικη στο event Toungue
Όχι, αλλά υπάρχουν Έλληνες που δε γνωρίζουν ακόμα αυτό το σάιτ. Όλοι στο Σερεβιι μπαίνουν πρώτα, θες δε θες.
Να ρωτήσω κάτι,υπάρχει τρόπος να δωθεί μέσω wi-fi event το meloetta ; Ρωτάω γιατί εμείς από επαρχία δεν μπορούμε να το πάρουμε αλλιώς.Δεν το θεωρώ σωστό από τη nintendo αυτό το pokemon να μην έχει μοιραστεί ποτέ μέσω wi-fi.Με το να μην μοιράζονται όλα τα ποκεμον παντού μου δείχνει πως δεν με σέβεται σαν καταναλωτή,τουλάχιστον οχι όσο σέβεται τον αντίστοιχο σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη.Δεν τα λέω αυτά τόσο για το meloetta,όσο για την πολιτική τους.
(03-10-2013 08:02 PM)christos21 Wrote: [ -> ]Να ρωτήσω κάτι,υπάρχει τρόπος να δωθεί μέσω wi-fi event το meloetta ; Ρωτάω γιατί εμείς από επαρχία δεν μπορούμε να το πάρουμε αλλιώς.Δεν το θεωρώ σωστό από τη nintendo αυτό το pokemon να μην έχει μοιραστεί ποτέ μέσω wi-fi.Με το να μην μοιράζονται όλα τα ποκεμον παντού μου δείχνει πως δεν με σέβεται σαν καταναλωτή,τουλάχιστον οχι όσο σέβεται τον αντίστοιχο σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη.Δεν τα λέω αυτά τόσο για το meloetta,όσο για την πολιτική τους.

Αυτός που μένει Αθήνα/Θεσσαλονίκη λέει το ίδιο για Αγγλία/ΗΠΑ και αυτός που μένει Αγγλία/ΗΠΑ λέει το ίδιο για Ιαπωνία.Toungue
Όχι ο Christos21 έχει δίκιο. Βασικά το event αυτό είναι ανεπίσημο. Απλά μας παραχώρησε τα event η Nortec όπως και στο Ninty, απλά εμείς αποφασίσαμε να διοργανώσουμε Pokemon Day. Από εκεί και πέρα πιθανώς να γίνει και επίσημο event της Nortec. Και πάλι βέβαια δεν θα γίνει παντού. Μοιράζεται σε όλη την Ελλάδα στο "κεντρικό σημείο" κάθε γεωγραφικού διαμερίσματος.
Hachi,δεν απαιτώ να γίνονται τόσα πολλά event παντού.Εξάλλου,όπου υπάρχει μεγαλύτερη ζήτηση υπάρχει και μεγαλύτερη προσφορά,στην περίπτωση μας περισσότερα event.Απλά,θα έπρεπε να μοιράζονται όλα τα pokemon που κυκλοφορούν μόνο από events να μοιράζονται μια - τουλάχιστον - φορά σε όλους.Για το meloetta συγκεκριμένα,πάλι καλά που έγινε και αυτό για όσους μπορούν να το πάρουν.Αφού δεν βγήκε ακόμα επίσημα δεν νομίζω να βγει αργότερα.
επισης hachi το παραδειγμα σου δεν στεκει. Ποιος μιλησε για την Αγγλια και τις ΗΠΑ; για εγχωρια event λεμε και για την ελληνικη Nortec
Η Nortec δεν έχει καμία σχέση με τα Wi-Fi events, αν γίνει Wi-Fi event που μπορούμε να πάρουμε, θα αφορά όλη την Ευρώπη. Όσο για event σε κάποιο κατάστημα, ακόμα κι ο Χρήστος δε νομίζω να πιστεύει ότι θα γινόταν σε πόλεις σαν την Αλεξανδρούπολη. Toungue
(04-10-2013 11:06 PM)christos21 Wrote: [ -> ]Hachi,δεν απαιτώ να γίνονται τόσα πολλά event παντού.Εξάλλου,όπου υπάρχει μεγαλύτερη ζήτηση υπάρχει και μεγαλύτερη προσφορά,στην περίπτωση μας περισσότερα event.Απλά,θα έπρεπε να μοιράζονται όλα τα pokemon που κυκλοφορούν μόνο από events να μοιράζονται μια - τουλάχιστον - φορά σε όλους.Για το meloetta συγκεκριμένα,πάλι καλά που έγινε και αυτό για όσους μπορούν να το πάρουν.Αφού δεν βγήκε ακόμα επίσημα δεν νομίζω να βγει αργότερα.

Κρίμα πάντως δεν μπορώ να έρθω για το event.

(04-10-2013 11:30 PM)Blue Cross Wrote: [ -> ]επισης hachi το παραδειγμα σου δεν στεκει. Ποιος μιλησε για την Αγγλια και τις ΗΠΑ; για εγχωρια event λεμε και για την ελληνικη Nortec

Εγώ εννοούσα ότι ό,τι events γίνονται στην Ελλάδα,θα γίνουν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη.Αλλά αυτά ζήτημα να είναι 2-3 σε μια γενιά.
Στο εξωτερικό όμως γίνονται πολλά περισσότερα events,το οποίο γεγονός αφήνει εμάς καθώς και άλλες χώρες με άτομα που παίζουν Pokemon κάπως παραπονεμένους.
Ελπίζω στην Gen6 να έχουμε περισσότερα Wi Fi events,ώστε όλοι να παίρνουμε τα events.
Χαίρομαι που τα δίνουν πάλι.. Τυχερός είμαι..
Αλλα ρε γαμώτο γιατί δεν δίνουν και το Meloetta
Μα η σιλουέτα μετά το «Σύντομα, θα ακολουθήσουν κι άλλες εκπλήξεις...» του Meloetta είναι ;)
Arty2 έχεις δίκιο εγώ δεν άνοιξα το site όπως πρέπει για να δω παρακάτω...!!!
Ελπίζω να το διαθέσουν και το Meloetta για εξίσου αρκετές μέρες..!! Smile
Επίσης ελπίζω αυτή η συνεργασία με τα public να συνεχιστεί για μελλοντικά event για να μην έχουμε κάθε φορα τα ίδια προβλήματα...!!!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Reference URL's