Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Aerial Ace/Sludge Bomb αν δεν εχεις καλο Hidden Power;
Μα ρε παιδια?? Γιατι δεν μου λέτε?? Plz, πείτε μου, είναι επίγων!!!
Γιατι ειναι επιγον αφου θα το εχεις μονο In-Game;In-Game μπορεις να γιατρεψεις τα Pokemon με Full Restores κτλ οποτε no problem.
Ash wrote
"Πιστεύω Hidden Power ειναι μία καλή λύση. Αλλά και Dig, καλό είναι.....
Ρίξε μία ματιά εδώ: Dugdrio_Pkmn of the week"

Δεν θέλω hidden power και μην ξαναβάλετε υπερσύνδεσμο με τα πόκεμον της βδομάδας του Eraleas. Ξέρουμε σε ποιο μέρος του site υπάρχουν και για να ρωτάμε για στρατηγικές εδώ εννοήται ότι πρώτα τα συμβουλευτίκαμε αυτά και δεν μείναμε ικανοποιημένοι και γι'αυτό ζητάμε τη γνώμη σας.
O Dugtrio πως μπορεί να μάθει Aerial Αce?
Για το Lapras: Στην LG υπαρχουν 2 Leftovers οποτε μπορεις να του δωσεις το ενα.

Για το Dugtrio: Sludge Bomb (ΤΜ 36) > Aerial Ace (ΤΜ 40) > Hidden Power (ΤΜ 10) > Dig > Fissure.
Το Fissure δεν θα πιανει ποτε, το Dig δεν το χρειαζεσαι γιατι εχεις Earthquake, για το Hidden Power δεν εισαι σιγουρος τι τυπου ειναι αν δεν το δοκιμασεις, το Aerial Ace ειναι καλο αλλα εχει μικρο base damage, το Sludge Bomb εχει και μεγαλο base damage και πιθανοτητα για poison.
Και άμα έχω λίγες ΤΜ τι κάνω?
Γκουχγκουχγκουχcloningtrickγκουχγκουχ...
Γκουχγκουχακριβωςγκουχγκουχ. Η απλως breeding με ενα Pokemon που το ξερει ηδη το Sludge Bomb. Αλλα εγω προτιμω το γκουχγκουχγκουχcloningtrickγκουχγκουχ...
Πολυ βηχας επεσε ρε παιδι μου.Ειναι η εποχη των ιοσεων φαινεται...
Γκουχγκουχκουχγκουχ του έχω κάνει ήδη breeding για το rock slide.  ΓκουχγκουχγκουχYoucheatingb@στ@rd (μην με παρεξηγείσετε αλλά αυτό έλεγε ο Conquer στο Conquer:Bad Fur Day(N64) όταν πήγαινες να βάλεις password


Θέλω να ξεκινήσω να φτιάξω ένα tank/annoyer. Ποιο είναι καλύτερο το swapert ή ο blastoise? Μαθαίνει κανένας από τους δύο Toxic?
Γι αυτη τη δουλεια το Swampert ειναι καλυτερο.Μονο του δεν μαθαινει κανενα απο τα δυο Toxic.Το Cloning trick, οπως το λεει και η εκφραση ΔΕΝ ειναι cheat αλλα trick.Δεν χρησιμοποιεις κανενα Game Shark η τιποτα τετοιο.Απλα, αντι να εχεις μια κασετα που θα την εκανες συνεχεια New Game για να παιρνεις πολλα Tms τωρα εχεις εναν πιο ευκολο τροπο.
Δεν υπάρχει όμως κίνδυνος να χαλάσει η κασέτα όπως γινόταν με το cloning trick με τα boxes στις R/B/Y/G/S/C?
Κανενας κινδυνος. Η μαλλον υπαρχει ενας. Το box στο οποιο κανεις deposit τα Pokemon πρεπει να ειναι αδειο. Αν εχει ηδη Pokemon, τοτε το Pokemon που κλονοποιεις παιρνει τη θεση ενος απο αυτα που ειχες ηδη μεσα. Δηλαδη χανεις ενα Ποκεμον.
Καλα Tanks:

Swampert @ Leftovers
Careful, 252 Def., 252 Sp.Def., 6 HP
Rest
Mirror Coat (breeding)
Counter (move tutor)
Earthquake

Blastoise @ Leftovers
Careful, 252 Sp.Def., 129 HP, 129 Def.
Mirror Coat (breeding)
Toxic
Protect
Rapid Spin (για να διωχνεις τα Spikes)

Αν εισαι αναμεσα σε αυτα τα δυο μονο, πιστευω οτι σου εδωσα καλα movesets. Αλλα εμενα δεν μου αρεσουν αυτα τα δυο Ποκεμον. Γι' αυτο προτιμω τα Dusclops, Shuckle, Meganium.
Οχι,γιατι το εχω κανει και εχω τον ιδιο αριθμο Pokemon στο Box με τον αριθμο που ειχα οταν εκανα Deposit το Ποκεμον που ηθελα να κλονοποιησω.

Πριν την κλωνοποιηση(Χωρις Deposit): 15
Μετα(Με): 16
Αυτο με τα Box που λεει ο Ninjomewtwo ΔΕΝ γινεται.Το εχω δοκιμασει.Το ολο θεμα με το cloning trick ειναι οτι εκμεταλευεσαι το back up save file που δημιουργει η κασετα για να μην χανεις το Save σου.Εκει ειναι και ο μονος κινδυνος.Αν σου πει μολις ανοιξεις την κασετα "The save game is corrupted", δεν πρεπει να ξανακανεις κατευθειαν το cloning trick γιατι μπορει να χασεις το Save σου.Αν θελετε να συνεχισει η συζητηση καλυτερα να ποσταρετε στο αναλογο θεμα που υπαρχει στο αγγλικο τμημα.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's