Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Κοιτα, χωρις Shadow Ball απλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα στο Gengar με το moveset που προτεινεις.Curse και Counter δεν συνδιαζοναται.Επισης το rest εφ οσων εχει τοσο μεγαλο Hp λεει πολυ να το βαλεις.Αυτη ειναι η δικη μου αποψη.Εχοντας παιξει αρκετο Nettbattle εχω δει πως δουλευει πολυ καλα.Αν παρ ολα αυτα θελεις να του βαλεις Counter θα σου προτεινα να βαλεις 252 Ep στο Hp.
συμφωνώ!! hey, blue, to avatar sou einai o kratos apo to tales of symphonia??
Λοιπον, αποφασισα να χρησιμοποιησω το δικο σου moveset γιατι δουλεψε καλυτερα στο NetBattle (3-0 το δικο σου, 2-1 το δικο μου). Τα Ποκεμον μου θα ειναι ετσι εκτος κι αν εχετε αλλες προτασεις.

Snorlax @ Chesto Berry
Adamant, 252 Atk, 128 HP, 128 Def
Curse
Rest
Body Slam/Return ???
Shadow Ball

Tyranitar @ Leftovers/Liechi Berry(αν το βρω)
Adamant, 252 Atk, 128 HP, 128 Def
Dragon Dance
Earthquake
Brick Break
Rock Slide

Dragonite @ Salac Berry(αν το βρω κι αυτο)/Κατι αλλο, ισως Lum Berry
Adamant, 252 Atk, 128 Speed, 128 HP η 252 Speed, 6 HP
Dragon Dance
Aerial Ace
Earthquake/Return/Δεν ξερω τι
Hyper Beam για finisher

Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα?

(pokefan, το Blissey, ναι, ειναι αρκετα καλο στο Counter αλλα θα το κανει μονο μια φορα, οχι παραπανω)
(lenitao, ναι, ο Kratos ειναι αυτος)
Tyranitar:Brick Breal---->Taunt.Ετσι τα Skarmory και αλλα Hazers και Phazers δεν θα μπορουν να σου κανουν τιποτα ενω εσυ θα απολαμβανεις τα Dragon Dance σου.Ασε που εμποδιζει και αντιπαλα Pokemon απο Stat up Moves.Να προτιμησεις το Body Slam στο Snorlax λογω της πιθανοτητας για παραληση.Δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα του απο το Return.
Καλη ιδεα το Taunt, δεν το ειχα σκεφτει. Ποιος θα κανει ομως Brick Break? Μηπως, Dragonite: Earthquake--->Brick Break???
Με τα EPs συμφωνειτε? Οσο για το Body Slam ημουν σιγουρος οτι ειναι καλυτερο αλλα ηθελα μια δευτερη γνωμη. Thx.
Εγω μολις βρω λιγο χρονο (κι αν δεν βαριεμαι φυσικα) θα αρχισω να εκπαιδευω το Bold Chikorita μου.
πολύ καλή ιδέα το chicorita, εγώ 8α αρχίσω το shiny breloom!!
λεω να του βάλω:

leech seed
sky uppercut
counter / mind reader
dynamicpunch / ?????

έχετε καμία καλύτερη ιδέα???
Min ekpaideyeis shinies. Den exoun kala stats.
Spore isws?
Θα το παίξω Ash(από το παιδικό):
Lucario, τα pokemon τα εκπαιδεύεις για δύναμη; Ή επειδή σου αρέσουν; Έχω μοιραστεί τόσα με τον pikachu μου. Όχι γιατί είναι από τη φύση του δυνατός αλλά γιατί η φιλία μας τον κάνει δυνατό. Δεν είναι σωστό να χρησιμοποιείς τα pokemon για να νικάς μόνο. Είναι φίλοι μας. Δε θα σου επιτρέψω να κάνεις κάτι τέτοιο....

Σοβαρά τώρα. Αν σου αρέσουν μόνο τα δυνατά πόκεμον οκ. Αν όμως έχεις ένα shiny δε θα το εκπαιδεύσεις επειδή βγήκε shiny αλλά με μειωμένα στατιστικά; Προσωπικά αν είχα shiny θα το εκπαίδευα. Κι ας μη γινόταν το υπέρτατο τέρας που περνάει και σείεται η γη κάτω από τα πόδια του.
Καλό είναι να κάνουμε ότι μας αρέσει. Όχι να εκμεταλευόμαστε, απλά για να ικανοποιήσουμε κάποιες επιθυμίες μας ή τον εγωισμό μας. Φιλικά... Wink
akou vensires. simfono apolitos. me ton machamp kai ton swampert mou exoume perasei tosa kai tosa. mporei ta stats tou na nai xalia alla emena maresei. nomisa oti ton theli gia kana batle frontier or somethin. kai epanalamvano. simfono apolitosSmile
Και να μη συμφωνούσες...Wink Γι'αυτό έβαλα το "Φιλικά..." στο τέλος. Για την περίπτωση που δεν είχα καταλάβει κάτι Wink Και...χμ...πρέπει να ρίξω μία αναζήτηση γιατί δε θυμάμαι το swampert.χαχα. Κάτι με νερό μου λέει αλλά δεν...

Το βρήκα τελικά. Αλλά γιατί μου βγάζει και ένα κόκκινο φεγγάρι με ένα κόκκινο αστέρι μέσα του με τον όρο swampert ο Γούγλης; Rofl
Γι'αυτό εκπαιδεύω τα shinies, επειδή μου αρέσουν!! Τα stats του δεν είναι και τόσο χάλια!! Τι κάνει ακριβώς το spore?? - good idea!!

-μου αρέσει το feebas το οποιό είναι τόσο άσχετο!! όμως καταφέρνω να νικάω μάχες με αυτό μονο και μόνο επειδή μου αρέσει!! Γι'αυτό δεν εκπαιδεύω και τόσα πολλά legendaries!!

feebas - μην παρεξηγάτε!!
(leftovers)

hypnosis - αν πετύχει, συνήθως νικάω
toxic
double team
substitute

speed: 282 - το μόνο που αξίσει απάνω του!!!

μία φορά νίκησε και swampert και mewtwo!!
rayquaza, skarmory, gengar =D ΔΕΝ!!!!
FEEBAS?!!?!?ARGHHHH
giati den to kaneis Milotic 0_o
έκανα και 2 milotic lv100, είναι και οι δύο τέλειες!!!
Reference URL's