Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
(17-07-2009 07:47 PM)Chaos714 Wrote: [ -> ]επρεπε να του μαθαινες dragon dance, το οποιο ειναι egg move και το παιρνεις, ενω εχεις 1 αρσενικο totodile με dragon dαnce στο daycare. πρεπει ομως και το tyranitar/ pupitar/ larvitar να ναι θηλυκο.

αν θες ομως, μπορω να σ ετοιμασω 1 adamant larvitar με dragon dance, αλλα πρεπει να μ δωσεις κι εσυ κατι. δε δινω τσαμπε ποκεμον γιου νοου..... Cool

Βασικά, μια χαρά ξέρω για egg moves κτλ και φυσικά γνωρίζω ότι το t-tar παίρνει και d-dance. Το δικό μου όμως είναι choice bander, οπότε το d-dance δε βοηθάει. Άλλωστε το aqua tail αξίζει και αφού μας το δίνουν οι tutors γιατί να μην το εκμεταλλευτούμε;;
Επίσης, ευχαριστώ για την προσφορά, αλλά πρώτον αυτή τη στιγμή δεν έχω wifi connection και δεύτερον μπορώ να breedαρω adamant larvitar και με 31 ΙVs σε attack μάλιστα Toungue .

PS Η αλήθεια είναι ότι είναι πολλά pokemon που ψάχνω και έχω και αρκετά για να δώσω, όμως πρέπει να περιμένω ως το τέλος του μήνα για wifi. Τουλάχιστον ελπίζω να προλάβω το darkrai.
λοιπόν προχτές τελείωσα το EV Training του Gastly, και μόλις χθές το έκανα Gengar(κατράμικο είναι!lol!) μένει μόνο να το πάω 100lv και να του βάλω τις τελικές επιθέσεις. Αλλα είμαι σε δίλλημα, να βάλω Energy Ball ή Giga Drain... μετά θα κάνω το Slakoth που έπιασα(με Adamant Kirlia επιασα 17 Adamant Slakoth!), το Phanpy(πάλι Adamant χάρη στον Kirlia) και λέω να φτιάξω Absol και T-tar(με Adamant Ditto έχω τελειώσει την δουλειά και για Dragon Dance έχω τον Feraligatr να το περάσω στον Μελλοντικό T-tar)
(18-07-2009 10:33 AM)Johan Wrote: [ -> ]Αλλα είμαι σε δίλλημα, να βάλω Energy Ball ή Giga Drain

Πιστεύω ότι το energy ball είναι καλύτερο, αφού έχει μεγαλύτερο base power. Το hp που σου αναπληρώνει το giga drain κατά τη γνώμη μου δε χρησιμεύει ιδιαίτερα στον gengar, αφού έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι τον έχεις για sweeper, οπότε δε μένει για πολύ ώρα στο παιχνίδι. Εξάλλου, χαμηλό hp βοηθάει σε περίπτωση που του έχεις βάλει και destiny bond ή explosion.
Εγώ απ' τη μεριά μου σκέφτομαι να εκπαιδεύσω κάποια νέα tanks, δεν έχω όμως καταλήξει ακόμα κάπου...
Molis teleiwsa to Ev training enos Calm nature Blissey kai to phga kai Lv100.Twra perimenw enan typo sto serebii na mou dwsei ena UT modest nature Heatran alla vlepw na argoume...
Epeidh,den 3erw pws akrivws ginetai na vgalw 3erw gw ena Adamant Aipom,mhpws mporei kapoios na mou e3hghsei ligo afto me to Synchronize kai thn everstone?Den 3erw poio prepei na thn krataei.
@ Skorp:

Οσων αφορα την Everstone, αν το Pokemon που την κραταει εχει το ρολο του θηλυκου στο breeding τοτε το μωρο που θα βγει θα εχει 50% πιθανοτητα να εχει την ιδια nature με αυτο.
Για παραδειγμα εστω οτι εχεις ενα αρσενικο κι ενα θηλυκο Gengar με το θηλυκο να ειναι modest. Αν βαλεις στο θηλυκο everstone κατα 50% το μωρο θα ειναι modest.
Οταν ειπα παρολ'αυτα ρολο θηλυκου εννοουσα και σε περιπτωση που βαλεις και Ditto...δηλαδη,αν αντι στο παραδειγμα βαλεις ενα Ditto με Everstone αντι του θηλυκου Gengar,τοτε το μωρο θα εχει 50% πιθανοτητα να εχει τη nature του Ditto.

Τωρα για το Synchronize, αυτο ισχυει για τα wild Pokemon η για τα legendary πριν πατησεις Α πανω τους. Αν εχεις ενα Pokemon με Synchronize πρωτο στην ομαδα σου τοτε το Pokemon που θα βρεις θα εχει 50% πιθανοτητα να ειναι η ιδια nature με του synchronizer σου.
Euxaristw.Auto me to Synchronize sta wild pokemon to h3era alla eixa diavasei oti ginetai kapws kai sto breeding.Tespa,paw na piasw Ditto,polla Ditto me different natures.
skorp: αν εχεις wifi & ενδιαφερεσαι, εχω ενα σωρο synchronize abra και αν θες, μπορω να στα δανεισω για καμποσο καιρο.
Euxaristw alla apo synchronize den exw provlhma.Exw kai modest kai adamant Espeon/Alakazam.Twra paw na piasw diafora nature Ditto(twra variemai,allh wra).An 8elei kanenas na pame tag team se Battle Frontier me mia kalh omada na dokimasw ki egw kati new pokemon pou eftia3a tote eimaste ok.
Αυτην την στιγμη εχω ενα golem 52lvl
Μoves
Rock Blast
Rock Throw
Magnitude
Earthquake
Κατι μου λεει οτι κανω κατι λαθος τι μου προτεινετε?Blush

Ακομη θελω να εκπαιδευσω ενα beedrill τι moves ειναι καλυτερες το εφτασα πριν απο λιγο 20 lvl σε 5 λεπτα τι να του βαλω....

Ευχαριστω προκαταβολικαWink
(22-07-2009 12:12 AM)giaprakuli Wrote: [ -> ]Αυτην την στιγμη εχω ενα golem 52lvl
Μoves
stone edge
double-edge
explosion

Earthquake
Κατι μου λεει οτι κανω κατι λαθος τι μου προτεινετε?Blush

Ακομη θελω να εκπαιδευσω ενα beedrill τι moves ειναι καλυτερες το εφτασα πριν απο λιγο 20 lvl σε 5 λεπτα τι να του βαλω....

Ευχαριστω προκαταβολικαWink

σ οτι αφορα το beedrill
moves:
u turn
brick break
poison jab
aerial ace

δωσ του choice band
Εχω και ενα Fearow το οποιο το εχω 54 lvl
Μονes
Aerial Ace
Agility
Fly
Drill Peck
Το speed του ειναι φοβερο 130+ εχει περιπου Cool
Opws eipes to speed tou einai fovero.To agility ti to 8es?
Parolla auta to moveset tou Fearow kalutera na exei kai agility afou den exei ena polu megalo speed genika.
Par`olla auta ena kalo moveset gia to Fearow einai:
Pluck/Drill Peck
U-Turn
Giga Impact
Substitute/Mirror Move/Swagger h kai Quick Attack

Item:Salac Berry

Y.G. Kalutero einai ena Pidgeot
Λοιπόν, για Fearow προτείνω steel wing, ώστε να μπορεί να χτυπάει τα rock types (όσο αυτό είναι δυνατό Toungue). Επιπλέον το giga impact δε μου αρέσει καθόλου, αφού σε αφήνει ακάλυπτο τον επόμενο γύρο και οι άμυνες του fearow δεν αφήνουν τέτοια περιθώρια. Καλή επιλογή για μένα είναι και το return.
Eπίσης, θα μπορούσες να κρατήσεις μία μόνο από τις aerial ace, drill peck και fly, αφού πάνω κάτω τα ίδια κάνουν και να τις αλλάξεις με επιθέσεις που καλύπτουν περισσότερους τύπους(όπως τις παραπάνω).
An krathsei Fly o antipalos 8a allaze amesws me ena pokemon typou rock h' steel.Oso gia to 8ema me to Giga Impact...an pistevei oti ta pokemon pou 8a antimetopisei to Fearow den to skotwnoun me 1 epi8esh tote as mhn valei giga impact.(Ligo dyskolo na ka8etai o allos na trwei 3ylo apo ena Fearow)
Κοίτα, κι εγώ το fly θα άλλαζα αλλά αν παίζει in-game, όπου οι αντίπαλοι δεν αλλάζουν pokemon, ίσως τον βοηθήσει περισσότερο απ' τα άλλα δύο.
Εγώ τώρα θα ξεκινήσω να εκπαιδεύω το giratina που έπιασα στο torn world και με ένα μαγικό τρόπο μου βγήκε relaxed nature (+def/-speed) και με 31IVs στο hp. Άμα έχεις τύχη... Toungue
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's