Legendary Pokémon

Full Version: Ποιό Pokemon εκπαιδεύετε τώρα; (και στρατηγικές για αυτά)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Xarhs Wrote:Παιδια,ξεχνατε τις στρατηγικεςToungue.
Μάλλον δίκιο έχεις. Να πω την αλήθεια έχω δύο στρατηγικές στο μυαλό μου.
Protect και Substitute με ninjask(που δεν εκπαιδεύω αυτή τη στιγμή), ώστε να περάσω και τα 6 speed boosts και μερικά shords dance στο snorlax(ναι στο snorlax... Smile ) που αμέσως εκτός από tank γίνεται και sweeper( στο shoddy έχω ξεπεράσει σε ταχύτητα και infernape έτσι - δεν ξέρω πάντως τα evs του και έχω κάνει ΟΗΚ blissey( μετά από τρία shords dance). Eπιλέγω το snorlax γιατί είναι σίγουρο ότι θα αντέξει κάποιο χτύπημα μόλις μπει στη μάχη.
Επίσης, καμιά φορά ρίχνω πρώτο το jolteon και κάνω rain dance. Aυτό επιζεί χάρις το focus sash και κάνει εύκολο sweeping με thunder. Aν πάλι αυτό δεν πετύχει βάζω τη starmie, που με surf+rain+STAB+life orb/choice specs διαλάει εξάδες ολόκληρες.
Tωρα εκπαιδευω 3 Tauros και τα εχω ολα 20lvl
Παιδια,αφου γραφετε ποια pokemon εκπειδευετε τωρα,να γραφετε και τις στρατηγικες.Το λεει στο thread εξαλλου μεσα στην παρενθεση.Ας μην διορθωνουμε το ιδιο λαθος πολλες φορες.
H στρατηγικη μου ειναι να ψαχνω στα χορταρια για ποκεμον .
Πρεπει να μας πεις πως διαχειριζεσαι τα pokemon σου,αυτο δεν ειναι ειδος στρατηγικης...
Tauros 40lvl
ralaxed nature

Moves:
Horn Attack
Rest
Pursuit
Earthquake

HP Atk Def Sp.Atk Sp.Def Spd
114 93 96 51 93 96

λετε να του αλλαξω κανενα move
Φαινεται πως δεν καταλαβαινεις...καλυτερα να postαρεις ολη την εξαδα που εκπαιδευεις καποια αλλη στιγμη και να μας εξηγησεις πως ακριβως θα κινεισαι στις μαχες σου,πως θα αρχιζεις μια μαχη και ποιους συνδυασμους επιθεσεων θα χρησιμοποιεις.
Σιγα ρε χαρη σιγα.Αυτο εκπαιδευει σου ειπε σταστικα κ επιθεσεις κ.τ.λ.π.
Αυτα ηθελε να πει αυτα ειπε ελεος.Απλα μπορεις να τ προτεινεις να αλλαξει κατι.Δεν χρειαζετε να γραπσει ολη την εξαδα του ουτε κανα κατεβατο κειμενο.
Ναι,δεν ειπα να γραψει ολη του/της την εξαδα ντε και καλα,απλα δεν βλεπω την στρατηγικη πουθενα...
Τι στρατηγικες,ti evs,ti ivs και χαμπαρια ,εγω ποκεμον παιζω για διασκεδαση

Δλδ τι θες να σου πω ποια ειναι η εξαδα μου τι επιθεσεις κανω καθε φορα και ποσο ζημια κανω?Ελεος

Εγω την εξαδα μου την αλλαζω καθε λεπτο οποιο ποκεμον μου καπνισει το βαζω στην εξαδα μου ή το ριχνο στην μαχη δεν εχω καμια στρατηγικη.......
Ωραια,θα επρεπε να αναφερεις απ'την αρχη οτι δεν χρησιμοποιεις μια συγκεκριμενη στρατηγικη ομως.Οk λοιπον,δεκτο.
Regice
56 lvl
185hp 130 EP
61attack 0 EP
129defence 0 EP
123sp.attack 125 EP
295sp.defence 255 EP
75speed 0 EP

attacks

Superpower
Ancient power
Curse
Ice beam

strategy:If the foe is weak I'm Using Ice beam for the STAB and if the foe is strong I use 3 or 4 curses Ancient power until Regice stats rose and then I use Super power to makemy foe weak and then I finish him with Ice beam.
(edited)
nature:Careful
Λοιπον,εγω λεω να μην postαρετε καθολου απ'την στιγμη που δεν ακολουθειτε μια στρατηγικη,γιατι το ''no strategy'' θα γινει καραμελα και θα ψαχνετε να βρειτε ποιος το αρχισε...
Αυτή τη στιγμή εκπαιδεύω ένα νέο sceptile με timid nature, το οποίο θα χρησιμοποιήσω ως special sweeper. Tον προορίζω όμως κυρίως για double battles και του έχω detect, ώστε να προστατεύεται από explosion, energy ball,focus blast, αλλά για την τελευταία κίνηση δεν είμαι ακόμα σίγουρος ...
Πολυ ωραια,το moveset και η στρατηγικη σου μ'αρεσουν πολυ.Ως τεταρτη και τελευταια κινηση,προτεινω leech seed η substitute.Η μια κινηση βοηθαει στην προτροπη του fainting στο γυρο,η αλλη βοηθαει στην ανακτηση των hit points.Θα μπορουσαν να σε βοηθησουν πολυ και οι δυο.Καλη τυχη στις double battles απο εμενα.Big Grin
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Reference URL's