Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Sorry αλλα αφου ειναι ολα μαζεμενα εδω, πρεπει να ποσταρω εδω. Αυτο που ειπα μου εχει συμβει, δεν το ειπα ετσι απλως για να αποτρεψω τον JimLink να κλονοποιησει τα ΤΜ του. Κλονοποιουσα κατι, δεν θυμαμαι τι, και κατα λαθος το εκανα deposit σε box που ειχε Ποκεμον. Και καταφερα να χασω ενα Lvl.65 Milotic και ενα Lvl.46 Linoone. Ο Billaros ηταν μπροστα και μπορει να το επιβεβαιωσει αν κανει τον κοπο να δει αυτο το post.
Παντως εμενα δεν μου εχει συμβει ΠΟΤΕ
Επειδη φροντισες να αφησεις τα Ποκεμον σου σε αδειο box και οχι σε γεματο. We are a bit offtopic, though...

Οπως ειπα νωριτερα, δεν εκπαιδευω τιποτα. Απλως γεμιζω το Pokedex. Μου μενουν 13 Pokemon για το Hoenn dex και τωρα εκπαιδευω (βασικα μονο level του δινω) ενα Rhyhorn για να εξελιχθει. Τα 6 απο τα 13 Pokemon ειναι stone evolvers οποτε μου μενουν 7.
Εγώ ετοίμαζα το Scyther w/Silver Wind & Baton Pass... Αλλά δυστυχώς, το Silver Wind γίνεται πλεον Special... After all my planning! Sad
Ε, και??? Μη μου πεις οτι θα μεταφερεις ολα σου τα Ποκεμον στις D/P? Ετοιμασε τον για την Emerald, και οταν θελησεις να τον στειλεις, τον κλονοποιεις, του βγαζεις το Silver Wind για κατι αλλο (Aerial Ace ισως) και εισαι ΟΚ.
Εγω θα προτεινα να κρατατε ενα χωρις να του ανεβασετε level καθως στις καινουριες κασετες θα μαθαινει καινουριες επιθεσεις(εχουν βγει πολυ καλλες bug επιθεσεις btw).
Γι' αυτο υπαρχει το breeding Wink. Οποτε θες εχεις ενα Ποκεμον μικρου level.
Ναι αλλα αν εχεις φτιαξει ενα Pokemon με καλα Ivs και Nature δεν θα το ξαναβρεις απο Breeding.Οποτε καλυτερα να το κρατησεις μικρο και να το εκπαιδευσεις στις D/P που θα μαθει τις καινουριες επιθεσεις που πιθανως θελεις να του βαλεις.
Η να το κλονοποιησεις μολις βγει απο το αυγο τουWink. Ολα γινονται.
Μολις εξελιξα το Rhyhorn. Τωρα παω για Armaldo. Βαρεμαρα...

Σ' ενα Kingdra τι να βαλω? Dragonbreath or Hidden Power [Dragon]? Οι αλλες κινησεις ειναι Agility, Surf, Ice Beam. Μηπως να μην βαλω τιποτα απο τα δυο και να βαλω Rest + Chesto Berry?
ninjomewtwo Wrote:Επειδη φροντισες να αφησεις τα Ποκεμον σου σε αδειο box και οχι σε γεματο. We are a bit offtopic, though...

Οπως ειπα νωριτερα, δεν εκπαιδευω τιποτα. Απλως γεμιζω το Pokedex. Μου μενουν 13 Pokemon για το Hoenn dex και τωρα εκπαιδευω (βασικα μονο level του δινω) ενα Rhyhorn για να εξελιχθει. Τα 6 απο τα 13 Pokemon ειναι stone evolvers οποτε μου μενουν 7.

Χρησιμοποιω Box με Pokemon αφου δεν εχω empty


Τι Moves προτεινετε για Lucario?
Special Sweepin' Lucario: Calm Mind - Pulse Bomb - Luster Cannon - Shadow Ball/Dragon Pulse/Dark Pulse

Physical Sweepin' Lucario: Swords Dance - Force Exert/Drain Punch - Poison Stab - Earthquake/Shadow Claw
ti moves proteinete gia gyardos?
Dragon Dance, Earthquake, Body Slam/Return, Hidden Power [Ghost]
Αν και τον χρησιμοποιεις ηδη, σου λεω τι θεωρω καλυτερο.
held item kai nature?
Gyarados @ Salac Berry
Adamant, 252 Atk., 252 Speed, 6 HP
Dragon Dance
Earthquake
Body Slam (paralysis chance)/Return (more damage)/Hidden Power [Flying] (STABed)
Hidden Power [Ghost] (αν οχι Flying)/Fire Blast (Skarmory counter)/Taunt (εγω δεν θα το εβαζα)

Ευχαριστημενος τωρα? Το εκανα πιο πολυπλοκο... Εγω προτιμω τις κινησεις στα αριστερα.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's